Pech met een Kevertje? Parkeertol Zeelandhallen 121 zeeland Hoppende vakantiehulp probleem voor horeca Zomeractie! Kever op sleeptouw naar de pomp Direct leverbaar. Rundveekeuring met honderdtal dieren Duin en strandtochten voor blije tippelaars Jubileumtoernooi van Jeu de Boules club Brandweer gaat rode kaarten uitdelen KEVERDAG Tussen 1938 en 2003 verlieten meer dan 23,5 miljoen Kevers de autofabrieken, in een grote variatie van steeds nieuwere typen. Een keur daarvan stond zondag in Middelburg op de Markt. maandag 18 juli 2011 door Melita Lanting ZlERlKZEE - Ondernemers hebben op Schouwen-Duiveland moeite om voldoende vakantiekrachten te vinden en vervolgens vast te hou den. Vooral in de horeca is de si tuatie bij tijd en wijle nijpend. De vakantiekrachten moeten vaak van ver gehaald worden omdat in de nabije omgeving onvoldoende mensen te vinden zijn, klagen on dernemers op Schouwen-Duive land. Het probleem is dat de jonge ren na een paar dagen werken net zo gemakkelijk weer zeggen dat ze niet meer terug komen. „Dan heb je ze dus net uitgelegd hoe alles AACTEKERKE In het kader van de Aagtekerkse Weken vindt woensdag 20 juli een melkveekeuring plaats. De organi satie is in handen van de Zeeuwse Rundvee Stichting. Een twintigtal melkveehouders brengt ongeveer 100 dieren ter keuring. Het evene ment begint 's ochtends om half tien op het evenemententerrein aan de Pekelingseweg. Om 13 uur is er een voorbrengwedstrijd met kleine kalveren voor de jeugd. Om 14 uur begint het algemeen kam pioenschap met prijsuitreiking. VLISSINGEN Wandelsportvereniging De Vrolij ke Tippelaars houdt dit jaar de duin en strandtochten op zaterdag 6 en vrijdag 20 augustus. Er kan ge wandeld worden over 5, 10, 15, 20 en 30 km. Er wordt steeds gestart tussen 9.00 en 11.00 uur vanaf de Kanovijver in Vlissingen. De 30 kilometer tocht loopt via Westkapelle, de 20 kilometer via Zoutelande, en de 15 kilometer via Valkenisse. De korte routes houden het dichter bij huis. Info op wsvdvt@zeelandnet.nl werkt, en dan komen ze niet te rug", zegt Ben Verloo, eigenaar van Sailors Inn en De Etage in Bruinisse. „Het is trekken en duwen", zegt Ed Troost van camping Julianahoe- ve. Hij was binnen een paar uur in eens drie horecamedewerkers kwijt. Twee omdat ze een ander baantje hadden aangenomen en een omdat hij 18 jaar werd en een aantal middagen per week rijles ging volgen in Rotterdam. De vakantiespreiding helpt de on dernemers ook niet. De helpers moeten soms al weer naar school terwijl de bedrijven nog midden in het hoogseizoen zitten. MIDDELBURG Club Jeu de Boules Middelburg no digt iedereen uit het 35 jarig be staan mee te vieren. Dat kan door zich in te schrijven voor een feeste lijk toernooi op 11 september in park Toorenvliedt. Alle oud-leden zijn opgeroepen een doublet te vor men voor dit toernooi. Maar ook niet-leden zijn welkom, zowel jong als oud uit heel Zeeland. Want, vindt de club, 'Jeu de boules is niet aan leeftijd gebonden'. Meer infor matie over het toernooi is te vin den op: www.qbm.nl TERNEUZEN De brandweer van Terneuzen gaat rode kaarten uitdelen aan automo bilisten en vrachtwagenchauffeurs, die hun voertuig hinderlijk parke ren. Als voertuigen zo zijn geparkeerd dat ze een obstakel vormen op de uitrukroutes, dan wordt bij wijze van waarschuwing zo'n kaart on der de ruitenwisser gestoken. Hetzelfde geldt voor hinderlijk par keren op andere plaatsen waar de brandweer in geval van nood moet kunnen passeren. door Henk Postma Opvouwbare Scooter Kwaliteit Betrouwbaarheid Optimaal meeneembaar! Incl. accu's en oplader Let opj inclusief twee jaar gratis service en onderhoud. Twee jaar iang zorgeloos rijden! Infineon LWB 3 Revolutionair ontwerp LED Verlichting Zeer comfortabel veersysteem 15 km/h! Incl. accu's en oplader Naast deze actiemodellen vindt u het uitgebreide assortiment in onze showroom Goes. Verrijn Stuartweg 43, tel. 0113-211274 Vlissingen. Dreesstraat 4, tel. 0118-617925 Op de Zeeuwse Kever- dag worden er in de kraam met hebbedin getjes altijd wel een paar van verkocht. Van die emaille bordjes met daarop in boze letters „VW parking only! All others will be crushed." Even een ander par- keerplekje zoeken dus, wanneer je niet in een Volkswagen rijdt. An ders vind je je voertuig bij terug komst tot schroot geplet. Het is met de Volkswagen Kever rijder niet anders dan met de door snee automobilist: soms regeert territoriumdrift. Maar niet op de Markt in Middelburg. Daar maakte zondag de Zeeuwse afdeling van de Nederlands Keverclub de dienst uit. Behalve aan zo'n hondervijftig kevers verleende die ook andere motorvoertuigen gastvrijheid. Zo als de Boom Trike, een motor op drie wielen die ineens auto is wan neer de chauffeur besluit een gor del om te doen. Een Porsche waar mee de verkeerspolitie ooit over snelwegen raasde, werd zelfs gelau werd met een prijs. Allemaal wel voertuigen die iets van de Kever hebben, is het niet het chassis, dan wel een luchtge- koelde motor. Zoals die 'Brazilan Porche' die in de jaren zeventig van de vorige eeuw te Sao Paulo werd gemaakt, en waarvan er nu nog twee in Nederland rijden. Lijkt in niets op de Kever, maar de techniek is er wel zo goed als volle dig van afgekeken. Toen in 2003 de laatste Volkswa gen Kever werd gebouwd, was het - na de Golf - de meest verkochte auto ter wereld. Vanaf 1938, toen het eerste type de fabriek verliet, kwamen er meer dan 21,5 miljoen van op de markt, in steeds weer nieuwere, snellere en veiliger varia ties, niet alleen personenauto's, ook vrachtautootjes, kampeerwa gentjes en busjes. Een keur van dat al stond zondag, tijdens de twaalfde Zeeuwse Kever dag, weer op de Middelburgse markt. Ook al hielden bange weers verwachtingen nogal wat Kever rij ders thuis. Zij kregen ongelijk. Toen zondagmiddag tegen vier uur de zwarte cabrio (bouwjaar 1954) van Ad Witteveen uit Breda tot 'de Best of Show' werd uitge roepen was nog nauwelijk een spatje nat uit de hemel gevallen. Daarvoor al ronkte het hele wagen park in een lange sliert een uurtje door het Walchers landschap. Ook de KDF type 62A uit 1938, die door bakker Harry Sonnemans uit Burgh-Haamstede nog net uit de schuur van een Brabantse boer kon worden gered alvorens die op de schroothoop zou belanden. De Kever is nog altijd populair om dat -ie gemakkelijk te onderhou den is. En omdat alle onderdelen nog steeds tegen redelijke prijzen te koop zijn. „Zelfs al zou je met een kevertje in Afrika rijden", zegt organisator Michel van Loon uit Wemeldinge, „dan heb je kans dat ze je bij pech nog overal kunnen helpen." Henk Maaldrink uit Middelburg showt zijn glimmend opgeknapte kever cab rio. Zijn dochtertjes Iris en Sterre delen mee in zijn trots, foto Ruben Oreel De Big Bug 1303 rijdt weer. Na twee jaar sleutelen stuurde Henk Maalderink (44) uit Middelburg zijn kever cabriolet uit 1968 zon dag trots de Markt op. Hagelnieuw gelakt in een originele jaren zestig kleur. En loodvrij „Want als je de motor toch al uit elkaar hebt lig gen, kan je er net zo goed andere cylinderkoppen op zetten." Altijd al in een kever gereden. Want ja, 'die ronde vormen, het geeft iets lieflijks." Helemaal af is de cabrio nog niet. Er zit nog een oud, kapot benzinemetertje in. Hij kwam, ver klappen zijn dochtertjes Iris en Sterre, afgelopen week al meteen met een lege tank langs de A58 te staan. „Maar ik stond er nog geen minuut", glimlacht hij, „en toen stopte al een dame uit Souburg. In een kever! En die_sleepte me naar de benzinepomp bij Arnemuiden. Ja, keverrijders helpen elkaar." door Frank Balkenende www.jeremiasse.nl GOES - Wie bij de Zeelandhallen met de auto het parkeerterrein wil verlaten, moet voortaan binnen een uitrijkaartje kopen. Of bij één van de ondernemers in het leisure- centrum. Exploitant Libéma heeft de ticketautomaat bij de bushalte wegens vandalisme weggehaald. De automaat keert niet terug. Verschillende malen is geprobeerd de automaat open te breken, om het geld eruit te stelen. Libéma acht de kans op herhaling te groot om de uitrijkaartjesautomaat terug te plaatsen. Tijdens kantoortijden kunnen mensen die onverhoopt het terrein oprijden een uitrijkaart halen in de Zeelandhallen zelf Is het beurs- en evenementencom plex gesloten, dan zijn kaartjes be schikbaar bij de vier bedrijven in het Ieisurecentrum. Overigens ge beurt het volgens Libéma vrij wei nig dat verdwaalde toeristen het parkeerterrein oprijden en vervol gens moeten lappen om er weer vanaf te komen. Een uitrijkaart kost vier euro. Vo rig jaar was dat nog 3,50 euro. Het lijkt het aantrekkelijker om bij het wokrestaurant voor vijf euro een maaltijd af te halen. De klant krijgt dan namelijk een gratis uit rijkaartje. Zo valt de schade nog mee: de maaltijd kost dan feitelijk één euro. De bedrijven in het Ieisurecen trum mogen namelijk zelf bepalen hoe ze omgaan met uitrijkaartjes voor hun klanten. Zo vraagt Bowl- land één euro per kaartje. Fitland en Happy Wok geven klanten gra tis een uitrijkaartje. De kosten daarvan zijn verwerkt in het abon nement of de maaltijdprijs. Overigens zouden ondernemers graag zien dat de slagbomen open staan als er in de Zeelandhallen geen evenementen plaatsvinden. „Want die slagbomen vormen een drempel" zegt Erwin Groen van Bowlland. „Natuurlijk begrijp ik ook Libéma wel, want de aanleg van het parkeerterrein moet be taald worden." Volgens Libéma zijn inkomsten noodzakelijk om de kosten van het parkeerterrein te dekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44