Zeeland PZCI Weer forse groei hulpvragen Leergeld Trekkertrek smoort in de modder Goedkoop WALCHEREN 12 en 13 14 en 15 SPONSORS Stichting is dringend op zoek naar extra geld voor hulp aan Walcherse kinderen Vrachtwagen trekt kilometer oliespoor Ambulance komt aanrijding tegen KNRM helpt zeiljacht op Oosterschelde almanak Maandag 18 juli 2011 Pech met een kevertje? Dan kunnen ze je overal helpen Moderne kunstmest strooien met een ouderwetse machine Tip? walcheren@pzc.nl JsS^S53S53®3?S5Ï3Ï3 door Maurits Sep VLISSINGEN - De Stichting Leergeld Walcheren is dringend op zoek naar meer sponsorgeld om Wal cherse kinderen te kunnen steu nen. Het aantal aanvragen blijft door de economische- situatie hard toenemen. Ouders kunnen bij Stichting Leer geld aankloppen voor hulp als ze bijvoorbeeld schoolgeld, excursies, schoolreisjes, sportkleding, contri buties voor verenigingen, muziek lessen, vakanties of een fiets niet kunnen betalen. In 2009 steeg het aantal toegekende aanvragen met dertig procent, vorig jaar met twin tig procent en de groei zet zich door, zegt voorzitter Ina van Gel der-Leenheer. Vorig jaar zijn 805 aanvragen toegekend, voor in to taal 520 kinderen uit 250 gezinnen. Volgens Van Gelder-Leenheer is de stijging enerzijds te wijten aan werkloosheid en het grote aantal gezinnen dat met schulden kampt. Anderzijds is de stichting zelf, die dit jaar tien jaar bestaat, ook be kender geworden. Mensen weten Leergeld zelf beter te vinden en ook organisaties als maatschappe lijk werk en de GGD verwijzen mensen vaker door naar de stich ting, zegt zij. „We hebben dus ook meer geld no dig om aanvragen te kunnen toe kennen, maar dat is niet zo simpel. De werving van fondsen vraagt heel veel aandacht. Dat gaat het he le jaar door. En zoals mensen last hebben van de economische situa tie, hebben bedrijven dat ook. Sponsoring wordt moeilijker", merkt Van Gelder-Leenheer. Leergeld Walcheren probeert vol doende reserves te hebben, zodat ze enige tijd vooruit kan. Het ho noreren van aanvragen gaat daar om nog redelijk goed. „Maar twee dehands fietsen voor kinderen van af twaalf jaar zijn erg gewild. Daar van hebben we nu gezegd dat we die even niet toewijzen en wach ten tot na de vakantie." Stichting Leergeld Walcheren is tien jaar geleden begonnen in Vlis- singen. Toen werden 43 kinderen uit 21 gezinnen geholpen. Sinds vijf jaar is de stichting ook actief op de rest van Walcheren. Uit Vlis- singen kwamen vorig jaar nog steeds de meeste aanvragen: 125, uit Middelburg kwamen er 105, uit Veere 20. De afkomst maakt geen verschil: er waren 126 aanvragen van allochtone gezinnen en 124 van autochtone gezinnen. www.leergeld.nl door Henk Postma AACTEKERKE - Geplaagd door de re gen is de 21ste trekkertrek-wed strijd zaterdagmiddag in Aagteker- ke voortijdig afgebroken. Van de bijna honderd tractoren was nog lang niet de helft aan de start ver schenen. De wedstrijd, waarbij trekkers een steeds zwaarder drukkend gewicht zo ver mogelijk achter zich aan moeten slepen, was net goed op gang toen de eerste bui losbarstte. Vrijwilligers snelden toe om de twee wedstrijdbanen met plastic toe te dekken. Want als die te glib berig zijn, is slepen ondoenlijk. Te droog is ook niet goed. Vorig jaar rukte een sproeiwagen uit om de banen in conditie te houden. Nu viel er te veel nat. Omstreeks drie uur kon de wedstrijd nog wel even worden vervolgd, al was één van de banen al zo aan gort gere den dat steeds meer trekkers dan send in de modder bleven steken. Na een half uurtje moesten de ba nen opnieuw worden afgedekt Al snel was duidelijk dat er niets an ders op zat dan het toernooi te sta ken. Een aanzienlijk deel van de vele honderden toeschouwers was al op weg naar huis. In de stromen de regen werd het terrein aan de Pekelingeweg ontruimd. Woord voerder Niels de Visser sprak van een zware domper. Het was de kunst een steeds zwaarder op de grond drukkende bak zo ver mogelijk mee te slepen. Honderd meter, dat was de limiet. Maar de meeste deelnemers aan trekkertrek haalden dat niet. Dansend in de modder, bleef menig tractor al ver voor de eindstreep steken. foto Ruben Oreel VLISSINGEN Het uitgaande deel van de Paul Kru- gerstraat moest vrijdagavond na 21 uur worden afgesloten wegens een oliespoor. De smurrie kwam uit de motor van een vrachtauto. Het spoor liep vanaf de Scheldestraat naar de Koningsweg. Ook gepar keerde auto's raakten besmeurd. De chauffeur zegt niets te hebben gemerkt. De brandweer was lang in de weer om de weg te reinigen. VLISSINGEN Twee mensen zijn zaterdagavond gewond geraakt bij een botsing van twee auto's op de kruising van de Sloeweg en de Nieuwe Vlissing- seweg. Het ongeval werd ontdekt door een passerende ambulance. De bestuurder van één van de au to's en de inzittende daarvan raak ten gewond. De brandweer heeft het wegdek schoongeveegd. Beide auto's zijn weggesleept. NEELTJE JANS KNRM-reddingboot de Koopmans- dank snelde zaterdag op de Ooster- schelde een jacht te hulp dat door motorpech in de problemen was geraakt. Het ging om het 12 meter lange kajuitzeiljacht 'Enjoy Life' met drie personen aan boord. Het was onderweg van de sluizen bij Kats naar thuishaven Roompot Ma rina. De redders brachten het jacht veilig naar Roompot Marina. Tip? redactie@pzc.nl De grap had hij al duizenden keren verteld. En iedere keer vond hij in ieder geval hem weer leuk. Of hij last had van het duurder wor dende leven? Nee hij niet. Neem nu de benzine. „Ik merk er niets van, ik tank altijd voor 25 eu ro." Een dijenkletser dus... Zijn overbuur, die de perikelen rond de zwaar belaagde euro een beetje had gevolgd, zag zijn kans op revan che schoon. Hij spotte: „Nou buurman, het leven zou voor jou binnenkort nog wel eens veel goedkoper kunnen worden. Kun je weer voor 25 gulden tanken. Zijn buurman lachte ook. Groen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43