Pech met een Kevertje? 121 zeePan J Nog geen nieuwe leden voor muziekvereniging Juliana in Baarland Kever op sleeptouw naar de pomp Dorpsraad Baarland peilt mening over toekomst BALEN Penningmeester De Witte baalt KEVERDAG Tussen 1938 en 2003 verlieten meer dan 23,5 miljoen Kevers de autofabrieken, in een grote variatie van steeds nieuwere typen. Een keur daarvan stond zondag in Middelburg op de Markt. Lezing pruimenteelt in Fruitteeltmuseum Dylan en Knopfler in het Sportpaleis Rundveekeuring met hondertal dieren Ambulance komt ongeval tegen Jeremiasse 1 maandag 18 juli 2011 iiiii lawn miui ii--u.-,.-l.u.B..i.H,fl,i,3%as markt. Ook al hielden bange weers verwachtingen nogal wat Keverrij- ders thuis. Zij kregen ongelijk. Toen zondagmiddag tegen vier uur de zwarte cabrio (bouwjaar 1954) van Ad Witteveen uit Breda tot 'de Best of Show' werd uitge roepen was nog nauwelijk een spatje nat uit de hemel gevallen. Daarvoor al ronkte het hele wagen park in een lange sliert een uurtje door het Walchers landschap. Ook de KDF type 62A uit 1938, die door bakker Harry Sonnemans uit Burgh-Haamstede nog net uit de schuur van een Brabantse boer kon worden gered alvorens die op de schroothoop zou belanden. De kever is nog altijd populair om dat -ie gemakkelijk te onderhou den is. En omdat alle onderdelen nog steeds tegen redelijke prijzen te koop zijn. „Zelfs al zou je met een kevertje in Afrika rijden", zegt organisator Michel van Loon uit Wemeldinge, „dan heb je kans dat ze je bij pech nog overal kunnen helpen." door Frank van Cooten BAARLAND - Het bestuur van mu ziekvereniging Prinses Juliana in Baarland is er nog niet in geslaagd nieuwe leden te werven. „Dat is wel een beetje balen. We blijven het nog steeds proberen. We leven nog", zegt penningmeester Jan de Witte. De toekomst van de muziekvereni ging hangt aan een zijden draadje. Krijgt de vereniging er niet snel vijf of zes nieuwe leden bij, dan is het na 98 jaar einde oefening voor de fanfare. Dan is het optreden in het Gasthuis in Goes op Tweede Kerstdag het allerlaatste concert. De basis voor de fanfare is momen- teel te smal. Als een paar leden ziek zijn, dan kan een concert of re- KAPELLE Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt zaterdag 30 juli een lezing over de pruimenteelt en een rond leiding door een pruimenboom- gaard. De lezing door Vincent Tur- keiboom, de Belgische pruimenex- pert, begint om 10.00 uur. De excur sie start om 13.00 uur. Bezoekers (i- kunnen ruim zestig pruimenras- sen proeven. ANTWERPEN Bob Dylan treedt samen met Mark Knopfler woensdag 19 oktober op in het Sportpaleis in Antwerpen. Dylan en Knopler behoren tot de invloedrijkste singer-songwriters en gitaristen van de 20ste eeuw. De twee muzikanten werkten al eerder s^pien. De kaartverkoop voor het concert gaat dinsdag van start. petitie niet doorgaan. Ook kunnen niet de stukken worden gespeeld, die de vereniging graag zou willen spelen. „Vijf of zes nieuwe leden zou ge noeg zijn. Het liefst klein koper. Ie mand met een klarinet of saxo foon sturen we echter niet weg. Je hoeft ook helemaal geen noten te kunnen lezen en ook niet over een instrument te beschikken. Dat leren we ze wel en wij hebben de instrumenten in huis." Er zijn inmiddels al wel een aantal optredens gepland. Zoals tijdens de rolstoeldriedaagse in september in Goes, tijdens de kerstmarkt in Baarland en dus op Tweede Kerst dag in het Gasthuis in Goes. De repetities beginnen weer op 29 augustus in het dorpshuis. AAGTEKERKE In het kader van de Aagtekerkse Weken vindt woensdag 20 juli een melkveekeuring plaats. De organi satie is in handen van de Zeeuwse Rundvee Stichting. Een twintigtal melkveehouders brengt ongeveer 100 dieren ter keuring. Het evene ment begint 's ochtends om half tien op het evenemententerrein aan de Pekelingseweg. VLiSSINGEN Twee mensen zijn zaterdagavond gewond geraakt bij een botsing van twee auto's in Vlissingen. Het ongeval werd ontdekt door een pas serende ambulance. De bestuurder van één van de auto's en de inzit tende daarvan raakten gewond. De brandweer heeft het wegdek schoongeveegd. Beide auto's zijn weggesleept door Henk Postma Op de Zeeuwse Kever dag worden er in de kraam met hebbedin getjes altijd wel een paar van verkocht. Van die emaille bordjes met daarop in boze letters „VW parking only! All others will be crushed." Even een ander par- keerplekje zoeken dus, wanneer je niet in een Volkswagen rijdt. An ders vind je je voertuig bij terug komst tot schroot geplet. Het is met de Volkswagen Kever rijder niet anders dan met de door snee automobilist: soms regeert territoriumdrift. Maar niet op de Markt in Middelburg. Daar maakte zondag de Zeeuwse afdeling van de Nederlands Keverclub de dienst uit. Behalve aan zo'n hondervijftig kevers verleende die ook andere motorvoertuigen gastvrijheid. Zo als de Boom Trike, een motor op drie wielen die ineens auto is wan neer de chauffeur besluit een gor del om te doen. De Porsche waar door Frank van Cooten BAARLAND - De dorpsraad van Baarland houdt na de zomervakan tie een enquête in het dorp. Alle dorpelingen krijgen een vra genformulier in de bus. Daarin wordt hun gevraagd wat nodig is om de leefbaarheid van Baarland te verbeteren. „We proberen ons dorp levend te houden. Dat is de reden van deze enquête. We willen alle inwoners betrekken bij de leefbaarheid", zegt bestuurslid )an de Witte van de dorpsraad. De dorpsraad voerde eerder actie voor aanpassing van het begraafbe- mee de verkeerspolitie ooit over snelwegen raasde, werd zelfs gelau werd met een prijs. Allemaal wel voertuigen die iets van de Kever hebben, is het niet hef chassis, dan wel een luchtge- koelde motor. Zoals die 'Brazilan Porche' die in de jaren zeventig van de vorige eeuw te Sao Paulo werd gemaakt, en waarvan er nu nog twee in Nederland rijden. Lijkt in niets op de Kever, maar de techniek is er wel zo goed als volle dig van afgekeken. Toen in 2003 de laatste Volkswa gen Kever werd gebouwd, was het - na de Golf - de meest verkochte auto ter wereld. Vanaf 1938, toen het eerste type de fabriek verliet, kwamen er meer dan 22,5 miljoen van op de markt, in steeds weer nieuwere, snellere en veiliger va rianten, niet alleen personen auto's, ook vrachtautootjes, kam peerwagentjes en busjes. Een keur van dat al stond zondag, tijdens de twaalfde Zeeuwse Kever dag, weer op de Middelburgse leid in de gemeente Borsele. „We haalden 250 handtekeningen op. Deze hoge respons toont aan dat de inwoners betrokken zijn bij het wel en wee van het dorp." Openbare basisschool De Beren burcht sloot onlangs definitief de deuren. Op initiatief van de dorpsraad zijn een paar weken geleden de vereni gingen bij elkaar geweest om te praten over maatregelen om de leefbaarheid te behouden en waar nodig te versterken. De verspreiding van het vragenfor mulier is de volgende stap om Baarland klaar te stomen voor de toekomst. De Big Bug 1303 rijdt weer. Na i twee jaar sleutelen stuurde Henk Maalderink (44) uit Middelburg zijn kever cabriolet uit 1968 zon dag trots de Markt op. Hagelnieuw gelakt in een originele jaren zestig kleur. En loodvrij „Want als je de motor toch al uit elkaar hebt lig gen, kan je er net zo goed andere cylinderkoppen op zetten." Altijd al in een kever gereden. Want ja, 'die ronde vormen, het geeft iets lieflijks." Helemaal af is de cabrio nog niet. Er zit nog een oud, kapot benzinemetertje in. Dus kwam hij, verklappen zijn dochtertjes Iris en Sterre, al meteen met een le ge tank langs de A58 te staan. „Maar ik stond er nog geen mi nuut", glimlacht hij, „en toen stop te al een dame uit Souburg. In een kever! En die sleepte me naar de benzinepomp bij Arnemuiden. Ja, keverrijders helpen elkaar." MEEST GELEZEN i 1Postcentra vanaf 2012 dicht; 2. KNRM redt zeiljacht; 3. Rechtszaak om circus. EN VERDER Dodelijk ongeval bij Serooskerke. Voortijdig einde Visserijdagen door regen. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Naast deze actiemodellen vindt u het uitgebreide assortiment in onze showroom Goes, Verrijn Stuartweg 43. tel. 0113-211274 Vlissingen. Dreesstraat 4. tel. 0118-617925 www.jeremiasse.nl Opvouwbare Scooter Kwaliteit Betrouwbaarheid Optimaal meeneembaar! Incl. accu's en oplader Infineon LWB 3 Revolutionair ontwerp LED Verlichting Zeer comfortabel veersysteem 15 km/h! Incl. accu's en oplader Henk Maaldrink uit Middelburg showt zijn glimmend opgeknapte kever cab rio. Zijn dochtertjes Iris en Sterre delen mee in zijn trots, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36