Zeeland PZCI Ticketautomaat Zeelandhallen weg R&B maakt huurwoningen een stuk energiezuiniger Goedkoop BEVELANDEN-THOLEN 12 en 13 1 14 en 15 UITRIJKAARTJES Libéma schrapt wegens vandalisme uitgifte uitrijkaartjes op parkeerterrein n d hall* Frontale aanrijding op Zanddijk almanak Zeiljacht kampte met motorproblemen Pech met een kevertje? Dan kunnen ze c je overal helpen Maandag 18 juli 2011 Moderne kunstmest strooien met een ouderwetse machine Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl ■MHMMMIHWf' ui» door Frank Balkenende GOES - Wie bij de Zeelandhallen met de auto het parkeerterrein wil verlaten, moet voortaan binnen of bij één van de ondernemers in het leisurecentrum een uitrijkaartje ko pen. Exploitant Libéma heeft de ticketautomaat bij de bushalte we gens vandalisme weggehaald. De automaat keert niet terug. Verschillende malen is geprobeerd de automaat open te breken, om het geld eruit te stelen. Libéma acht de kans op herhaling te groot om de uitrijkaartjesautomaat terug te plaatsen. Tijdens kantoortijden kunnen mensen die onverhoopt het terrein oprijden (ze moeten daarvoor wel de slagbomen passe ren), een uitrijkaart halen in de Zeelandhallen zelf Is' het beurs en evenementencomplex gesloten, dan zijn kaartjes beschikbaar bij de vier bedrijven in het leisurecen trum. Overigens gebeurt het vol gens Libéma en enkele exploitan ten van het leisurecentrum vrij weinig dat verdwaalde toeristen het parkeerterrein oprijden en ver volgens moeten lappen om er weer vanaf te komen. Een uitrijkaart kost vier euro. Vo rig jaar was dat nog 3,50 euro. Ove rigens lijkt het aantrekkelijker om bij het wokrestaurant voor vijf eu ro een maaltijd af te halen. De klant krijgt dan namelijk een gra tis uitrijkaartje. Zo valt de schade nog mee: de maaltijd kost dan, fei telijk één euro. De bedrijven in het leisurecen trum mogen namelijk zelf bepalen hoe ze omgaan met uitrijkaartjes voor hun klanten. Zo vraagt Bowl- land één euro per kaartje. Fitland en Happy Wok geven klanten gra tis een uitrijkaartje. De kosten daarvan zijn verwerkt in het abon nement of de maaltijdprijs. Overigens zouden ondernemers graag zien dat de slagbomen open staan als er in de Zeelandhallen geen evenementen plaatsvinden. „Want die slagbomen vormen een drempel", zegt Erwin Groen van Bowlland. „Natuurlijk begrijp ik ook Libéma wel, want de aanleg van het parkeerterrein moet be taald worden." Volgens een woordvoerder van Libéma zijn inkomsten noodzake lijk om de aanleg en het onder houd te dekken. „En we willen het terrein in topvorm houden." De Zeelandhallen in Goes, met links het leisurecentrum met bioscoop, wokrestaurant, bowlingcentrum en fitnesscentrum. archieffoto Willem Mieras iWMiiiiiiiwiiwiiiiii'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiwm—niiia door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Huurders van R&B Wonen in Heinkenszand krijgen steun van de corporatie om hun energierekening te verla gen. „Door de alsmaar stijgende ener gieprijzen wordt de energiereke ning op een gegeven moment ho ger dan de huur", zegt direc teur-bestuurder Peter Bevers. R&B Wonen investeert de komen de twee jaar vier miljoen euro in energiebesparende maatregelen bij de huurders thuis. Die variëren van waterbesparende douchekop pen en tochtstrips tot een comple te isolatie van de muren en/of het dak. Het gaat met name om de oudere woningen met een slechte isolatie. De corporatie schreef onlangs elf honderd van de 430Ö huurders in de gemeenten Borsele en Reimers- waal aan met het verzoek aan de actie mee te doen. „Het resultaat is overweldigend", zegt communica tiemedewerkster Inge Huiszoon. „We kregen binnen anderhalve week 250 aanmeldingen." Bevers had deze hoge respons niet verwacht. „Mensen zijn altijd geïn teresseerd in energiebesparende maatregelen maar reageren meest al wat afwachtend. Sleutelen aan de woning heeft immers altijd ge volgen voor de huurprijs." Maar niet voor deze actie, be nadrukt Bevers. „We breng en weliswaar een kleine huurver hoging in rekening maar de eerste tweehonderd aanmeldingen krij gen twee jaar huurverhoging ca deau. Het bedrag storten we in twee termijnen op de rekening van de deelnemende huurders. Het duurt immers altijd langer voordat de huurders het resultaat van de isolerende maatregelen te rug zien op de energietekening." De deelnemers aan de actie mo gen zelf aangeven welke maatrege len bij hen thuis worden getrof fen. Alle deelnemende huurders worden persoonlijk benaderd. „Onze vier opzichters komen met een lijst langs. We laten de men sen zelf kiezen. Dat is toch een an dere aanpak." De actie is bedoeld voor in totaal vierhonderd huurders, uitge smeerd over twee jaar. De werk zaamheden aan de woningen star ten dit najaar. R&B heeft duurzaamheid hoog in het vaandel staan. Om dat te bena drukken gaat de corporatie een wo ning aan het Vinkenhof in Hein kenszand met het laagste energiela- bel super zuinig maken. Voor deze woning wordt een pas sende huurder gezocht. „Het moet in ieder geval iemand zijn die zijn verbruiksgegevens beschikbaar wil stellen. We willen de resultaten van deze proef meten." KRUININGEN Op de Zanddijk in Kruiningen bots ten zaterdagavond een personen auto en een busje frontaal op el kaar. Beide bestuurders, een 26-jarige man uit Yerseke en een 30-jarige man uit de gemeente Borsele raak ten gewond. Het busje raakte van de weg en kwam enkele meters lager terecht. De bestuurders zijn naar het zie kenhuis gebracht KAMPERLAND Reddingstation Neeltje Jans ver leende zaterdagmiddag hulp aan het twaalf meter lange kajuitzeil jacht 'Enjoy Life' met drie mensen aan boord. Het jacht kampte op de Oosterschelde met motorproble men. Het jacht was onderweg van de sluizen Kats naar zijn thuisha ven Roompot Marina. Met de red dingboot Koopmansdank werd het jacht veilig in de haven van Room pot Marina gebracht. Tip? redactie@pzc.nl De grap had hij al duizenden keren verteld. En iedere keer vond hij in ieder geval hem weer leuk. Of hij last had van het duurder wor dende leven? Nee hij niet. Neem nu de benzine. „Ik merk er niets vanik tank altijd voor 25 eu ro." Een dijenkletser dus... Zijn overbuur, die de perikelen rond de zwaar belaagde euro een beetje had gevolgd, zag zijn kans op revan che schoon. Hij spotte: „Nou buurman, het leven zou voor jou binnenkort nog wel eens veel goedkoper kunnen worden. Kun je weer voor 25 gulden tanken." Zijn buurman lachte ook. Groen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35