sport 133 Randy Boddaert roept Yanniek Ivens halt toe voelt als zege Alliët de beste in Aardenburg Ronde van Clinge vormt slot van Hulster tweeluik maandag 18 juli 2011 deelnemers werden geklasseerd in de 46e Ronde van Philippine. Acht renners haalden de meet niet Randy Boddaert versloeg in de finale van het 5-schema in Clinge Yanniek Ivens met 7-6 6-3. foto Mark Neelemans door René van Stee philippine - Hij kampte twee jaar lang met hevige pijn in zijn rug. Daardoor stond het wielrennen bij Ramon Vleugel op een zeer laag pitje. In de Ronde van Philippine werd de ban definitief gebroken. De renner uit Wemeldinge reed za terdag achter Paul Helderman uit Naaldwijk naar de tweede plaats. Die doorgaans ondankbare klasse ring voelde voor de twintigjarige Bevelander als een overwinning. „De ellende lijkt nu helemaal ach ter de rug", zei een lachende Vleu gel na een kletsnatte koers. „Het ging al steeds beter, maar ik denk dat ik helemaal terug ben. In de klassiekers reed ik tot nu toe aar dig mee. Een paar weken geleden haalde ik de negende plaats in Sint-)ansteen. En nu hier in Philip pine op het podium. Helemaal top." Vleugel kwam enkele jaren gele den als tweedejaars junior zwaar ten val. In eerste instantie leek hij er zonder kleerscheuren vanaf te zijn gekomen. Totdat zijn rug be gon op te spelen. „Altijd reed ik met pijn. Alleen bij warm weer voelde het iets beter aan. Op een gegeven moment ging het nog ver der achteruit en zag ik het niet meer zitten. Toen ben ik op zoek gegaan naar iemand die me van die klachten kon afhelpen." Vleugel kwam in Deurne terecht bij rug- en nekchirurg Geert Ma- hieu. Die constateerde een hernia in de onderrug. In september 2010 volgde een operatie. In februari van dit jaar kreeg de Bevelander groen licht om de training te her vatten. „Dat viel in het begin niet mee, maar gaandeweg had ik het ritme te pakken. Het was echt heerlijk om weer pijnvrij te kun nen fietsen." De tachtig kilometer lange koers in Philippine kwam laat op gang. Met name vanwege het grote aan tal premies dat viel te verdienen, gaven de renners elkaar niks toe. Brian van Goethem deed het eer ste uur enkele pogingen om weg te komen, maar ook hij kreeg geen millimeter ruimte. „Ik kreeg ook niemand mee. Dan houdt het snel op. Al met al ben ik toch wel tevre den. Een podiumplaats is altijd goed", refereerde Van Goethem naar zijn derde plaats in de eind klassering. Vleugel en Helderman sloegen een kleine twintig kilometer voor het einde een gaatje. Dat groeide in korte tijd uit naar een halve mi nuut. Van Goethem en de Belg Da vy de Scheemaeker uit Bassevelde gingen in de achtervolging. Zij na derden de koplopers tot op twaalf seconden, maar de leiders hielden toch stand. Helderman zag in de laatste ronde van 2,5 kilometer kans om weg te rijden van Vleu gel, waarna hij solo over de meet kwam. Van Goethem won daarna de sprint om de derde plaats van De Scheemaeker. Diens landge noot Kristof de Zutter uit Sint-Lau- reins was de snelste sprinter van het verbrokkelde peloton. In diverse jeugdcategorieën wer den 159 renners en rensters geklas seerd. Winnaars en beste Zeeuwen: cat. 1: 1. Lucas Janssen (Papendrecht), 2. Shirin van Anrooij (Kapelle), cat. 2:1 Salvador Alvarado (Rotterdam), 2. Jur- gen Mesu (Middelburg), cat. 3:1. Quin- ty Bouckaert (Lisse), 7. Daphne Mesu (Middelburg), cat. 4:1Perry Frijters (St-Wiliebrord), 10. Mick van Dijke (Wissenkerke), cat.5:1Polle van Rijs- bergen (Etten-Leur), 10. Timo de Jong (Goes), cat. 6:1Jurgen Volkers (Ba- rendrecht), 9. Denise Gunst (Yerseke), nieuwelingen: 1Jordy Keldermans (Rucphen), 4. Davy Gunst (Yerseke). gen Henk van de Voorde was een herhaling van het treffen in de eindstrijd van een ander grens dorp, namelijk dat van Koewacht. Opnieuw versloeg Ivens zijn veel oudere opponent met ruim ver schil: 6-2 6-2. Hij maakt vooral met zijn forehand veel tempo. Bo vendien maakt Ivens ook menig punt met verraderlijke korte half-volleys. In de vrouwen-6-finale was Nomi Joziasse van TC Smash uit Sint-Jan- steen superieur aan de geroutineer de Celien Haak van Ter Spille uit het Overijsselse Olst: 6-1 6-2. Eer der in het toernooi werd de Ter- neuzense Karlijn Agten winnaar van de 3-poule door zowel Vicky Hermans als Sophie de Schepper in twee sets te bedwingen. De be langeloze partij op de finaledag tus sen de Vogelvlucht-speelsters Sop hie de Schepper en Vicky Her mans werd door eerstgenoemde in een driesetter beslist. Ruud Martens was weer een klas se apart in Clinge. De bijna zeven tienjarige Koewachtenaar werd nummer één in het enkel-, dub bel- en het mixed-3. In de eerste fi nale moest hij daar weinig voor doen want Filip van Duyse uit Be- veren verscheen niet ten tonele we gens tennisverplichtingen elders. In het dubbel-3, met Robin de Witte, werden Kirsten Deij en Gil les Deryckere met 6-4 6-0 versla gen. In de mixed-3 klopte Martens met zijn enkele jaren oudere zus Margot aan zijn zijde, met 6-0 6-4 Karlijn Agten/Kirsten Deij. In het vrouwendubbel-3 gaven Sharon Coone en Vicky Hermans met duidelijke scores het nakijken aan Leontine Dingenouts/Wendy de Kesel (6-0 6-2) en Monique Elegeert/Fabienne Peters (6-3 6-0). In de 6 maakten lolanda Joziasse en Carla de Maagt in extremis hun favorietenrol waar door in de tie break van de derde set te winnen van de gezusters Anja van Cam- penhout en Ineke van Cauteren. In de mixed-5 bleven Monique Ele- geert en Ivo Wouters met 7-5 6-4 baas over Nomie Joziasse en Mar- nix Ivens. clinge - Randy Boddaert van Ga- me'78 riep Yanniek Ivens van TC Hulster Ambacht een halt toe in het 23e De Zeeuwse Sloebertennis toernooi in Clinge. Hulstenaar Boddaert (27) ging flitsend van start tegen zijn bijna zestienjarige stadgenoot. Ivens boog echter een 4-1-achterstand om in een 6-5-voorsprong. Boddaert toonde karakter en sleepte er een tiebreak uit om die winnend af te sluiten. Ook in de tweede set was Boddae rt, die beschikt over een sterke ser vice en stevige groundstrokes, de beste: 6-3. Yanniek Ivens blijkt in ieder geval het 6-niveau duidelijk ontgroeid. Het lijkt wel hét under statement van de Zeeuws-Vlaamse tennistoernooien. De jeugdige Rey- naertstedeling schreef na het Vlas- toernooi in Koewacht en het Erpel- kapper toernooi in Axel ook de 6-categorie op zijn naam in Clin ge. Mede door zijn finalestek in de 5 te Clinge, maakt Ivens dan ook een goede kans om over te gaan naar de 4-status. De beoogde 6-finale te Clinge te door Wim de Vos CLINGE - Het tweeluik van.het wie- Iercomité Hulst wordt morgen af gesloten met de Ronde van Clinge. Eerder streden in Hulst tachtig ren ners om de eerste punten voor het klassement, waarvan de koers in Clinge de afsluiting vormt. Net-als vorig jaar wordt de traditionele kermisronde in het Zeeuws-Vlaam se grensdorp gehouden onder de auspiciën van de Belgische liefheb- bersbond Waod. Het lijkt definitief gedaan met KN- WU-wedstrijden die tientallen ja ren werden gehouden in Clinge. Organisator Edwin Enthoven moest vorig jaar voor de eerste maal besluiten om de koers af te blazen. Ditmaal waren het vooral de financiën die een doorstart on mogelijk maakten. Het Hulster wielercomité sprong er Wederom op in. Gelet op de goede ervarin gen in het verleden werd ook in Clinge gekozen voor de Waod. „Dat is een goede, degelijke organi satie die veel renners aan de start brengt. Dat is al verschillende ke ren gebleken, dus waarom ook de ze keer niet", weet ex-coureur Erik Vereecken. Om het voor de renners aantrekke lijk te maken is een overkoepelend klassement gemaakt. Rein-Jan Elenbaas verraste in Hulst alle favo rieten en staat aan de leiding. Om dat er niet vooraf ingeschreven hoeft te worden, is het moeilijk in te schatten om favorieten aan te wijzen. Wel wordt een grote dele gatie van het Arrow Cycling Team aan de start verwacht. De renners willen zich voor eigen publiek niet wegstoppen. De wedstrijd in Clin ge begint om 19.00 uur. De afstand bedraagt tachtig kilometer. AARDENBURG - Jeroen Alliët uit Ter- neuzen was de beste in het Kikker tennistoernooi van TC Sjef te Aar denburg door de 3-finale tegen Remy Scherbeijn van de organise rende vereniging in drie sets te be slissen: 6-2 4-6 6-1. Beide spelers zijn echte hardhit- ters. In de beslissende set was de jeugdige Alliët qua conditie in het voordeel tegen routinier Scherbe ijn. De Aardenburger had in de halve finale verrassend met 6-4 7-6 afgerekend met de Vlaming Di- mitri Dendooven. In de 4 bekroonde de uit Cadzand afkomstige Wesley van Noord een mooi toernooi door in de finale Arie van den Berg uit Schiedam met 6-1 6-2 aan de kant te schui ven. Van Noord had in de halve fi nale middels de tiebreak van de derde set afgerekend met de als tweede geplaatste Zuid-Hollander Dudok van Dalen. Sjef-speler We sley van Noord plukt de vruchten van het feit dat hij niet alles meer volle bak slaat, maar ook de nodi ge rust in zijn spel brengt. De jeugdige Dylan van den Hout van het Temeuzense Animo werd verrassend toernooiwinnaar in de 5 door in de finale de Belg Jeroen de Laender met twee keer 6^3 te kloppen. In de 6-fmale stond Rick van der Zouwen van TSN uit Schiedam aan zijn clubgenoot Pie- ter Ooidenhof zelfs het redden van de eer niet toe: 6-0 6-0. Bij de vrouwen van gelijke speel- sterkte maakte Sjef-speelster Anne de Maaijer haar favorietenrol waar door na een zware strijd van Stef- fie Gielen te winnen: 2-6 6-2 7-5. In de beoogde dubbel-3-finale moesten Remy Scherbeijn en Christiaan Trapman in de finale met duidelijke cijfers hun meerde ren erkennen in Jeroen Alliët en Mart Flikweert: 6-2 6-0. „We kwa men op alle fronten tekort. Als we in het begin van het toernooi te gen hen hadden gespeeld hadden we de schade kunnen beperken, maar nu waren we niet fit ge noeg", aldus wedstrijdleider Chris tiaan Trapman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33