Onderzoek ontsluiting stadscentrum Ringsteken op een 12 Cees van Langevelde (78) plotseling overleden Goedkoop VERKEER Wijkraad reageert opgetogen Snorfietser gewond bij botsing met auto Zeeuwse scouts naar Wereld Jamboree almanak FOLKLORE Burgemeester Jacques Suurmond belooft dat Sluis ook in Stoelen gestolen uit drie Toyota's Avensis Gereedschap en camera gestolen maandag 18 juli 2011 NMMHMNMHaMMi door Wout Bareman TERNEUZEN - De wijkraad Binnen stad Terneuzen reageert opgeto gen op de mededeling van brand weercommandant Jeroen Mete ring dat die geen problemen heeft met de aanleg van een 'simpele' ro tonde aan de zuidrand "van het stadscentrum bij het sluizencom- plex. Juist de protesten van de brand weer tegen de rotonde - een extra obstakel op een belangrijke uitruk- route - werden door verkeerswet houder Co van Schaik en zijn ver- keersdeskundigen regelmatig aan gevoerd als reden voor het uitblij ven van een oplossing. Maar Meije- ring tilt daar, naar nu blijkt, hele maal niet zo zwaar aan. De brand weercommandant: „Natuurlijk ko men we liefst zo min mogelijk ob- - stakels tegen bij een uitruk. Maar als zo'n rotonde er mede toe bij draagt dat de files in de ochtend en -avondspits afnemen, vind ik. dat prima. En als dan ook nog wordt gekozen voor zo'n 'gemakke lijke' rotonde, waar wij nauwelijks omheen hoeven, is het helemaal goed." Verkeerswethouder Van Schaik kondigde al eerder aan dat hij de si tuatie best nogeens wil laten on derzoeken. Binnenstadsbewoners klagen al jaren steen en been over de lange wachttijden bij het oprij den van de Kennedylaan en Bin- nenvaartweg, zeker tijdens de och tend- en avondspits. Maar eerder onderzoek wees uit dat het opont houd enkel op die tijsstippen op treedt; de rest van de dag zijn er nauwelijks problemen. Van Schaik wil de eventuele aan leg van een simpele rotonde af la ten hangen van het bijna afgeron de onderzoek naar de situatie rond het sluizencomplex. Dat wordt uitgevoerd in opdracht van de provincie. Ook daar lijkt de aan leg van een rotonde (bij de zuid- brug) dé oplossing. Wijksraads- voorzitter Hans Vlottes is in elk ge val opgetogen over de ontwikkelin gen. „We hameren al jaren op een goede oplossing. Die lijkt nu einde lijk gevonden." TERNEUZEN Bij een botsing op de kruising Gui- do Gezellestraat-Frederik van Ee denstraat in Terneuzen is zaterdag omstreeks kwart voor elf een 69-ja- rige snorfietser gewond geraakt. Hij heeft vermoedelijk een heup fractuur opgelopen. De snorfietser uit Terneuzen kwam op de krui sing in botsing met de auto van een 55-jarige Temeuzense. MIDDELBURG Uit Zeeland reizen 33 scouts af naar de Wereld Jamboree in Zweden, het grootste scoutingevenement ter wereld. De Zèeuwse deelne mers komen uit zestien plaatsen, waaronder Middelburg. De Jambo ree is van 27 juli tot 7 augustus. Er komen meer dan 38.000 scouts uit honderdvijftig landen. De vijftien honderd Nederlandse deelnemers vertrekken woensdag met bussen. De grap had hij al duizenden keren verteld. En iedere keer vond hij in ieder geval hem weer leuk. Of hij last had van het duurder wor dende leven? Nee hij niet. Neem nu de benzine. „Ik merk er niets van, ik tank altijd voor 25 eu ro." Een dijenkletser dus... door Frank Gijsel en Wilma Valk Het oude boerenleven herleefde zaterdag op de Markt van IJzendij- ke. Naast de bóeren- markt vormt het ringrijden tradi tiegetrouw een belangrijk onder deel van de Folkloristische Dag. Het volksvermaak trok ondanks het druilerige weer veel volk. Jan de Visser uit Biggekerke is al 53 jaar actief in het ringrijden. Vol gens hem is de sport met vierhon derd actieve leden springlevend in Zeeland. Samen met zijn vrouw reed hij vlak na de middag vol trots in een fraai versierde tilbury sjees het marktplein op. „Het ste ken vanuit een sjees is toch wat moeilijker dan vanaf een paard." Het IJzendijkse volksfeest was za terdag, toe aan de veertigste uitga ve. Dierenarts Pol van de Vijver stond aan de wieg van het festijn. „In de jaren zeventig van de vorige eeuw stopten heel wat boeren met hun bedrijf Ook de paarden wer den door de mechanisatie steeds minder gebruikt. Het museum dat na de herindeling in 1970 een plek je vond in het voormalige gemeen tehuis, speelde goed in op die trend. De ziel uit de landbouw wil den we met een folkoristische dag met ringrijden zichtbaar houden voor mensen met een hart voor het boerenleven. Het sloeg in als een bom en was een groot succes. Nog steeds is de animo onder de toeschouwers groot." Enkele jaren geleden droeg Pol zijn werk met een gerust hart over aan zijn zoon Mark. Volgens penningmeester André van de Wijnckel wordt het overi gens steeds moeilijker de eindjes TERNEUZEN In een tijdsbestek van nauwelijks meer dan een week is bij de politie in Terneuzen aangifte gedaan van de diefstal van verschillende auto stoelen uit auto's in Terneuzen en omgeving. Het gaat daarbij steeds om stoelen van auto's van het merk Toyota, type Avensis. Drie autobezitters hebben aangifte gedaan. TERNEUZEN Op een bouwterrein aan de Koe- gorsstraat bij Terneuzen is tussen donderdagavond en vrijdagoch tend ingebroken in een bouwkeet. Nadat een raampje was geforceerd werd gereedschap gestolen. Vrijdag middag werd ingebroken in een woning in de Jacob Catsstraat. Er werden verschillende goederen ge stolen waaronder een digitale ca mera. „Het boerenleven laten herleven", was de gedachte achter de Folkloristische Dag in IJzendijke, die zaterdag voor de veertigste keer werd gehouden. Zo vaak staan kinderen niet oog in oog met een paard. foto's Mark Neelemans door Wout Bareman Tip? redactie@pzc.nl Zijn overbuur, die de perikelen rond de zwaar belaagde euro een beetje had gevolgd, zag zijn kans op revan che schoon. Hij spotte: „Nou buurman, het leven zou voor jou binnenkort nog wel eens veel goedkoper kunnen worden. Kun je weer voor 25 gulden tanken." Zijn buurman lachte ook. Groen. MEEST GELEZEN 1Cees van Langevelde overleden, 2. Autobedrijf Dees failliet, 3. Bedelaars weggestuurd. WEBLOG Redacteuren van de PZC schrijven op hun blog over kunst, sport en cul tuur. Zie: www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto TERNEUZEN - In ziekenhuis De Honte in Terneuzen is zaterdag kunstenaar Cees van Langevelde (78) uit Terneuzen overleden aan de gevolgen van een herseninfarct. Van Langevelde werd wel de nes tor van de Terneuzense kunste naarswereld genoemd. Samen met collega John Verschuren stond hij onder meer aan de wieg van het jaarlijkse Kunstmanifest, een groot opgezette kunstmarkt in het stads centrum. Daarnaast ontfermde hij zich over graffiti-kunstenaars, die onder zijn leiding openbare gebou wen mochten verfraaien. Van Langevelde, ooit opgeleid tot scheepstimmerman en jaren werk zaam op 'het werfje' van de Ter neuzense Scheepsbouwmaatschap pij (TSM) in Terneuzen, kreeg zijn kunstenaarsopleiding van kunst schilder Pieter de Bodt uit Zaam- slag. Hij ontplooide zich tot een schilder van zowel landelijke als maritieme taferelen. Zijn atelier aan de Blokken blijft bestaan. Het pand werd enkele jaren geleden aangekocht door een kleine groep kunstvrienden met als doel het ook na zijn overlijden in stand te houden als een klein museum van de beeldende kunst met uiteraard de nadruk op het werk van Cees.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26