voelt als zege sport 33 Junior Neal Bouterse laat senioren zijn hielen zien Ronde van Clinge vormt slot van Hulster tweeluik Patrijzenjacht valt deels in het water maandag 18 juli 2011 deelnemers werden geklasseerd in de 46e Ronde van Philippine. Acht renners haalden de meet niet door René van Stee PHILIPPINE - Hij kampte twee jaar lang met hevige pijn in zijn rug. Daardoor stond het wielrennen bij Ramon Vleugel op een zeer laag pitje. In de Ronde van Philippine werd de ban definitief gebroken. De renner uit Wemeldinge reed za terdag achter Paul Helderman uit Naaldwijk naar de tweede plaats. Die doorgaans ondankbare klasse ring voelde voor de twintigjarige Bevelander als een overwinning. „De ellende lijkt nu helemaal ach ter de rug", zei een lachende Vleu gel na een kletsnatte koers. „Het ging al steeds beter, maar ik denk dat ik helemaal terug ben. In de klassiekers reed ik tot nu toe'aar dig mee. Een paar weken geleden haalde ik de negende plaats in Sint-Jansteen. En nu hier in Philip pine op het podium. Helemaal top." Vleugel kwam enkele jaren gele den als tweedejaars junior zwaar ten val. In eerste instantie leek hij er zonder kleerscheuren vanaf te zijn gekomen. Totdat zijn rug be gon op te spelen. „Altijd reed ik met pijn. Alleen bij warm weer voelde het iets beter aan. Op een gegeven moment ging het nog ver der achteruit en zag ik het niet meer zitten. Toen ben ik op zoek gegaan naar iemand die me van die klachten kon afhelpen." Vleugel kwam in Deurne terecht bij rug- en nekchirurg Geert Ma- hieu. Die constateerde een hernia in de onderrug. In september 2010 volgde een operatie. In februari van dit jaar kreeg de Bevelander groen licht om de training te her vatten. „Dat viel in het begin niet mee, maar gaandeweg had ik het ritme te pakken. Het was echt heerlijk om weer pijnvrij te kun nen fietsen." De tachtig kilometer lange koers in Philippine kwam laat op gang. Met name vanwege het grote aan tal premies dat viel te verdienen, gaven de renners elkaar niks toe. Brian van Goethem deed het eer ste uur enkele pogingen om weg te komen, maar ook hij kreeg geen millimeter ruimte. „Ik kreeg ook niemand mee. Dan houdt het snel op. Al met al ben ik toch wel tevre den. Een podiumplaats is altijd goed", refereèrde Van Goethem naar zijn derde plaats in de eind klassering. Vleugel en Helderman sloegen een kleine twintig kilometer voor het einde een gaatje. Dat groeide in korte tijd uit naar een halve mi nuut. Van Goethem en de Belg Da vy de Scheemaeker uit Bassevelde gingen in de achtervolging. Zij na derden de koplopers tot op twaalf seconden, maar de leiders hielden toch stand. Helderman zag in de laatste ronde van 2,5 kilometer kans om weg te rijden van Vleu gel, waarna hij solo over de meet kwam. Van Goethem won daarna de Sprint om de derde plaats van De Scheemaeker. Diens landge noot Kristof de Zutter uit Sint-Lau- reins was de snelste sprinter van het verbrokkelde peloton. In diverse jeugd categorieën wer den 159 renners en rensters geklas seerd. Winnaars en beste Zeeuwen: cat. 1: 1. Lucas Janssen (Papendrecht), 2. Shirin van Anrooij (Kapelle), cat. 2:1. Salvador Alvarado (Rotterdam), 2. Jur- gen Mesu (Middelburg), cat. 3:1Quin- ty Bouckaert (Lisse), 7. Daphne Mesu (Middelburg), cat. 4:1. Perry Frijters (St-Willebrord), 10. Mick van Dijke (Wissenkerke), cat.5:1. Polle van Rijs- bergen (Etten-Leur), 10. Timo de Jong (Goes), cat. 6:1Jurgen Volkers (Ba- rendrecht), 9. Denise Gunst (Yerseke), nieuwelingen: 1. Jordy Keldermans (Rucphen), 4. Davy Gunst (Yerseke). door Wim de Vos CLINGE - Het tweeluik van het wie- Iercomité Hulst wordt morgen af gesloten met de Ronde van Clinge. Eerder streden in Hulst tachtig ren ners om de eerste punten voor het klassement, waarvan de koers in Clinge de afsluiting vormt. Net als vorig jaar wordt de traditionele kermisronde in het Zeeuws-Vlaam- se grensdorp gehouden onder de auspicjën van de Belgische liefheb- bersbond Waod. Het lijkt definitief gedaan met KN- WU-wedstrijden die tientallen ja ren werden gehouden in Clinge. Organisator Edwin Enthoven noest vorig jaar voor de eerste aal besluiten om de koers af te lazen. Ditmaal waren het vooral financiën die een doorstart on gelijk maakten. Het Hulster lercomité sprong er wederom door Sjaak Sinke COLIJNSPLAAT - De winnaars van de eerste Patrijzenloop slaagden er zaterdag in de tweede editie niet in om weer op de hoogste trede van het ereschavot te komen. Arjo Verhage (Aagtekerke) moest Neal Bouterse (Middelburg) en Wim van Sparrentak (Sint Laurens) voor laten gaan. Bij de vrouwen kreeg Corina Grim (Lewedorp) klop van Evelien van Sparrentak (Sint Laurens). De buienradar had al duidelijk aan gegeven dat het om half zeven nog flink zou regenen in Colijnsplaat en dat deed het ook behoorlijk. In de stromende regen zetten de atle ten zich in beweging voor één, twee of drie ronden van 3.5 kilo meter. De Belg Kris Derveaux uit Oostende, die vele kilometers maakt met de auto om in Zeeland de korte afstanden op de weg te winnen, was na één ronde in 12 minuten en 16 seconden weer te rug aan de finish op behoorlijke af stand gevolgd door Neal Bouterse, Wim van Sparrentak en Arjo Ver hage. In de tweede ronde begon ju nior Bouterse aan de boom te schudden "waar Van Sparrentak en Verhage het antwoord schuldig bleven. Na een waterballet van net onder de 37 minuten over 10,5 kilo meter finishte Bouterse als win naar onder toeziend oog van enke le kleumende toeschouwers. Wim van Sparrentak gaf een minuut toe en was daar tevreden mee: „Die jonge baanlopers zijn veel te snel en ik moet me een beetje sparen voor het PZC-stratenloopcircuit", liet Van Sparrentak weten. Voor Bouterse was het niet de eer ste overwinning op de weg. Vorig jaar was hij al de snelste op de 7 ki lometer in Aagtekerke. Bouterse studeert op het ROC voor juri disch medewerker op mbo-niveau en wil daarna naar het hbo in Til burg waardoor hij kan gaan trai nen bij oud-marathonloper Ton- nie Dirks, die nu al zijn trainings schema's maakt. Hoewel Arjo Verhage bijna twee minuten sneller was dan vorig jaar moest hij genoegen nemen met de derde plaats waarbij hij zich nog moest haasten om Maarten Hart- hoorn (Kapelle) voor te blijven. Evelien Sparrentak was de snelste vrouw in 46.31, ruim voor Corina Grim die 51.34 nodig had. Niels Versluis hield de plaatselijke eer "hoog door de zeven kilometer te winnen in 28.52. Sylvia Timmer man (Yerseke) was de snelste vrouw op deze afstand in 37.26. Voor de organisatoren Leonie Ton en Joke de Koster was het jammer dat het slecht weer was waardoor het aantal deelnemers onder de maat bleef In samenwerking met wielerkoers de Patrijzenjacht had den ze alles prima voor elkaar al leen het weer, dat hadden ze niet in de hand. Schrale troost voor de dames, ook in de wielerkoers wa ren weinig deelnemers. op in. Gelet op de goede ervarin gen in het verleden werd ook in Clinge gekozen voor de Waod. „Dat is een goede, degelijke organi satie die veel renners aan de start brengt. Dat is al verschillende ke ren gebleken, dus waarom ook de ze keer niet", weet ex-coureur Erik Vereecken. Om het voor de renners aantrekke lijk te maken is een overkoepelend klassement gemaakt. Rein-Jan Elenbaas verraste in Hulst alle favo rieten en staat aan de leiding. Om dat er niet vooraf ingeschreven hoeft te worden, is het moeilijk in te schatten om favorieten aan te wijzen. Wel wordt een grote dele gatie van het Arrow Cycling Team aan de start verwacht. De renners willen zich voor eigen pubhek niet wegstoppen. De wedstrijd in Clin ge begint om 19.00 uur. De afstand bedraagt tachtig kilometer. door Wim de Vos COLIJNSPLAAT - De Patrijzenjacht deed zaterdag zijn naam alle eer aan. Tijdens de wielerkoers in Co lijnsplaat was het qua weersom standigheden soms bar en boos en leek het soms herfst. Dat leidde vooral tot het vroegtijdig afstap pen van coureurs en bij de ama teurs B tot een valpartij in de laat ste bocht voor de finish waarbij de grote favorieten werden uitgescha keld voor een plaats op het erepo dium. Daarop kwam Johan Pad mos wel terecht bij de amateurs A; hij behaalde er, na Bruinisse, zijn tweede overwinning van het sei zoen. Vorig seizoen kwam de Patrijzen jacht na een jarenlange afwezig heid weer terug op de kalender. Het werd een dusdanig succes, met vooral sterke winnaars zoals de dit seizoen bij de beloften uitko mende Guus de Graauw bij de amateurs A, dat het een blijvertje lijkt te worden. Zaterdag was het dus anders, ongetwijfeld een tegen valler voor de organisatie die overi gens content was dat er bij de val partij geen ernstig letsel viel te be treuren. Het bleef bij enkele schaaf wonden. Met name Jan-Wouter Roos uit Stad aan 't Haringvliet die zijn zege van vorig jaar graag een vervolg wilde geven eindigde daardoor ver in de achterhoede. Angelo Verhagen uit Oss profiteer de en won de koers. Johan Padmos verkeert de laatste maanden in een bloedvorm en dat resulteerde al in een zege in Brui nisse en een dag later werd hij tweede in Ovezande. „En toen had ik eigenlijk ook moeten win nen. Ik was duidelijk de sterkste van de kopgroep maar omdat ik een bocht miste kon ik niet meer meedoen voor de eerste plaats", memoreerde de voormalig voetbal ler van SKNWK uit Nieuwerkerk. Zaterdag in De Patrijzenjacht kon Padmos dat plooitje dus glad strij ken. Voorafhad hij zich dat al ove rigens voorgenomen. „Ik had mijn vriendin beloofd dat ik de over- winningsbloemen mee naar huis zou nemen. Die belofte durfde ik wel aan omdat met name het rond je in Colijnsplaat me wel ligt. Bo vendien is mijn vorm nog steeds uitstekend", vertelde Padmos. Hij moest er wel tot het uiterste voor gaan. Bij de amateurs 40+ ging de overwinning naar Ad Valentijn uit Sint-Willebrord en Kris Verhulst uit Waarde was de sterkste van de S/P-klasse. Deelnemers aan de Patrijzenloop trotseren de regen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23