Tweede plek Ramon Vleugel 321 sport Laatste hindernis breekt Evertse op Dettingmeijer en Quaak succesvol in Zierikzee Birgit Lavrijssen 33e op EK onder 23 jaar Schletterer snel op 800 meter Ingrid Peijer mist nominatie Spelen Davy Gunst pakt zege in Herk-de-Stad WIELRENNEN Ramon Vleugel rijdt in de Ronde van Philippine naar de tweede plaats. De renner uit Wemeldinge is hersteld van twee jaar sukkelen met zijn rug. maandag 18 juli 2011 OFFIDA Wielrenster Birgit Lavrijssen is za terdag tijdens het Europees kam pioenschap onder 23 jaar als 33e ge- finished in de wegwedstrijd. Op het parkoers van 124 kilometer rond Offida moest de sportster uit Kapelle 13.16 minuten op de Russi sche winnares Larisa Pankova toe geven. Aan de koers deden 69 wielren- sters mee. HEUSDEN-ZOLDER Sébastièn Schletterer kan het niet laten. Na de Stadsloop in Middel burg deed de drievoudig winnaar van de Kustmarathon zaterdag mee aan de Nacht van de Atletiek in Heusden-Zolder in België. De Middelburger liep de negende tijd op de 800 meter en finishte in 1.51.33. Schletterer kwam in actie in de vierde serie die hij nipt wist te winnen. TURIJN Ingrid Peijer uit Kamperland is er niet in geslaagd om voor een nomi natie voor de Paralympics in aan merking te komen. De handboog schutter moest daarvoor bij de bes te acht eindigen op het WK in Ita lië. Peijer kwam echter niet verder dan de 1/16 finale. Ze werd uitgescha keld door Pippa Britton uit Enge land. HERK-DE-STAD Wielrenner Davy Gunst heeft giste ren een koers in Herk-de-Stad ge wonnen. De nieuweling uit Yerse- ke demarreerde met drie andere coureurs uit het eerste peloton. De voorsprong van het viertal liep op naar meer dan een minuut. In de laatste kilometers zag Gunst kans om gaatje te slaan. Hij hield stand tot het einde. Het was zijn derde ze ge in drie weken. wsmz sassgsB y mmm&sm m wmmr? r" 3 mms &&mmmmmmBsssms2m r Wi Ramon Vleugel (rechts) rijdt samen met de latere winnaar Paul Helderman aan kop in een regenachtig Philippine. foto Mark Neelemans door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De mond-tot-mond-reclame door de ruiters na Zeeland Outdoor heeft zijn doel niet gemist. Dat bleek za terdag uit de ruim tweehonderd deelnemers aan Jumping De Kroo Ruitersport in Nieuw- en Sint Joos- land. Wedstrijdsecretaresse Desire Ubaghs: „Na die grote wedstrijd stroomden de aanmeldingen bin nen. Ik zie dit als een waardering van de ruiters voor al het werk dat we op Zeeland Outdoor hebben verzet. Dat is heus niet alleen mijn verdienste. We hebben een leuk team. En die enorme klus samen geklaard. Soms denk je wel eens; waar doe ik het allemaal voor. Maar dit is een stimulans om door te gaan." De deelnemers in klasse Z zorgde voor een fraaie afsluiting. Bas KnijfF bracht met Cascalla als eer ste het spel op de wagen. De ruiter uit Nispen stuurde de Cascavel- le-dochter in 37,82 seconden fout loos over het parkoers. Tim Lips moest met Concrex Vakarlo's hier duidelijkhet antwoord schuldig op blijven. De eventingintematio- nal uit Made toonde zich wel ruim een tel sneller, maar de Indoc- tro-zoon trok twee palen naar de bodem. Met het mes tussen de tan den ging laatste starter Michelle Evertse met de vosmerrie Uzelma op jacht naar de overwinning. Met 34,69 toonde de combinatie uit Nieuw- en Sint Joosland zich dui delijk de snelste. Maar tot ontstelte nis van het fel meelevend publiek schopte de Hors la Loi li-dochter op de laatste hindernis een paal uit de lepels. „Jammer, het was geen gemakkelijk parkoers, maar voor Uzelma vormde het geen en kel probleem. Ze sprong super. Door de snelheid werd ze iets te vlak en tikte ze die balk naar bene den." Als eerste in de barrage van de klasse M vloog Wilma Stouten met de schimmelmerrie Stouten's Suprise als een raket in 34,84 over de obstakels. Naar later bleek gooi de de amazone uit Serooskerke met de Voltaire-dochter hiermee de deur voor haar zeven achtervol gers in het slot. Naaste belager Geert van Asten hield met de ruin Tic Tac ook de nul op de het straf blad. Maar de ruiter uit Waalre vormde met de Terror-zoon met zijn tijd geen bedreiging voor Wil ma Stouten. Nadine Doosjen toonde zich met vosruin Azzuro de beste van de 65 combinaties in L. In een spannen de barrage stuurde de amazone uit Zuiddorpe de Polydox-zoon in 38,48 naar een nipte overwinning. Met een bloedstollende rit leek Bert Verseput met de Fe- mingh-dochter Zonnefleur het feestje voor Nadiene nog te gaan verstoren. Maar de bouwonderne mer uit Zonnemaire kwam met zijn tijd van 38,82 hiervoor net te kort. door Sven Bakker ZIERIKZEE - Op het Dikke Toren- toernooi in Zierikzee hebben Wim Dettingmeijer en Johnny Quaak de titel gepakt in de derde categorie van het dubbelspel. De nummers één van de plaatsings lijst wonnen gisteren eerst in drie sets yan Pieter Boot en Jeroen Helmons (1-6 7-6 6-2) en waren daarna met 7-6 6-2 de meerdere van Jacco de Looff en Patrick Nieu- wenhuyze. De titel in de 3-categorie in het en kel ging naar Jens de Koster uit Yer- seke, die in de beslissende wed strijd met 6-3 6-4 won van thuis- speler Pieter Boot. Martine Ver- schoore was goed voor twee toer nooizeges. In de eindstrijd was zij die met tweemaal 6-4 de baas over Romy Kerkhove. Later op de dag pakte Verschoore met clubgenoot bij Zierikzee de titel in het ge- mengddubbel 4. Zij wonnen in de finale van Mark Passchier en Ange la Kouwenberg (Tennisvereniging Duiveland) met twee keer 6-3. Pas schier en Kouwenberg eindigden achter Ciska Kramer en Christiaan Huizer als derde. In het vrouwendubbel 4 was de eindzege voor Ellis Payet en Linda Verbraak. Payet (Zierikzee) en Ver braak (Duiveland) klopten in de fi nale Annette Kooman en Mirjam van Splunder met 6-1 7-6. Goese- naar Rikkert van der Wel kaapte de titel in de 4-categorie van het enkel bij de mannen weg na een 6-3 6-1-zege op Renaldo Sewnath. Het dubbel in de 4 was voor Chris tiaan Huizer en Ronald van Sloot en, die op games boven Vincen Bol/Jens de Koster en Re Schimmelpennink/Gerrit Splunder eindigden in de poule.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22