snel in vergetelheid raken zeeland 113 Ticketautomaat op parkeerterrein bij Zeelandhallen is verdwenen en bijzondere optredens maakten driedaags feest in Bruinisse speciaal GERARD M Expositie van Annie Roggeveen Orgelconcert in Grote Kerk Werkend trekpaard maakt boerenlandrit Ambulance komt aanrijding tegen MEEST CELEZEN 1Voortijdig einde Visserijdagen 2. Oefening in stromende regen 3. Getuigenoproep motorongeluk Serooskerke (S) Z2 Bekijk ook de videoverslagen van Z2 over de Visserijdagen in Bruinisse op www.Z2.nl TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl uw fotos' zijn welkom! vAvw.pzc.nl/foto maandag 18 juli 2011 verhuizingen en meubeiopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl WESTENSCHOUWEN BROUWERSHAVEN BURGH-HAAMSTEDE In de excursieschuur van Staatsbos beheer in Westenschouwen hangt een selectie van natuurschilderijen van Annie Roggeveen-Tangeman uit Ouwerkerk. Op de schilderijen zijn wilde die ren afgebeeld. Annie Roggeveen maakt naast deze dierenschilde- rijen ook muurschilderingen, por tretten en abstracte werken. De expositie duurt nog tot en met 9 oktober. De excursieschuur aan de Kraaijen- steinweg 140 in Westenschouwen is dagelijks geopend van 13.15 tot 16.30 uur. Morgenavond geeft Niels-Jan van der Hoek een concert in de Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwersha ven. Van der Hoek is gespeciali seerd in 'oude muziek', uit de 16e en 17e eeuw. Op het programma staan onder meer werken van Van den Kerckenhoven, Bach en Van Noordt. Van den Hoek is geboren in Krim pen aan den IJssel. Hij heeft al veel prijzen gewonnen op concoursen, maar geeft niet zo vaak concerten, het concert morgenavond begint om 20.00 uur. De toegang is 7,50 en 2,50 voor studenten. Schuilen voor de regen in een partytent. Een beetje druk, maar dat drukt de pret niet. door Frank Balkenende GOES - Wie bij de Zeelandhallen met de auto het parkeerterrein wil verlaten, moet voortaan binnen of bij één van de ondernemers in het leisurecentrum een uitrijkaartje ko pen. Exploitant Libéma heeft de ticket automaat bij de bushalte wegens vandalisme weggehaald. De auto maat keert niet terug. Verschillende malen is geprobeerd de automaat open te breken, om het geld eruit te stelen. Libéma acht de kans op herhaling te groot en heeft daarom besloten de uit- rijkaartjesautomaat niet meer te rug te plaatsen. Tijdens kantoortijden kunnen mensen die onverhoopt het ter rein oprijden (ze moeten daarvoor wel de slagbomen passeren), een uitrijkaart halen in de Zeelandhal len zelf. Is het beurs- en evene mentencomplex gesloten, dan zijn kaartjes beschikbaar bij de vier be drijven in het leisurecentrum. Overigens gebeurt het volgens Libéma en enkele exploitanten van het leisurecentrum vrij weinig dat verdwaalde toeristen het par keerterrein oprijden en vervolgens euro's moeten lappen om er weer vanaf te komen. Een uitrijkaart kost vier euro. Vo rig jaar was dat nog 3,50 euro. Het lijkt voor de automobilisten echter aantrekkelijker om bij het wokrestaurant voor vijf euro een maaltijd af te halen. De klant krijgt dan namelijk een gratis uit rijkaartje. Zo valt de schade nog mee: de maaltijd kost dan feitelijk één euro. De bedrijven in het leisurecen trum mogen namelijk zelf bepalen hoe ze omgaan met uitrijkaartjes voor hun klanten. Zo vraagt Bowl- land één euro per kaartje. Fitland en Happy Wok geven klan ten gratis een uitrijkaartje. De kos ten van de kaarten zijn verwerkt in het abonnement of de maaltijd- prijs. Overigens zouden betrokken on dernemers graag zien dat de slag bomen openstaan als er in de Zee landhallen geen evenementen plaatsvinden. „Want die slagbo men vormen een drempel", zegt Erwin Groen van Bowlland. „Na tuurlijk begrijp ik ook Libéma wel, want de aanleg van het parkeerter rein moet betaald worden." Volgens een woordvoerder van Libéma zijn inkomsten die het be drijf krijgt met de verkoop van par- keerkaarten noodzakelijk om -de aanleg en het onderhoud te dek ken. „En we willen het terrein in topvorm houden." De stichting Het Werkend trek paard maakt komende donderdag (21 juli) een rondrit rond Burgh-Haamstede. De paarden en de rijtuigen starten om 10.00 uur bij hofstede Vluchtenburg (Vluch- tenburgseweg) en gaat via onder meer Burghsluis en de Westerse- weg richting De Molenberg waar tussen 12.30 en 14.15 uur gepau zeerd wordt. Daar zijn de paarden te bekijken. De tocht gaat daarna verder. Deels door het dorp, via de Moolweg, naar zorgcentrum Duin oord. Vervolgens gaan de combina ties weer naar Vluchtenburg. VLISSINGEN Bij een aanrijding zijn zaterdaga vond in Vlissingen twee mensen gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde omstreeks 22.20 uur op de kruising van de Sloeweg en de Nieuwe Vlissingse- weg. Daar botsten door nog onbe kende oorzaak twee personen auto's op elkaar. Het ongeval werd ontdekt door een passerende ambulance. De bestuurder van één van de au to's en de inzittende daarvan raak ten gewond. De brandweer heeft het wegdek schoongeveegd. Beide auto's zijn weggesleept. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13