PZCI ii Zeeland Hoppende vakantiehulp last voor horeca Schepen in problemen Diefstal 14 en 15 SCHOUWEN-DUIVELAND 12 en 13 SEIZOENSWERK Tijdelijk personeel moeilijk te vinden en vast te houden Oefenen in ruig weer almanak Goedkoop Moderne kunstmest strooien met een ouderwetse machine Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Lustrumeditie zal niet snel in vertegelheid raken Maandag 18 juli 2011 door Melifa Lanting ZIERIKZEE - Ondernemers hebben moeite om voldoende vakantie krachten te vinden en vervolgens vast te houden. Vooral in de hore ca is de situatie bij tijd en wijle zeer nijpend. De vakantiekrachten moeten vaak van ver gehaald worden omdat in de nabije omgeving onvoldoende mensen te vinden zijn. Jongeren uit Rotterdam, Amsterdam of Bra bant die hier komen werken zijn dan ook geen uitzondering. Het probleem is echter dat de jongeren na een paar dagen werken net zo gemakkelijk weer zeggen dat ze niet meer terug komen. „Dan heb je ze dus net uitgelegd hoe alles werkt en weten ze een beetje wat ze moeten doen en dan komen ze niet terug", zegt Ben Verloo, eige naar van Sailors Inn en De Etage in Bruinisse. „Het is trekken en duwen", zegt ook Ed Troost. Hij is mede-eige naar van camping Julianahoeve. Hij vertelt dat hij binnen een paar uur ineens drie horecamedewer- kers kwijt was. Twee omdat ze een ander baantje hadden aangeno men en een omdat hij 18 jaar werd en een aantal middagen per week rijles ging volgen in Rotterdam. „Hadden we ineens drie mensen minder, dat is heel vervelend." Volgens Troost komen dit soort si tuaties in heel veel horecabedrij ven voor. „Ze zeggen doodgemoe dereerd 'ik wil ook vrij zijn want MMKHHMÉÉHSWMWiWil ik wil op vakantie'. Jongeren zijn soms heel gemakkelijk." De vakan tiespreiding helpt wat dat betreft de ondernemers ook niet. De tijde lijke krachten moeten soms al weer naar school terwijl de bedrij ven nog midden in het hoogsei zoen zitten. „Neem bijvoorbeeld de meivakantie. Die duurt tegen woordig drie weken maar dat per soneel heb je niet." Dat heeft ook Verloo aan den lijve ondervonden. Hij heeft een keer onderdelen van het bedrijf dicht moeten houden omdat er simpel weg geen mensen te vinden wa ren die konden werken. „Op dit moment heb ik geen probleem, maar vanaf februari tot nu was het heel moeilijk. Dat komt misschien ook wel omdat de horeca in ver houding slecht betaald." Omdat personeel van ver gehaald moet worden denkt Troost dat re- creatiebedrijven een voordeel heb ben tegenover de andere horeca. „Die bedrijven kunnen gemakkelij ker zorgen voor een slaapplaats." WESTERSCHOUWEN - Diverse hulpdiensten hebben zaterdagmiddag een oefening gehou den op het strand van Westenschouwen. De strandreddingsbrigade, de KNRM, de ambulan cedienst en de brandweer hebben hieraan meegewerkt. In de striemende regen, met een stevige wind en dito golfslag moesten vijf zwemmers worden 'gered'. De reddingsbriga de rukte als eerste uit maar al snel werd de hulpverlening opgeschaald. De strandambulan- ce kwam en even later rukten ook de redding boten van station Neeltje Jans uit. Slechts een handjevol publiek sloeg de verrichtingen van de hulpdiensten gade, maar die kregen wel spectaculaire beelden te zien. Niet alleen door de zeer serieuze manier waarop de oefe ning werd uitgevoerd. Het gebeurt ook niet vaak dat reddingboot Koopmansdank zó dicht bij in actie komt. De oefening was volgens de deelnemers geslaagd, foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl NEELTJE JANS - De bemanning van reddingboot Koopmansdank van station Neeltje Jans heeft zaterdag middag het kajuitzeiljacht 'Enjoy Life' naar de haven Roompot Mari- na gesleept. Toen het schip in de sluis van Neeltje Jans lag om te schutten, ontdekte de schipper dat de motor niet goed werkte. Hij ver volgde toch zijn tocht maar halver wege de Oosterschelde bleek dat hulp van de KNRM nodig was. De Koopmansdank voer naar de opge geven plek, maar daar was het schip niet. Het lag verderop. De reddingboot Neeltje Struijs van Stellendam moest zaterdag middag ook uitrukken. Op het Ha ringvliet was een kajuitjacht in de problemen omdat de mast was af gebroken. Het schip is naar de thuishaven gesleept. BURGH-HAAMSTEDE - Gisterochtend is ingebroken in een woning aan de Lagezoom in Burgh-Haamste- de. De inbraak vond plaats tussen 9.30 uur en 11.30 uur. Omdat de in braak op klaarlichte dag plaats vond, hoopt de politie dat voorbij gangers iets gezien hebben. Getui gen kunnen de politie bellen, 0800-8844. In de woning is een geldbedrag buitgemaakt. De grap had hij al duizenden keren verteld. En iedere keer vond hij in ieder geval hem weer leuk. Of hij last had van het duurder wor dende leven? Nee hij niet. Neem nu de benzine. „Ik merk er niets van, ik tank altijd voor 25 eu ro." Een dijenkletser dus... Zijn overbuur, die de perikelen rond de zwaar belaagde euro een beetje had gevolgd, zag zijn kans op revan che schoon. Hij spotte: „Nou buurman, het leven zou voor jou binnenkort nog wel eens veel goedkoper kunnen worden. Kun je weer voor 25 gulden tanken." Zijn buurman lachte ook. Groen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 11