buitenland 19 Vakantiepret voor elk budget Protest in Syrië: zeker 17 doden Libische overgangsraad erkend als regering 449, I 449,- 499r 499f- 599.- 799.- 599,- 899.- 699,- 899, 699,- 899,- 559,- 599, 699,- 549, 579,- 599, 799,- 899,- Vijf doden in Zwitserse Alpen Profiteer nu van de aller-allerbeste lastminutes en vertrek in juli of augustus! Arke.nl demonstranten in hoofdstad Jordanië zaterdag 16 juli 2011 Marouf Bakhit. Die is sinds zijn be noeming in februari door koning Ab dullah het mikpunt van demonstran ten, die een democratisch gekozen regeringsleider eisen. Aanhangers van de premier probeer den gisteren te voorkomen dat zijn tegenstanders zich op een plein in Amman verzamelden. foto Raad Adayleh/AP DAMASCUS - In heel Syrië zijn giste ren wéér honderdduizenden men sen de straat op gegaan om te pro testeren tegen de regering van pre sident Bashar Assad. Het waren de grootste demonstraties sinds de protesten ruim vier maanden gele den begonnen, zeggen ooggetui gen en activisten. Zelfs in de hoofdstad Damascus kwamen dui zenden op de been. Volgens de Lokale Coördinatieco mités, die helpen bij de organisa tie van de protesten, zijn ten min ste zeventien mensen om het le ven gekomen toen veiligheidstroe pen het vuur openden op de beto gers. Negen doden vielen in Da- mascüs, twee in de voorstd Dou- ma, drie in de noordwestelijke stad Idlib, één in de centrale stad Horns en twee in Daraa in het zui den. De demonstraties vonden ver spreid over het hele land plaats. Duizenden Syriërs trokken naar Homs en Hama, twee brandpun ten van de opstand tegen het regi me van Assad. Een van de grootste demonstraties had plaats in Hama, de vierde stad van het land en een bolwerk van de Syrische oppositie. Volgens een activist zijn veel men sen uit omliggende dorpen naar Hama getrokken om zich aan te sluiten bij de betogingen. ISTANBUL - Tientallen landen waar onder de Verenigde Staten erken nen de Nationale Overgangsraad (NTC) in de noordoostelijke Libi sche stad Benghazi als het enige wettige regeringsgezag van Libië. Dit heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Hillary Clinton, gisteren op een internatio nale conferentie over Libië in de Turkse metropool Istanbul gezegd. Totdat een interim-regering is sa mengesteld, zullen ze de NTC als wettige regeringsautoriteit erken nen en op die basis met de NTC omgaan, aldus Clinton. De erken ning houdt onder meer in dat de raad aanspraak maakt op mogelijk kolossale Libische tegoeden. Libië heeft zeker 177 miljoen aan bevroren tegoeden in Frankrijk, al dus de Franse minister van Buiten landse zaken, Alain [uppé. Een aantal landen van de Libië-contact- groep, waarin tientallen landen en internationale organisaties zijn ver tegenwoordigd, heeft de status van de rebellen nog niet verhoogd, zo als Nederland. Nederland be schouwt de NTC nog steeds als de 'legitieme vertegenwoordiger van het Libische volk', aldus minister Uri Rosenthal (Buitenlandse Za ken). „Tijdens de bijeenkomst is ge zegd dat de deelnemers allerlei ver schillende opvattingen hebben over de status van de Overgangs raad," legde hij gisteren uit. „Dat de VS kiest voor de erkenning als regeringsautoriteit heeft er ook mee te maken dat het land pogin gen doet om tegoeden van Kadd- afi te ontdooien. Maar geen deelne mer is gebonden aan de medede ling van een aantal participanten." Volgens Rosenthal kiezen onder meer Denemarken, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk ongeveer dezelfde lijn als Nederland. Behal ve de VS gaan ook Italië en Frank rijk een stapje verder wat dat be treft. Over hoe er moet worden omgegaan met bevroren tegoeden van het Kaddafi-regime in Europe se landen, moet elk land zijn eigen afwegingen maken, stelde Rosent hal. Hij reageerde ermee op berich ten dat Italië 100 miljoen euro wil deblokkeren en aan de rebellen wil doen toekomen. GENEVE - Bij drie ongelukken in de Zwitserse Alpen zijn gisteren vijf bergbeklimmers omgekomen. Drie klimmers kwamen om toen ze de Meitingletsjer beklommen. Eén klimmer viel elders 20 meter naar beneden. Een Duitser viel na bij de top van de Lagginhorn. sm&ms&BBmim - 'i r<m Turkse Rivièra 2y'-sterren hotel 8 dagen Logies/ontbijt Per persoon v.a. Bulgarije 3-sterren hotel 8 dagen Logies/ontbijt Per persoon v.a. Gran Canada 2-sterren appartement 8 dagen Logies Per persoon v.a. Rhodos 2-sterren hotel 13 dagen Logies/ontbijt Per persoon v.a. v Florida 3-sterren hotel 9 dagen Logies Per persoon v.a. Jamaica 3-sterren hotel 9 dagen Logies Per persoon v.a. Gambia 3-sterren hotel 9 dagen Lpgies/ontbijt Per persoon v.a. Bonaire 2,/,-sterren appartement 9 dagen Logies Per persoon v.a. Aruba 2-sterren hotel 9 dagen Logies Per persoon v.a. Cuba 2,/!-sterren hotel 9 dagen All Inclusive Per persoon v.a. Cura9ao 3-sterren hotel 9 dagen Logies Per persoon v.a. Dominicaanse Republiek 3-sterren hotel 9 dagen All Inclusive Per persoon v.a. Het grootste vakantieaanbod vindt u bij de 140 Arke winkels en op Arke.nl De prijzen zijn vanafprijzen per persoon, o.b.v. 2 personen, tenzij anders aangegeven: Inclusief vlucht Econbmy Class, luchthavenbelasting en brandstóftoeslagen, excl. andere toeslagêd. lenzij anders aangegeven. Voor de exacte prijzen en voorwaarden verwijzen wij u naar één van de Arke winkels ofnaarArke.nl Dè prijzen gelden alleen ten-aanzien van boekingen die in het boekingssysteem van TUI Nederland beschikbaar en boekbaarziin. Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden. Mallorca 3-sterren hotel Halfpension 52Q Per persoon v.a. &- Egypte - Hurghada 3-sterren hotel 8 dagen Logies/ontbijt Per persoon v.a. Kos 3-sterren hotel 8 dagen Halfpension Per persoon v.a. Mexico 3-sterren hotel 9 dagen Logies/ontbijt Per persoon v.a. Dacht 't wel Tenerife 3-sterren appartement 8 dagen Logies Per persoon v.a. Azoren 3-sterren hotel 8 dagen Logies/ontbijt Per persoon v.a. Kreta 4-sterren appartement 8 dagen Logies Per persoon v.a. Kenia 2,/'-sterren hotel 9 dagen Halfpension Per persoon v.a. Cura9ao 4-sterren appartement 9 dagen Logies Per persoon v.a. worid.fV-nii ïS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9