Het is een mooi pad en dat is het 23 reizen u n 3-daags Giethoorn-arrangement 99,-PP Alle ingrediënten voor een Dik Trom- avontuur zitten in de Dik Tromwandel- route in Etersheim. Waan je ook even een bijzonder kind. door Sophia Geuze reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 16 juli 2011 Schuin tegenover bezoe kerscentrum De Breek, aan de IJselmeerdijk tus sen Edam en Hoorn, staat een kippenhok waarop vetplantjes groeien. Het lijkt of de dikke haan en zijn hen nen de bezoekers welkom heten. Voor kinderen zijn de dieren met een een leuk begin. Net als de gro te Brekermolen. Je ziet Dik Trom al voor je. Bij de molen rende hij op zijn dikke beentjes achter de sint-bernardshond Kolos aan. Die had de broek van de molenaar van de lijn getrokken en Dik probeer de de broek te redden. Hij bracht hem met honderd scheuren terug naar de molenaarsvrouw. Bij de molen buigt het pad af rich ting de dijk. Blauwe en gele bord jes wijzen de weg. De wegen die de wandelaars moeten mijden, zijn gemarkeerd met een kruis. De goede paden zijn aangegeven met Dik Trom achterop het ezeltje. Dik Trom was de enige jongen die op Grauwtje, de ezel van Beneis, kon blijven zitten. Hij zat dan altijd achterstevoren op de rug van de ezel en hield de staart van Grauw tje met beide handen omklemd. Terwijl de kinderen genieten van de dieren en de hekjes waar ze overheen moeten klauteren, kun nen volwassenen genieten van het afwisselende landschap van de Etersheimerbraakpolder. Op het bord net voorbij de molen staat informatie over de route. De tocht gaat langs het schooltje waar C. Joh. Kieviet in 1883 benoemd werd als hoofdonderwijzer. Gehol pen door één juf gaf hij verschil lende klassen les. Kieviet was niet te spreken over de jeugdliteratuur van zijn tijd en bedacht zelf een verhaal. Elke dag schreef hij een stuk in een schoolschrift. Zijn eer ste boek was Uit het leven van Dik Trom, later volgden nog vijf andere boeken over de ondeugende dik kerd. De route over de dijk is schitte rend. Aan de ene kant is het uit zicht de polder en aan de andere kant het natuurgebied Oosterkoog en het Markermeer. Wie met klei ne kinderen wandelt, moet goed opletten. Planken over sloten en de walkant nodigen uit tot waag halzerij. Het schooltje van Kieviet, even verderop, ziet er vervallen uit. IJzeren stangen moeten de ge vel op zijn plek houden. Wie wil, kan net als de kauw van Dik naar De route is ruim 3 kilometer lang en ideaal voor gezinnen met jonge kinderen. Niet ge schikt voor rolstoelen en kinder wagens. Honden zijn op delen van de route niet welkom. Meer informatie over het schooltje op www.hetschooltjevandiktrom.nl Meer wandeltochten in de regio op www.landschapwaterland.nl en www.debreek.com Reageren? reizen@wegener.nl Wandelend door het afwisselende landschap van de Etersheimerbraakpolder waan je je in de wereld van Dik Trom. Linksboven het Brekershuis, rechtsbo ven het Dik Trom-bordje, linksonder het dorpsschooltje, rechtsonder een terras langs de route. foto's GPD binnen gluren, maar netjes is het niet. Want hoewel het oude ge bouw in slechte staat is, is het nog wel bewoond. Er zijn plannen het schooltje op te knappen en er een Dik-Trommuseum van te maken. In het broedseizoen (15 maart tot en met 15 juni) moeten wande laars langs de school terug naar De Breek. Daarvoor en erna kan de volledige route gelopen worden. Het laatste obstakel is een breed hek, waar aan de zijkant een over stapje is gemaakt. En hoewel Dik Trom een boekenfiguur is, zie je hem al een zwemwedstrijdje hou den met Kolos, aangemoedigd door zijn vrienden, in het water achter de Brekermolen. Neem je je smartphone mee op vakantie? Installeer dan eerst een handige reizenapp. Deze week: Mo'media 100% taalapp. door Marcha van Schijndel Het valt soms niet mee: duidelijk maken wat je wilt in een land waar je de taal niet spreekt. Dus zijn er talengidsjes met daarin lange lijsten met handige zinnetjes als: 'Hoe kom ik bij het sta tion?', 'Waar zijn de wc's?' of 'Mag ik de rekening?' Met een fonetische weer gave in rare te kens, die je moet helpen met de uitspraak. Maar dan moet je wel op de hoogte zijn van het fonetisch schrift. De app 100% van uitgeverij Mo' media spreekt alles voor je uit. In de app zit een tolk met meer dan vierhonderd stan daardzinnetjes, een menukaart met typische gerechten van je vakantieland, een hoofdstukje met fotootjes, zodat je kunt aanwijzen waar je naar op zoek bent en lange woordenlijsten met handige zoekfunctie. De woorden en de zinnen kun je door je mobiel laten uitspre ken. Ook handig om te oefe nen op je eigen uitspraak. De app is er voor zes verschillende talen: Frans, Spaans, Italiaans, Engels, Duits en Portugees. Mo'media 100% taalapp voor iPhone (gratis) Drenthe is een prachtige fiets- en wandelprovincie. Maar ook de stad Hoogeveen is zeker de moeite waard! Vanuit Hotel Hoogeveen kunt u deze bruisende stad en z'n veelzijdige omgeving ontdekken. Als stad in het groen is Hoogeveen ook een ideaal startpunt voor fiets- en wandeltochten. Rondom doorkruisen de fietspaden de mooie bos- en heidegebieden en karakteristieke Drentse esdorpen met eeuwenoude kerkjes en Saksische boerderijen. Een verblijf in Hotel Hoogeveen is ook uitermate geschikt om een bezoek te brengen aan Giethoorn. De grachten, de boogbruggetjes en rietgedekte boerderijen geven Giethoorn een schilderachtig uiterlijk. Ga mee met een rondvaarttocht of ga zelf op pad met een fluisterboot of op de fiets. Hotel Hoogeveen is rustig gelegen aan een vijver- en bospartij en vlakbij het stadscentrum en heeft 40 hotelkamers, een sfeervol restaurant, een brasserie en terras. In het hotel kan men fietsen huren en er is een oplaadpunt voor elektrische fietsen. Tevens is er een gratis draadloos internetverbinding. 3-daags Giethoorn arrangement: •2x overnachting in Hotel Hoogeveen •2x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x driegangendiner op de 2e dag •lx kopje koffie met gebak in Giethoorn •lx een rondvaart door Giethoorn Aanbieding t/m 30 sept: 99,00 p.p. Normale prijs: 129,00 p.p. Exclusief toeristenbelasting 0,90 p.p.p.n. en reserveringskosten 5,00 p.p. Toeslag alleengebruik 19,50 p.n. Deze aanbieding is alleen telefonisch te boeken onder vermelding van:Wegener Dagbladen" Hoorn i t .J Isselmeer Hotel Hoogeveen Mathijsenstraat 1 7909 AP Hoogeveen 0528-26 33 03 www.hethotel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 99