2i reizen Heerlijk ontspannen in de Achterhoek Laat deze vakantie je boek maar thuis en ga naar Florida, voor top-entertainment voor het hele gezin. door Lindy Jense reizen@wegener.ni SI 024-3650360 15321 Zaterdag 16 juli 2011 maal deel van één wereld, één oceaan", zegt Clark en ze kijkt er bij alsof ze het zelfheeft bedacht. SeaWorld is een leerzaam park: je kunt een tocht achter de scher men boeken en van alles te weten komen over de opvang van ge strande of zieke zeekoeien, schild padden en pinguïns. Kleine kinde ren kunnen zich vermaken in een enorme waterspeeltuin. Grote kin deren jutten elkaar op om ritjes te maken in de achtbanen van SeaWorld, waaronder de razend snelle Manta waar je (huuuh!) vrij wel horizontaal onder hangt. Wie dan nog niet misselijk is, kan nog een ritje maken in de 1.200 meter lange Kraken, waar je zo vaak steil omhoog, omlaag en over de kop gaat, dat je er wankelend uitkomt. Ondergedompeld in het gevoel dat iedere achtbaanfanaat nastreeft: ge controleerde angst. Daarom werd de recente opening van de achtbaan Cheetah Hunt in Busch Gardens (Tampa) met enor me belangstelling tegemoet gezien. De achtbaan, die deels door een terrein raast waar echte jachtlui paarden verblijven, is maar liefst 1.300 meter lang en voorzien van drie magneetaangedreven versnel lingen, die je keer op keer achterin je stoel persen. Volgeladen met op gewonden passagiers glijdt het Cheetah-treintje rustig weg. Maar al na 10 meter gaat het van WHOESH en stuift het gezélschap met een gil de bocht om en de diepte in. Mark Rose, de ontwer per van de Cheetah Hunt, staat er tevreden bij. „Dit is precies goed", glundert hij. „Deze achtbaan is big fun voor het hele gezin. Iedere keer als je denkt dat het eigenlijk best meevalt, gaat hij er weer van door. Whoohoo!" Om het helemaal af te maken, maak je daarna nog een ritje in de bloedstollende SheiKra, een acht baan waarin het treintje op 60 me ter hoogte voorover wordt gekiept. De passagiers kijken een paar se conden de diepte in, waarna ze in vrije val omlaag suizen. Kicken! En dan hebben de lefgozers wel weer genoeg te doen gehad. Busch Gardens biedt najnelijk niet alleen achtbanen. Er worden shows opge voerd en het park biedt plaats aan een dierentuin met onder meer een apenverblijf en vogeltuinen. Hoofdattractie is een Afrikaanse vlakte, de Serengeti Plain, waar je per open truck een safaririt over kunt maken. De gids aan boord pakt een grote krop sla en al snel steekt een jonge giraf z'n lange nek tussen de passagiers. Met zijn lange tong trekt hij de blaadjes be hendig uit onze handen. We ma ken van de gelegenheid gebruik om de giraf aan te raken, die ver rassend zacht aanvoelt. We hotsen verder en zien zebra's, allerlei soor ten antilopen en een kudde neus hoorns. Rustig grazen ze en ze kij ken de volgeladen trucks vol toeris ten na. Iedereen tevreden na weer een lange warme dag in Florida. Reageren? reizen@wegener.nl H De beste tijd om naar Florida te gaan, is van december tot mei: de gemid delde temperatuur is dan tussen de 15 en 24 graden Celsius. Florida biedt meer dan attractieparken: het Kennedy Space Center (bij Orlando) en de Everglades (het tweede natuurpark van Amerika) zijn ook zeer de moeite waard. Rechtstreeks vliegen naar Orlando duurt 9 a 10 uur. Sinds juni 2011 vliegt Arkefly twee keer per week rechtstreeks. Voor reizen naar Amerika is een ESTA-docu- ment verplicht, tot drie dagen voor de reis via internet aan te vragen. Het kost 14 dollar (zie https://esta.cbp.dhs.gov/esta/). Accommodatie is makkelijk te vinden, van eenvoudige highway- motels tot vakantieparken en chi que hotels. Toegang tot de attractieparken is niet goedkoop. Busch Gardens kost 74,95 dollar per volwassene (exclusief belasting). Tours zoals de Serengeti Safari (33,99 dollar) kosten extra. Een kaantje voor SeaWorld is 84,99 dollar, extra tours zoals een pinguïntocht (40 dollar) moeten apart worden betaald. Er zijn via de websites van de parken combitickets te koop, die goedkoper uitpakken. VERENIGDE STATEN Golf van Mexico Orlando - Tampa Florida EVERGLADES NATIONAL PARK Lcmdgoederenarrangement Welkomst kopje koffie of thee 2 overnachtingen met uitgebreid ontbijtbuffet 2e avond een 3-gangen dinerbuffet Kopje koffie of thee bij vertrek Diverse fiets- en wandelroutes naar keuze Bij besteding van het diner op de 3de dag, krijgt u de 3de overnachting gratis! 12-persoonskamer bezetting excl. Boekingskosten 5,- en Milieu verblljfstoeslag 2,20 p.p.p.i Gratis overnachting is excl. ontbijt 12,50 p.p. Hotel Landgoed Ehzerwold - Ehzerallee 14 - 7218 BS Almen 0575 - 431143 - receptie@ehzerwold.nl - www.ehzerwold.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 97