reizen I Het beste hoerenbed m Zaterdag 16 juli 2011 Een serie over allerlei soorten campings. Vandaag: logeren bij de boer door Jan van Mullem k heb twintig jaar geleden eens gekampeerd bij de boer. In een weiland tussen de Vlaaien. Met douches zó basic en vuil, dat zelfs de koeien zich niet in de buurt waagden. Laat staan mijn toenmalige vriendinnetje. Hoe anders is het Betere Boerenbed. Die naam geeft al een prettig voorge voel. Als ik thuis de site bekijk en de per post gearriveerde brochure be studeer, weet ik het zeker: bedstee, houtkachel, broodoven, Boerenbad- huus... dit is het betere boerenleven! Op een vrijdagavond pak ik goedge mutst de auto in - koffer met kleren voor vier, laarzen, krat boodschap pen. Mijn vrouw snoert de kinderen vast en ik stel de navigatie in op het noorden: Dwingeloo, Drenthe. Boer derij De Lange Weide, om precies te zijn. Een veehouderij naast natio naal park Het Dwingelderveld, met koeien, paarden, kippen, schapen, ezels en 'scharrelhond' Wammes Waggel. Een plaatje, zegt de folder. Even later parkeer ik de Ford Mon- deo op het erf. Hij verdwijnt tussen een nieuwe BMW X6 en een Range Rover, de duurste versie. Bij elkaar goed voor een ton of vier en daarin speelt onze Ford een bescheiden rol. Het wagenpark verrast me niet: van de gasten is 90 procent kapitaal krachtig plattelandsliefhebber en af komstig uit de Randstad, had ik al van de organisatie vernomen. We lo pen naar onze Betere Boerenbed- tent. 'Annie 14', genoemd naar een gul gevende koe op het bedrijf, staat links in een hoekje. Ze grenst aan een maïsveld en het weiland waarin paarden lopen. „Gered van de slacht", legt de vriendelijke boerin Marian uit. Zo heeft ze ook hang- buikzwijn Spike bevrijd. Niet van de slager, maar van een flat, waar hij als huisdier werd gehouden. Boer Rik wil best een praatje maken, maar is ook druk met voeren, mel ken, kachelhoutjes hakken, de glij baan repareren en pizza's bakken. Zelf eten we de eerste dag pannen koeken. Gemaakt van boerenmelk, boereneieren, boerenmeel en boe- renroomboter, met boerenjam erop. Met de hand tot beslag geklopt (in de tent is geen elektra) en gebakken op de houtkachel. Mm, da's lekker!! Die avond vallen we, na een potje yahtzee bij kaarslicht, heerlijk in slaap in een tweepersoonsbed ach terin de tent. Ook in de knusse bed stee die de kinderen zich direct al hadden toegeëigend, is het snel stil. Dat blijft zo tot de haan ons wekt. Dan gaan de deurtjes van de bed stee open, de kleren en de laarzen rap aan. Eerst het versgebakken, nog warme brood uit de boerde rijwinkel halen, dan naar de stal, waar boer Rik da delijk gaat beginnen met melken. Ook van de échte An nie 14. De Lange Weide in Dwingeloo is een van de circa vijftien boerenbedrij ven in Nederland waar Het Betere Boerenbed is gevestigd. Alle liggen na bij een bekend natuurgebied. Prijzen: van 295 tot 585 euro per tent voor een weekeinde, afhankelijk van de aankomstdatum. Zie www.boerenbed reizen@wegener.nl 024-3650360 Goed verzorgde pretparken zijn het visitekaartje van Florida. Je kunt er giraffen aaien, orka's bewonderen en snelle trips in spectaculaire achtbanen maken, foto's Lindy Jense In een fluisterstille achtbaan langs echte jachtluipaarden ra zen. Natgespetterd worden door getrainde orka's tijdens een spectaculaire show. En in een open jeep over een Afrikaanse vlakte rijden en giraffen voeren. Na zo'n dag kun je eigenlijk maar een conclusie trekken: „Mag ik als jeblieft nog een keer?" De locatie is Florida, aan de zuide lijke oostkust van de Verenigde Sta ten. Geen doorsnee vakantiebe stemming, wel eentje waar de kin deren nog jaren over praten. De temperaturen zijn niet misselijk: uit de Sunshine State kom je gega randeerd gebruind terug. Sinds Disney in 1971 Disney World bij Orlando bouwde, zijn er tientallen theme parks verrezen. Seaworld (Orlando) en Busch Gardens (Tam pa) zijn een paar toppers. Ze lig gen op zo'n anderhalf uur rijden van elkaar en beide parken zijn groot genoeg om minstens een dag in rond te dwalen. Huur zo'n lekkere grote Amerikaanse auto en rij naar SeaWorld, waar dagelijks shows worden gegeven met ge trainde dolfijnen, acrobaten en zee leeuwen. Hoogtepunt is de One Ocean show, met uitsluitend or ka's. Onder begeleiding van opzwe pende muziek kijken duizenden toeschouwers ademloos hoe de killer whales springen, in het water dreunen en zich zelfs door hun toegewijde trainers laten aaien. Soak zone staat achterop de bank jes van de eerste tien rijen in het stadion. Wie hier gaat zitten, ont komt niet aan een nat pak. „Dat hoort erbij", grijnst Kelly Flaherty Clark, coördinator van de dieren- trainers. „We garanderen dat je nat wordt. De mensen zijn anders teleurgesteld, is onze ervaring." De show One Ocean ging dit voor jaar in première. De imposante roofwalvissen zijn tien maanden getraind voor de show waar je van het ene oooh- naar het andere aaah-moment gaat, maar die ook een boodschap brengt over verant woord natuurbeheer. „We zijn alle- Tegen inlevering van deze coupon aan de kassa van Movie Park Germany ontvangen max. 5 personen €6 korting per persoon op de reguliere entreeprijs. l|Geldig t/m 31-07-2011. jjfil! De korting is niet geldig in combinatie met andere acties en in de voorverkoop. Niet inwis selbaar voor contant geld. Verkoop en/of kopië ren van deze coupon is niet toegestaan. PLU Erw. 3199 /Kind 3200 7vy,movi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 96