81 buitenland Slinkende kuddes, hongerige mensen en verdorde gewassen De vrouw steekt haar be nige handen in de lucht en slaakt een aan tal kreten. „Help, help. Eten. Mijn kinderen." Ze lijkt zes tig maar is nog geen dertig. Een kamp in Kalapata in Kenia. Op een doek liggen drie kinderen. Troebele ogen, gezwollen buikjes. Onder hen een zes weken oude ba by. Het meisje is zó zwak dat ze de avond waarschijnlijk niet haalt, Rebekah Brooks opgestapt in Italië! Wanhoop groeit in Keniaanse opvangkampen SHO vertrouwt site NuDoneren niet Ban wil grotere rol vrouw bij problemen VN-troepen vegen hoofdstad schoon Doden en gewonden door geweld in Jemen Erdogan wil doorgaan met strijd tegen PKK Frankrijk ruziet over Quatorze Juillet Formateur België geeft nog niet op Politiegeweld tegen zaterdag 16 juli 2011 In de Hoorn van Afrika zijn sommige mensen zó uitge put door de honger, dat ze er voor kiezen te sterven in plaats van door te gaan met speuren naar voedsel. door onze correspondent Frans van den Houdt zegt een hulpverlener. „De moe der is totaal uitgehongerd en heeft het kind geen melk meer kunnen geven." Ze overlijdt enkele uren later. Kenia wordt evenals buurlanden Somalië en Ethiopië geteisterd door aanhoudende droogte, dit keer de ergste droogte in zestig jaar, zeggen hulporganisaties. „Ie dere dag gaan mensen dood door honger, gebrek aan water, sanitaire voorzieningen en medische zorg", aldus Stephanie Savariaud van het Wereld Voedselprogramma van de VN (WFP). In de hele Hoorn van Afrika lijden meer dan 10 miljoen mensen honger. Alle waterbronnen zijn opge droogd. Vee, het belangrijkste be zit van de nomaden die de regio bevolken, sterft. Karkassen liggen in greppels en verspreid over de uitgestrekte, kale vlakten. Met hun snel slinkende kuddes zoeken de veehouders over steeds langere afstanden wanhopig naar water. Gewassen die op sommige plekken verbouwd werden, liggen verschrompeld op de kurkdroge grond. Clanoudste Imala Lakol van de Turkana-nomadenstam: „We heb More- Inc-lvi'tVe- Tre-nf'ino In Trentino profiteert u van het beste uit 3 werelden. Het is een prachtig natuurgebied met fantas tische wandelmogelijkheden. Uw hotel ligt op ca. 40 minuten van het Gardameer. En als u 40 minuten de andere kant op rijdt zit u in de Dolomieten. De streek biedt bij zonder veel cultuur en historie. En wat dacht u van de vele bergmeren in de 'Vallei van de meren'? Kortom: een heerlijk veelzijdig verblijf in een prachtig groen stukje Italië! Uw verblijf U verblijft in Hotel Alpine Mugon. Dit fraaie nieuwe viersterren hotel ligt op een zonnige bergtop in het natuurgebied van de Bondone. Het hotel beschikt o.a. over een prachtig uitgebreid wellnesscentrum (ca. 1000 m2) met o.a. whirlpool, waterval, Turks bad, iisgrotten, sauna, en aromagrot. Uw kamer beschikt over een douche, wc, föhn, telefoon, minibar, tv en kluisje. Informatie Reserveringen 0. www.pharosreizen.nl/wegener S'l. of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) of via uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 11357 6- of 8-daagse More Inclusive zoek boekcode 11357 Inbegrepen 5 of 7x overnachting met ontbijtbuffet 4 of 6x driegangen-keuzemenu 1xTrentino-diner Va wijn en Vi liter water inbegrepen bij het eten dagelijks high tea vanaf 16.00 gebruik van het wellnesscentrum gebruik binnenzwembad en Jacuzzi 1 x excursie naar botanische tuin 'Viotte' gebruik parkeerplaats Prijzen 15/07-05/08 06/08-19/08 20/08-02/09 03/09-24/09 6-d 309 315 259 239 8-d 429 439 362 335 Kinderkorting: (bij 2 volbetalenden) 1e kind Ot/m 11 jaar: gratis 2e kind 0 t/m 11 jaar: 50% korting 12 jaar en ouder: 30% korting Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskos- ten en kosten calamiteitenfonds ben al diverse dorpsgenoten verlo ren. Sommige mensen raken door gebrek aan voedsel zo uitgeput dat ze geen moeite meer doen om nog water of eten te zoeken en kie zen voor de hongerdood." Het WFP schat dat zeker 2,4 mil joen mensen in Noord-Kenia drin gend voedselhulp nodig hebben en verwacht dat het aantal de ko mende tijd flink zal stijgen. „Van april tot juni is er opnieuw veel te weinig regen gevallen en de prij zen van voedsel en brandstof gaan alsmaar omhoog", stelt Savariaud. Van de Turkana-kinderen onder ROTTERDAM - De Samenwerkende Hulporganisaties ondernemen stap pen tegen de website NuDone- ren.nl. Die zou mensen aanzetten tot het doneren van hun beltegoed aan een goed doel. „Op de website gebruiken ze ons beeldmerk zon der daar toestemming voor te heb ben gevraagd", zegt een woordvoer ster. De website was gisteren 'voor onderhoud' uit de lucht. de vijf is ruim 37 procent ernstig ondervoed. Tenminste 20 procent lijdt aan bloederige diarree en meer dan 15 procent aan acute luchtweginfecties. Unicef, het VN-kinderfonds, tracht hen met therapeutische voeding, extra vita minen en vaccinatieprogramma's weer op krachten te brengen. De Turkana voelen zich voor de zoveelste keer in de steek gelaten door hun leiders. 'We worden niet als Kenianen beschouwd', klinkt het overal. „Ja, eens in de vijf jaar als er verkiezingen zijn, ko men de politici langs voor stem men. Daarna blijft het weer jaren stil. Volksvertegenwoordigers laten ons gewoon sterven", moppert on derwijzer John Lodoso. De Verenigde Naties melden uit braken van de mazelen in Ethio pië en Kenia. Volgens Unicef- woordvoerster Marixie Mercado zijn er in de eerste helft van dit jaar ten minste 17.584 gevallen van de mazelen gemeld. Zeker 114 kin deren zijn als gevolg van de ziekte overleden. In het Keniaanse vluch telingenkamp Dadaab zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) ten minste 462 gevallen van de mazelen bekend. PORI Secretaris-generaal Ban Ki-moon van de Verenigde Naties wil dat vrouwen actiever betrokken wor den bij het vinden van oplossingen voor problemen op het gebied voedsel- en energievoorziening of klimaatverandering. Hij denkt dat die problemen dan veel sneller zul len worden opgelost. Ban zei dit gisteren tijdens een paneldiscussie over economische duurzaamheid in Finland.r PORT-AU-PRINCE VN-troepen in Haïti zijn met Haïtï- aanse troepen begonnen de straten van hoofdstad Port-au-Prince schoon te vegen. Duizenden mili tairen en agenten halen criminelen van de straat en ontdoen met inwo ners van de armste wijken hun leefomgeving van afval, puin en graffiti. Haïti kampt nog immer met de gevolgen van een beving an derhalf jaar geleden, waardoor ze ker 220.000 mensen omkwamen. SANAA Door geweld in Jemen zijn zeken tien mensen om het leven geko men en 37 gewonden gevallen, mel den ooggetuigen en leden van de veiligheidsdiensten. De gevechten braken donderdagavond uit in Taez, ten zuiden van de hoofdstad Sanaa. De Republikeinse Garde die loyaal is aan president Ali Abdul lah Saleh raakte slaags met lokale stamleden die betogers steunen. ANKARA De Turkse premier Recep Tayyip Erdogan wil vastberaden doorgaan met de strijd tegen de PKK, zei hij gisteren na spoedberaad met het le ger over de dood van dertien solda ten door een aanval van de Koerdi sche afscheidingsbeweging PKK donderdag. Ook zeven PKK-leden kwamen toen om. De PKK beëin digde begin juni een wapenstil stand, maar gaf de regering tijd om met vredesvoorstellen te komen. PARIJS In Frankrijk is een fel debat losge barsten over het traditionele mili tair défilé dat elk jaar op de natio nale feestdag 14 juli wordt gehou den in Parijs. Eva Joly, kandidate van de Groenen bij de presidents verkiezingen in 2012, wil af van wat zij een symbool van het Fran se kolonialisme noemt en het ver vangen door een 'burgerdefilé'. Vrij wel alle andere partijen vielen met een over haar heen. BRUSSEL De Belgische formateur Elio Di Rupo gaat vooralsnog door met zijn poging een regering te vor men, hoewel hij een week geleden zijn ontslag heeft aangeboden. Di Rupo zal zijn informele contacten voortzetten. Hij sprak gisteren met de voorzitter van de Vlaamse chris tendemocraten CD8cV, die weigert verder te onderhandelen als Di Rupo zijn voorstellen niet aanpast. AMMAN - Een politie-agent slaat in op een demonstrant in de Jordaanse hoofdstad Amman, waar gisteren werd gedemonstreerd vóór politie ke hervormingen en tégen premier LONDEN - Rebekah Brooks is opge stapt als hoofd van News Interna tional. Dit heeft de Britse tak van de mediadivisie van Rupert Mur dochs News Corp zelf vrijdag be kendgemaakt. In een brief aan het personeel zegt Brooks dat ze vertrekt omdat haar aanblijven schadelijk zou kunnen zijn voor de reputatie van News In ternational. Volgens haar leidde haar positie als directeur van News International tot te veel pro blemen voor moederbedrijf News Corp. Brooks wil zich gaan richten op het ontzenuwen van aantijgin gen in verband met het afluister- schandaal. In haar verklaring bedankte Brooks vader en zoon Murdoch voor hun steun. „Ruperts wijs heid, vriendelijkheid en scherpzin nig advies hebben me geholpen in mijn carrière en James is een inspi rerende leider die enorm loyaal is geweest en een goede vriend." Het nieuws van het vertrek van Brooks werd door politici met gro te opluchting ontvangen. „Nie mand in dit land zou macht mo gen uitoefenen zonder verant woordelijkheid af te leggen," sprak oppositieleider Ed Miliband. Ook de Britse premier David Ca meron liet weten blij te zijn met het ontslag. „Het is de juiste beslis sing", aldus Cameron. Brooks wordt opgevolgd door Tom Mockridge, de huidige direc teur van Sky Italia, een dochteron derneming van News Corp. pharos Öe-nf v daar al 'n£

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8