binnenland 17 Branden zendmasten leggen radio zwijgen op Zomeropruiming! POORTVfiïT 299.- 'Wie wil een vreemde in zijn auto laten rijden?' 50% Korting g op tweede matras W of tweede matras gratis P RADIO EN TELEVISIE Brandweer niet in staat op grote hoogte te blussen ^GKoj> Norma's Edition 7 matras Promiflex Merk matrassen Honderden scherp geprijsde aanbiedingen en hoge extra kortingen op reeds afgeprijsde showroommodellen... Wellness 300 Comfolastic Matras zaterdag 16 juli 2011 zie onze website:binneniand Beelden van de instorting van de zendmast in Hoogersmilde iruwwnwmiiiiimiiiii1i Twee branden in honderden meters hoge zendmasten leg den gisteren een groot aantal radiozenders het zwijgen op. Noodmast zo snel mogelijk naar Hoogersmilde. Aaltens bedrijf aan het werk in mast Hoogersmilde. door Koos van Wees HOOGERSMILDE - En toen was het stil. Wie gisteren via FM naar Ra dio Tour de France op Radio 1 luis terde, werd in een groot deel van Nederland plotsklaps geconfron teerd met een oorverdovende stil te. Net als de luisteraars naar de an dere publieke zenders, en radiosta tions als Sky Radio, Radio Veroni ca en QjMusic. Brand in zowel de zendmast van Hoogersmilde in Drente als in die van Lopik (IJssel- stein) in Utrecht legden de zen ders het zwijgen op. Nadat de tweehonderd meter ho ge stalen constructie op de tv-to- ren in Hoogersmilde door de brand in tweeën brak en ter aarde stortte, kwam het bericht dat ook Lopik uit de luchtmoest. Daar had eerder op de dag een klein brandje gewoed. Zonder enig ef fect op de uitzendingen, maar met het oog op Hoogersmilde vond de brandweer dat uit voorzorg moest worden uitgezocht waardoor de brand was ontstaan, en moest de zendmast worden uitgeschakeld. Eigenaar van de zendmasten No- vec stuurt zo snel mogelijk een noodzendmast richting Hoo gersmilde. Een woordvoerder van moederbedrijf TenneT zei dat daar mee binnen een aantal dagen tot een week een deel van de proble men verholpen moeten zijn. In Hoogersmilde werd de mast door KPN gebruikt om de tv-zen- ders Nederland 1, 2 en 3 door te ge ven via Digitenne, de digitale va riant. Die tv-kijkers moeten voorlo pig rekening houden met een zwart scherm. „Lopik is een ander verhaal, die ho pen we al snel weer deels of ge heel in gebruik te kunnen ne men", aldus een woordvoerder van Novec. Novec is een onder zoek begonnen naar de oorzaak van de branden. Het blussen van branden in derge lijke tv-torens is 'een vrijwel on mogelijke taak', zegt een woord voerder van het Nationaal Insti tuut Fysieke Veiligheid, het kennis centrum van de Nederlandse brandweer. „Voor zover ik weet zijn daar normaal geen mensen aanwezig en dus ook geen brand- blussende voorzieningen om die mensen te beschermen", zegt hij. Hoe de branden zijn ontstaan is nog onduidelijk. In de tv-toren in Hoogersmilde waren werknemers van Achter hoek Antennebouw Aalten aan het werk, voordat een deel ervan instortte. Toen de brand uitbrak konden ze allemaal op tijd de mast verlaten. Volgens Johan Luiten van AAA za gen werknemers het instorten van het bovenste deel van de zend mast aankomen. Over de oorzaak kan de antenne bouwer niets zeggen. Wel weet hij dat hun werk de oorzaak niet kan zijn. „We waren kabels aan het trekken. Dat is geen werk waarbij zoiets kan gebeuren." Voor AAA was het werk aan de zendmast een grote klus. „Dit moest nog voor 1 september klaar zijn. We waren er met tien man aan het werk. Ik ben blij dat er geen gewonden bij zijn gevallen." door Jan ter Harmsel "TT e auto verhuren als je daar I zelf niet in rijdt, dat is niet al- I leen goed voor het milieu, je V verdient er ook nog eens geld J mee. Met dit idee verwachten drie nieuwe bedrijven een gat in de automarkt te hebben ontdekt. Na de zomervakantie zijn de eer ste auto's van particulieren te reser veren via de websites van My- Wheels, SnappCar en WeGo. Henry Mentink van MyWheels verwacht een groot succes. „Veel particulieren vinden het jammer als hun auto stil staat voor de voor deur, terwijl de verzekering ge woon moet worden betaald." Het belangrijkste voordeel voor de huurder is voigens Mentink de la ge huurprijs. Daarnaast is het aan bod erg groot. Wanneer een huurder de auto in de kreukels rijdt, zal de eigenaar daar geen last van hebben, verze kert Jorg Kop van SnappCar. „Wij zijn verplicht om ervoor te zorgen dat een eigenaar mobiel blijft." Bovendien moet de huurder een dagverzekering afsluiten om zich te verzekeren tegen schade die hij veroorzaakt. Hierdoor hoeft de ei genaar zich geen zorgen te maken over zijn no-claim. Kop verwacht dat een auto in eerste instantie al leen aan bekenden wordt meegege ven. „De eigenaar beslist uiteinde lijk aan wie hij zijn auto verhuurt en wat de eisen zijn. Hij is ook vrij om te zeggen dat er niet gerookt mag worden in zijn auto." Verhuur is volgens de mede-eige naar van SnappCar al gauw lo nend. „Als een auto acht tot tien dagen per maand verhuurd is, kan een eigenaar de vaste lasten van 400 euro al terugverdienen." Voor deze bedrijven is het cruciaal om op korte termijn veel deelne mers te vinden, benadrukt direc teur Jan Borghuis van Green- wheels. „Alleen dan kunnen ze zich redden." Greenwheels heeft meer dan duizend auto's, die ge deeld worden door klanten die daarvoor een abonnement afslui ten. Het grote verschil: deze auto's zijn eigendom van Greenwheels. Borghuis: „Wij weten dus altijd wie in onze auto rijdt. Een bon voor een snelheidsovertreding in het buitenland komt soms pas maanden later binnen. Die kun nen wij makkelijk verhalen op die gene die toen de auto huurde. Het is een grote uitdaging om dat voor particulieren ook goed te regelen." Hemmie Kerklingh van Connect- Car, onderdeel van KAV Autover huur, ziet niets in het nieuwe con cept. „Het is naïef om te denken dat mensen hun auto zomaar aan een wildvreemde beschikbaar stel len." Ook vraagt hij zich af hoe je voorkomt dat iemand stiekem een sigaret opsteekt of aan alle per soonlijke papieren en cd's zit. ■Ci EASTBORN Openingstijden Een kwaliteitsmatras van de Nederlandse topfabrikant Horna. Ontspannen slapen en fit ontwaken. Informeer naar de korting per type merkmatras. Kom proefliggen en profiteer! Eastborn, Norma, Master, Ubica, Pullman en Wellness Bedding. Promiflex 1000 28 latten elektrisch verstelbaar vanaf 299.- 2e bodem 50% korting ujooWouiev/ara rm vanaf Paasdijkweg 33 Poortvliet infolijn 0166619100 Dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 17.30 uur Vrijdag (koopavond) van 10.00 tot 21.00 uur Zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur Zondag en maandag gesloten Vanuit Tholen Bij aankomst in Poortvliet, 1 e rotonde rechts en de weg volgen. Woonboulevard Poortvliet vindt u na 500 meter aan uw linkerhand. Vanuit Andere richtingen Aangekomen in Poortvliet volgt u de .aanduidingen "Bedrijventerrei iV:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7