221 zeeland Met De Instapper ben Gouverneur prijst band Deltahavens Bewoners Vlooswijkstraat Terneuzen willen versnelde sloop 'pauperpanden' Jan Stins Expo Pit en Mit DE INSTAPPER Het busje van de" Stichting Welzijn Hulst waar iedereen die graag af en toe een middagtripje maakt, in kan stappen. „Gezellig koffie drinken en onder de mensen komen." HAVEN Feeststemming over nieuwe zeesluis d°°r René Hoonhorst almanak Licht zaterdag 16 juli 2011 uurwerkmaker/ instrumentmaker Voor al uw uurv/eRk restauraties; \j> LID ^tE%^URATOREN NÉbERlAND'' 'vëoft-tmensen die vakwerk kunnen waardéren ,'g damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl HULST - Iifhet museum in Hulst is vanaf vandaag een bijzondere ten toonstelling te zien. Het zijn voor werpen van Pit en Mit, van 'Peters en Meters'. De tentoonstelling van oude gebruiksvoorwerpen ging gis teren open. De tentoonstelling is te zien tot en met zondag 6 novem ber. Het museum is dagelijks ge opend van 14.00 tot 17.00 uur. nsHBHSBSsasassssa door Wout Bareman CENT - Gouverneur André Denys van Oost-Vlaanderen gelooft; heilig in de samenwerking van de Vlaam se en Nederlandse havens. Hij denkt dat het goede periodiek overleg tussen de Deltahavens ten grondslag ligt aan de afspraak tus sen de premiers Rutte en Peeters samen op handelsmissie te gaan. De goede verhoudingen blijken ook uit de recente overeenstem ming over de bouw van de zee sluis in Terneuzen, meent de gou verneur. Bij het voorbereidend werk waren grensoverschrijdend alle belanghebbenden betrokken. Ook dat schiep een band. Denys: „Het feit dat we elkaar al lang ken den, was niet vreemd aan het be reiken van deze consensus." Denys Bij exploot van gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d,d. 13 juli 2011 is op verzoek van de coöperatie COÖPERATIEVE RABOBANK HULST U.A. gevestigd te Hulst, ondermeer overbetekend aan IVAN BED- RICH, zonder bekende woon- en of verblijf plaats in Nederland en daarbuiten, als paulia- neus derde-verkrijger van de aandelen in de besloten vennootschap Erwin de Block Holding B.V.. statutair gevestigd te Hulst, mede kantoor-houdende te 4565 ER Kapellebrug aan de Gentsevaart 21de dag vaarding om te verschijnen, niet in persoon, maar vertegenwoordigd door een advocaat, ter terechtzitting van de rechtbank Middelburg op woensdag 26 oktober 2011 te 10.00 uur, alsdan aldaar zitting houdende aan de Kousteensedijk 2, teneinde te doen horen eisen en concluderen op de gronden als in die dagvaarding nader staan omschre ven. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651. zei dat in een toespraak op de Vlaamse Feestdag van België. Het Havenbedrijf Gent is nog steeds in feeststemming na de be kendmaking van het akkoord over de nieuwe zeesluis, twee weken ge leden. „Dit akkoord verzekert de verdere ontwikkeling van de ha ven." De haven neemt daar alvast een voorschot op. Projectontwik kelaar Ghent Industrial Invest ment is in de Gentse Kanaalzone gestart met de aanleg van het nieu we bedrijventerrein Grote Nest (55 hectare). Op de westoever wordt in de directe omgeving van het nieuwe Kluizendok ook de aanleg van een truckparking met winkels, een restaurant, tankreiniging en sa nitaire voorzieningen voorbereid. De verlenging van het dok zelf is nog in onderzoek. www.pzc.nl MEEST CELEZEN 1. Autobedrijf Dees failliet. 2. Multraship begeleidt tanker. 3. Postcentra in 2013 dicht. WEBLOC Redacteuren van de PZC verhalen op hun blog over kunst, sport etcetera. Zie: www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl Ze hadden zich er al vaak over ver baasd, de man en de vrouw van mid delbare leeftijd uit Heikant. Over de verlichting van de wegen in Vlaande ren. De twee mogen graag wat met de camper door het Vlaamse achter land toeren. Ze wandelen wat langs de boorden van de Schelde, verpozen een tijdje op het terras van zo'n typi sche staminee, drinken er een goed glas bier en eten met smaak een bo terham met hesp. Terwijl ze op hun bestelling wachtten, stootte zij hem aan. „Vraag het nou",fluisterde ze. Hij knikte. Toen de kastelein de bor den voor hen neerzette, vroeg hij het: „Waarom zijn jullie wegen toch zo goed verlicht?" Het antwoord sloeg hen met stomheid. „Awel, dan kun nen we de putten beter zien!" Mar ja van der Poel en Ireen d'Hont kunnen het iedereen aanra den. Ze zijn welis waar nog redelijk vief voor hun leeftijd, respectievelijk 80. en 71, maar ze trekken er niet al te vaak zelfstandig opuit. Sinds ze met De Instapper meegaan, zijn ze elke vier weken eens echt onder de mensen. En een uitstapje doet elk mens goed op zijn tijd, zeker als je met wat vriendinnen op stap gaat. Ireen kende de dames uit Graauw en omgeving eerst niet. „Maar als je een paar keer met elkaar weg bent geweest, komt dat vanzelf Dan is het al leuk om elkaar weer te zien, de bestemming maakt niet eens zoveel uit." Toen de Stichting Welzijn Hulst met De Instapper begon, meldden Marja en Ireen zich direct aan. De Instapper is een nieuw busje, waar in de chauffeur acht passagiers en - eventueel - een paar rollators kan meenemen. De Hulster welzijns- stichting schafte het busje aan voor mensen die normaal gespro ken niet vaak de deur uitkomen, omdat ze niet meer zo mobiel zijn, en voor mensen die het niet leuk of gezellig vinden om alleen stap te gaan. „We willen de mensen vooral een gezellige middag bezorgen", zegt welzijnswerker Petra Vinke. In Hulst en dorpen als Kloosterzan- de, Clinge, Nieuw-Namen, Graauw, Lamswaarde en Heikant lukt dat al vanaf het begin goed. Maar De Instapper doet dorpen als Sint lansteen en Vogelwaarde nog steeds niet aan. En ook men sen uit Walsoorden, Ossenisse, Ka pellebrug, Hengstdijk en Terhole hebben zich nog niet bij Vinke ge meld. „In kleinere dorpen is het misschien ook moeilijk om acht passagiers te vinden. Maar het is vaak geen probleem om twee dor pen aan te doen. Zo neemt De In stapper reizigers uit Graauw en Lamswaarde mee voor een vierwe- kelijks uitstapje. Mensen uit Osse nisse of Walsoorden kunnen na tuurlijk net zo goed meerijden met mensen uit Kloosterzande en passagiers uit Hengstdijk of Terho le kunnen ook met klanten uit Vo gelwaarde meereizen", verklaart Vinke. Het is zelfs leuk om met mensen uit een ander dorp te reizen, vinden Ireen en Marja. Je leert mensen kennen (Ireen) of hernieuwt con tacten (Marja). „Echt hartstikke ge zellig. Ver weg hoeven we niet. We zijn één keer in het winkelcen trum van Sint-Niklaas geweest, maar de andere uitstapjes waren zeker zo leuk." De dames dachten gisteren naar het vlasmuseum in Koewacht te gaan, maar dat heeft de deuren net even gesloten. Chauffeur Hans Spenkelink rijdt de dames naar Be- veren, naar kasteel Hof ter Saksen. Dat wordt een 'koninklijke' koffie. Ireen d'Hont (71), Lamswaarde „Het is gewoon gezellig; een uitje af en toe. Ik kende de dames uit Graauw niet, maar door de gezamen lijke uitstapjes word je vanzelf vrien dinnen. De plek waar we naar toe gaan, doet er niet eens zo veel toe. Hoewel het in restaurant Westbeer wel heel leuk was om die grote sche pen voorbij te zien komen." Chauffeur Hans Spenkelink, Hulst „Ik deed al langer wat vrijwilligers werk. En toen de Stichting Welzijn op zoek was naar chauffeurs heb ik me opgegeven. Een keer in de maand een middagje weg is wel te doen natuurlijk." Spenkelink ervaart de taak van chauffeur/begeleider niet als opoffering door de waarde ring van de reizigsters. Marja van der Poel (80), Kuitaart „Ik kijk telkens uit naar de reisjes met De Instapper. Je komt nog eens ergens in de streek. We zijn al in de Baeckermat in Westdorpe, Depot 7 naast Morres in Hulst, restaurant Westbeer in Terneuzen aan de Schel de én in Sint-Niklaas geweest. Kof fie drinken met een clubje dames maakt het nog leuker." door Wout Bareman TERNEUZEN - Het geduld van de be woners van de Vlooswijkstraat in de Temeuzense binnenstad is op. Ze zijn vooral boos op de project ontwikkelaar, die een leegstaand kerkpand en een oude slagerij in bezit heeft en die panden laat ver pauperen. De gemeente stelt zich veel te laks op, menen ze. En de bestuurders spreken elkaar bovendien tegen. Tijdens een recent bezoek aan de straat deelde burgemeester Jan Lo- nink bijvoorbeeld mee dat de sloop van de panden op de Kop van de Noordstraat op de agenda staat voor februari volgend jaar, ter wijl wethouder Frank van Hulle (ruimte) het eerder had over eind dit jaar. Het is maar één van de er gernissen. De gemeente pakt de Vlooswijkstraat, is het vermoeden, pas echt aan als de Kop van de Noordstraat, waarvan het oostelijk deel van de Vlooswijkstraat deel uitmaakt, wordt ingevuld. Maar dat duurt de bewoners, die klagen over een onveilige situatie rond de 'pauperpanden' en ook over waar devermindering van hun eigen wo ning of winkel, veel te lang. Enkele bewoners hebben hun grie ven op een rijtje gezet in een brief aan B en W, de gemeenteraad en de wijkraad Binnenstad. Citaat: „Sloop die boel toch en maak er een stadsparkje van, zolang de cen ten ontbreken om er iets anders neer te zetten, want daar zal het wel op uitdraaien." En ook: „Zijn B en W en de gemeenteraad met onze voeten aan het spelen? Wil len ze dan een stukje burgerlijke ongehoorzaamheid?" Wijkraadvoorzitter Hans Vlottes somber: „De gemeente heeft de projectontwikkelaar aangeschre ven dat hij iets aan de panden moet doen. Nou, net voor de ter mijn afliep, heeft een klusjesman wat dingen opgeruimd en hier en daar een stukje afgezaagd. Tja..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70