'Het vrouwenvoetbal is een De PZC mee op vakantie? 341 sport VROUWENVOETBAL Het Zeeuws vrouwenelftal treedt vanmiddag aan tegen Club Brugge. Rosanne Lammers is één van de vertegenwoordigers van IJzendijke, een vereniging in opkomst. Oplossing voor kaarten Zeeuws elftal-Twente De Koek en Vleugel naar halve finales Kerkhove verliest in achtste finales Boonman assistent bij duel Van der Sar Selectie vrouwen Frans de Koek sterkste in Baarendstoemooi zaterdag 16 juli 2011 Rosanne Lammers verwacht een pittig duel met Club Brugge. MIDDELBURG - De Stichting Zeeuws elftal heeft een oplossing gevonden voor voetballiefhebbers die kaarten hadden gekocht voor de wedstrijd Zeeuws Elftal-FC Twente. Dat duel kon op 9 juli niet doorgaan vanwege de dramatische gebeurtenis in het stadion van de Tukkers. FC Twente heeft toege zegd de wedstrijd tegen het Zeeuws Elftal op een nader te be palen tijdstip alsnog te zullen spe len. Gezien de toezegging van Twente blijven de reeds gekochte en afge nomen kaarten geldig voor de vol gende wedstrijd Zeeuws Elftal - FC Twente. De kaarten dienen te worden bewaard. Voor mensen die hun geld terug willen gelden de volgende regels: Kaarten gekocht bij voorverkoop adres: Kaart(en) retour zenden aan penningmeester van Stichting Zeeuws Elftal: de heer Marius Priester, Steketeepad 11, 4455 AZ Nieuwdorp onder vermelding van de volgende gegevens: naam, adres, woonplaats, vermelding voorverkoopadres en bankreke ningnummer. Voor kaarten ge kocht via internet geldt hetzelfde. Voor vragen kunt u terecht bij: info@zeeuws-elftal.nl WEMELDINCE Bij het Open Wemeldingetoemooi hebben Dick de Koek en Cees Vleu gel de halve finales bereikt in de 6-categorie van het dubbel. De nummers één van de plaatsings lijst wonnen met 6-1 6-2 van Peter Joosen en Stephan Sinke. In het ge- mengddubbel 6 was er een verlies van Ingrid en Remco Suerink in de poulefase tegen Kamille Dieleman en Cor Corstanje, maar ze bereik ten desondanks de laatste acht in het schema. Daarin treffen zij Tan- ny Gideonse/Joost Sprinkhuizen. ZWEVEGEM Tennisster Lesley Kerkhove is tij dens het 25.000 dollartoernooi in Zwevegem in de achtste finales uit geschakeld. De negentienjarige Zierikzeese, die via de kwalificaties het hoofdsche ma haalde, won in de eerste ronde nog wel van de Chileense Cecilia Costa Melgar (6-2 6-0), maar ver loor daarna van de Russin Ekateri- na Bychkova (6-4 6-1). Byckhova was in Zwevegem als derde ge plaatst MIDDELBURG Pieter Vink is de eer gegund om de fluit te hanteren in de afscheids- wedstrijd van Edwin van der Sar, zo meldde Ajax gisteren. De leids man wordt bijgestaan door Angelo Boonman en Adriaan Inia (grens rechters), en vierde official Allard Lindhout. Het duel van Van der Sars Dream Team met Ajax is op woensdag 3 augustus. Het team Ajax '95 van Louis van Gaal neemt het op tegen het Nederlands elftal '98 van Guus Hiddink. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Rosanne Lammers was vorig jaar, toen het Zeeuws vrouwenelftal nieuw leven werd ingeblazen, de enige doelpunten- maakster tegen Smerdiek (1-0). Morgen is de aanvallende midden veldster van IJzendijke er weer bij. Dan treft het provinciale keur korps een tegenstander van groter formaat: Club Brugge. „Het wordt pittig", voorspelt de Zeeuws- Vlaamse.- Voor de wedstrijd tegen de Bel gische vrouwen, morgen om 14.00 uur in Yerseke, heeft Wim Scher- penisse zo'n twintig speelsters tot zijn beschikking. De man die jaren lang eersteklasser Smerdiek onder zijn hoede had (en daar na afgelo pen seizoen mee gestopt is) liet de coaches van diverse andere Zeeuw- De selectie van trainer Wim Scherpenisse bestaat uit: Agnita Nouwen, Mandy Roels, Wendy de Wilde, Inge Peeters, Esra Bicer, An ne Hage (allen Smerdiek), Annelien van Hecke, Mindy Hengst, Inge Lug- tenburg, Kaylee Dieleman, Mieke Niewenhuijse (allen Oostkapelle), Sanne Tamarus, Ellen Bijzet (Bei den Zierikzee), Maud Kuypers, Rosanne Lammers (beiden IJzendij ke), Sylvana Tieleman, Sharona Tieleman (beiden Terneuzen), Jon- neke Schuurbiers (RCS), Renee van Vaardegem (De Meeuwen) en Alis- sa van Esch (Noad'67). Marieke Kwast en Shamila Hamers (beiden Oostkapelle) en Angelique Hage (Smerdiek) zaten ook bij de ploeg, maar zegden om uiteenlo pende redenen af voor het vriend schappelijke duel. se verenigingen hun beste speel sters kiezen. Hij had niet iedereen even vaak kunnen zien voetballen en vertrouwde erop dat zijn colle ga's dat op verantwoorde wijze voor hem konden doen. Dat Nico Aerssens, de trainer bij IJ zendijke, Rosanne Lammers en Maud Kuypers naar voren schoof, is niet verbazingwekkend. Beiden zijn zeer belangrijk voor de twee deklasser. Beiden zorgden er ook mede voor dat de Zeeuws-Vlaam- se dub een vrouwenteam kreeg. „Ik voetbalde vanaf mijn zesde bij IJzendijke", vertelt Lammers. „Maar toen ik naar de senioren moest, kon ik daar niet blijven. IJ zendijke had geen vrouwenploeg. Dus ben ik twee jaar naar Oostka pelle gegaan. Maar vier jaar gele den wilde IJzendijke wel een vrou wenteam opzetten. Nico Aerssens heeft er toen heel veel tijd en moeite in gestoken. Dat Maud, die ook bij Oostkapelle zat, en ik terug keerden, gaf uiteindelijk de door slag. We maakten een team met jonge meiden die niet klaar waren voor een stap naar de senioren en meiden die nog niet op voetbal za ten." IJzendijke begon in de vijfde klas se, zoals elk nieuw team. Maar de Zeeuws-Vlaamse' vrouwen bleken veel te goed voor dat niveau. In het eerste seizoen werden de voet balsters meteen kampioen. Vervol gens sleepte men ook de titels in de wacht in de vierde en de derde klasse. Lammers: „Het gaat heel goed met de vrouwen binnen IJ zendijke. De hele club staat achter ons en dat is natuurlijk prettig. Vanaf komend seizoen hebben we zelfs een tweede team." Lammers zat in de jeugd in diverse selecties van de KNVB. Veel van de voetbalsters waarmee ze daarin speelde, treft ze nu weer bij het Zeeuws elftal. „Het is een klein we reldje, het Zeeuwse vrouwenvoet bal", zegt ze. „Je komt elkaar altijd tegen." Voorafgaand aan het duel met Club Brugge kwam de Zeeuwse se lectie enkele malen bij elkaar. Een oefenduel met de B's (jongens) van WHS eindigde in 2-2. „We hadden moeten winnen", vindt Lammers. „Maar we zijn nog niet allemaal even goed op elkaar inge speeld. Maud en ik kunnen elkaar bij Ijzendijke blindelings vinden. We weten precies wat we aan el- GOES - Het Baarends-driebanden- toernooi is in de A-groep gewon nen door biljarter Frans de Koek uit Rilland. In de finale versloeg hij veelvoudig oud-winnaar Piet Koek uit Goes. De B-groep werd gewonnen door Ron Verburg uit Kloetinge en de C-groep ging naar Ron Verbeek uit Goes. Het Baarendstoemooi mag zo lang zamerhand tot het 'Cultureel Erf goed van Goes' worden gerekend, zei wethouder Jan de Pooter bij de prijsuitreiking. „Het bestaat, met enkele onderbrekingen, al circa veertig jaar en is al meer dan 30 keer gespeeld." Frans de Koek greep voor de twee de keer de eindzege op de matchta- felven bleef als enige ongeslagen. Dat was zijn tegenstander ook tot aanvang van de laatste ronde, maar die moest toen de eer laten aan de Rillanden service! van de wereld bin Blijf ook tijdens uw vakantie op de hoogte van het nieuws uit uw eigen regio en de rest Meld u aan voor onze online Ga voor meer informatie naar www.pzc.nl/vakantieserviee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66