SINGLE REIZEN Nieuwe poging tot verbod pedodub Banken in Nederland doorstaan stresstest Moeder van mishandeling peuter verdacht BOEK ONLINE of bel 0900-9697 I6cPm zaterdag 16 juli 2011 DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Herenstraat 9 Segcersstraat 8 MIDDELBURG *0118-634133 Kaai 53 VEF.RE *0118-501854* Markt 1 DOMBURG 0118-581120 Iedere zondag geopend www.depagterantiekemntcrieur.ni HENGELO - Letselschadeadvocaat Yme Drost is afgelopen woensdag benaderd door justitie om alsnog een procedure te beginnen die moet leiden tot de strafrechtelijke vervolging van pedofilievereniging Martijn. De letselschadespecialist spreekt van een juridisch uitzonderlijke si tuatie. „Ik kreeg een telefoontje van de plaatsvervangend hoofdoffi cier van het arrondissementspar ket Rotterdam. Zij vroeg mij of ik een artikel 12-procedure wilde be ginnen. Zo ja, dan was haar drin gende verzoek dat zo snel mogelijk te doen. Het Openbaar Ministerie vraagt mij eigenlijk om actie te on dernemen tegen een door het OM zelf genomen besluit." Drost doelt daarmee op de beslissing door jus titie in juni om Martijn niet te ver volgen. Het OM zag daartoe onvol doende grond. Met een artikel 12-procedure kan door belangheb benden alsnog vervolging worden afgedwongen. Drost begon in mei 2010 zijn aan val op Martijn omdat de vereni ging een man behulpzaam zou zijn geweest bij het wissen van sporen van seksueel misbruik van een dochtertje van zijn cliënten. DEN HAAG - De vier grote Neder landse banken die hebben meege daan aan de Europese stresstest, zijn daarvoor ruimschoots ge slaagd. ING, ABN Amro, Rabo bank en SNS meldden gisteravond dat ze ook in het meest ongunsti ge scenario eind 2012 nog altijd een gezonde balans hebben. Zelfs als de werkloosheid in Nederland aanzienlijk oploopt, de huizenprij zen en de beurskoersen fors verder dalen, houden ze alle vier eind 2012 een gezond eigen vermogen. Daarmee doen de vier grote Neder landse banken het beter dan veel andere banken in Europa. Volgens de Europese Banken Autoriteit, die de test heeft ontworpen, zijn acht van de negentig geteste Euro pese banken gezakt. Nog eens zes tien banken slaagden slechts met de hakken over de sloot. De acht gezakte banken zijn geves tigd in Spanje (5), Griekenland (2) en Oostenrijk (1). Samen zouden ze in totaal zo'n 2,5 miljard euro kapitaal tekort komen. Zij moeten zo snel mogelijk hun buffers op peil brengen. Bij SNS Bank zöu het kernkapitaal (eigen vermogen) eind 2012 nog altijd 7 procent be dragen als het negatiefste scenario zich zou voordoen. ABN Amro (9,2 procent) ING (9,6 procent) en Rabobank (10,8 procent) hebben nog hogere reserves. De "stresstest is bedoeld om het vertrouwen in de financiële sector te herstellen. Of dat lukt, is de vraag. Critici stel len dat de test niet realistisch ge noeg is, omdat geen rekening is ge houden met de kans dat landen failliet kunnen gaan. zie onze website:economie Nederlandse banken voldoende hersteld van economische crisis illustratie Ronald Visser LEEUWARDEN - Een 23-jarige moe der en haar 22-jarige vriend wor den verdacht van poging tot dood slag op of zware mishandeling van het 3-jarige zoontje van de vrouw. De moeder en haar vriend werden gistermiddag voorgeleid aan de rechter-commissaris, meldde het Openbaar Ministerie (OM) in Leeuwarden. De peuter werd dinsdag zwaar mis handeld en bewusteloos gevonden in een woning in Bolsward. Hij ligt nog steeds in zorgwekkende toestand in het Universitair Me disch Centrum Groningen, maar zijn toestand is stabiel, aldus een woordvoerder van het OM. Het OM wil nog niets zeggen over de toedracht of wat er zich in de wo ning heeft afgespeeld. Wel is duide lijk dat de biologische vader niets met de zaak te maken heeft en dat het jongetje enig kind was. aewHiEwii 111111111M1 wi 1 a mm 11111 tobmbbb—a—m Fietsen SAUERLAND Vertrek: 15/8 met vertrekgarantie 5-daagse bus-/lnnergyfietsreis beleef het populaire Sauerland op de fiets! Afwisselende en (mede door de trapondersteuning) een voudig te fietsen routes door dit groene deel van Duitsland. incl. verblijf in 4-sterren hotel, ontbijt, diner, huurfiets reisleiding Zie www.kras.nl/22604 Zie www.kras.nl/22702 Vertrek: 12/8 en 9/9 3-daags wandelweekend trek er eens gezellig een weekendje op uit! Tijdens dit arrangement maakt u, vanuit het midden in de bossen gelegen hotel, een drietal heerlijke wandelingen. incl. verblijf in 3-sterren hotel Mooi Veluwe, ontbijt, diner en reisleiding. Zie www.kras.nl/22691 Vertrek: 15/8 (garant) en 17/10 5-daagse fietsmidweek voordelig ertussenuit in eigen land! Ontdek de prachtige Vechtstreek. Met een gezellige groep fietst u o.a. naar Staphorst, Zwolle en de Kastelenroute. incl. verblijf in 3-sterren hotel, ontbijt, diner, huurfiets reisleiding Zie www.kras.nl/22664 Vertrek: 6/8 met vertrekgarantie 7-daagse bus-/fietsrels maak op sportieve wijze kennis met het schilderachtige Spreewald. De uitgezette routes voeren u langs tal van riviertjes, pittoreske dorpjes en natuurlijk gezellige terrasjes. incl. verblijf in 4-sterren hotel, ontbijt, diner, huurfiets reisleiding Fietsen TEUTOBURGERWALD Vertrek: 8/8 met vertrekgarantie 5-daagse bus-/lnnergyfietsreis een parel in ons aanbod! Ontdek deze groene streek, rijk aan sfeer en historie. Met fraaie tochten door bosrijk en heuvelachtig gebied. incl. verblijf in 4-sterren hotel in het gezellige centrum van Bieiefeld, ontbijt, diner, huurfiets reisleiding Zie www.kras.nl/22612 Zie www.kras.nl/22667 Vertrek: 16/9 (garant) en 14/10 8-daagse vlieg-/wandelreis geniet van de mooie kuststreek, maak heerlijke wandelingen o.l.v. NL-sprekende gids en ontdek de bruisende stad Barcelona. incl. vliegreis, transfers, verblijf in 3-sterren hotel, ontbijt, lunch en diners met water en huiswijn Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5