zeeland 123 bij nieuwe steiger Kamui scheidt afval al best goed VERHUIZE MET ZORG N 3 ?o 0113 22 22 jachthaven Hoedekenskerke volgende actie van vereniging Politie zoekt getuigen van schennispleging Wietkwekerijen Belastingdienst slaat slag op N57 zaterdag 16 juli 2011 tsamttamBmam houwtje willen we dan ook gaan gebruiken voor opslag van materia len." De Val werd 18 september 1978 opgericht. De jachtha ven telt 33 vaste ligplaat sen die allemaal bezet zijn. Er staat een paar mensen op de wachtlijst. „Een groot deel van onze leden be staat uit sportvissers. Er wordt dus nog veel gevaren." Een nieuwe stei ger stond dus met stip op num mer één van het verlanglijstje. De oude steiger van 26 jaar oud was helemaal op. Het wrak van de ge zonken Moby Dick deed jaren lang dienst als golfbreker. Het wrak moest echter in 2003 weg van Rijkswaterstaat. „Doordat het wrak verwijderd was, kreeg onze steiger het door onze belangen." foto Willem Mieras golfslag, vooral bij Zuid-Westelijke wind, behoorlijk voor de kiezen. Er is toen een dammetje aange legd, maar niet zo lang en zo hoog als wij hadden gewild." De beslissing om de steiger te ver vangen was al een paar jaar gele den genomen. De spaarpot van de kleine vereniging was echter niet zo goed gevuld. „Het meeste geld gaat zitten in het jaarlijks uitbagge ren van de haven. Een baggerboot kost honderdvijftig euro per uur. Zeventig uur baggeren kost ons dertienduizend euro. En door de verdieping van de Westerschelde is de aanzanding alleen maar meer geworden." Rijkswaterstaat mag best wat meer oog hebben voor de jachthaven van Hoedekenskerke, zegt de voor zitter. „Bij zwaar weer is Hoede kenskerke ideaal als schuilhaven. In het kader van het Veiligheids plan Westerschelde is het van be lang dat de haven van Hoedekens kerke, bij calamiteiten van alle wa terstanden, toegankelijk moet zijn voor kleine hulpvaartuigen met een diepgang van een meter. Voor de veiligheid maar ook voor Hoedekenskerke zouden wij best een vergoeding voor de bagger- werkzaamheden mogen krijgen." Omdat een nieuwe steiger toch noodzakelijk was, had de vereni ging al 30.000 euro bij elkaar ge spaard. Ook kwam geld van de ge meente Borsele en uit het Euro pees Landbouwfonds voor Platte landsontwikkeling. De financie ring van 84.500 euro was hiermee rond. Het nieuwe materiaal voor de stei ger werd op de kaai afgeleverd. „Wij hebben de steiger zelf in el kaar gezet. In tegenstelling tot de vorige steiger is het nieuwe exem plaar met rubbers verbonden. Het is flexibeler, niet zo breukgevoelig. We gaan er daarom vanuit dat de ze steiger zeker 25 jaar mee zal gaan." Zelfwerkzaamheid is een lo gisch begrip binnen de vereniging. „We kennen elkaar en hebben veel voor elkaar over. De saamhorig heid is groot. Er zijn altijd genoeg vrijwilligers om klussen te doen en toezicht te houden op de veilig heid van de vaartuigen en de stei ger." De passantensteiger, in 2006 aangelegd in samenwerking met de stichting Recreatie Toervaart Nederland, kan nog jaren mee. GOES - De politie kreeg woensdag middag diverse meldingen binnen over een man die in recreatiege bied De Hollandse Hoeve in Goes in het openbaar onzedelijke hande lingen met zichzelf verrichtte. Ter plaatse konden agenten een 43-jarige man aanhouden die aan het signalement voldeed. Eén ge tuige bevestigde dat dit de persoon was die zich onzedelijk had gedra gen. De man is meegenomen naar het bureau, maar moest later wor den vrijgelaten wegens gebrek aan bewijs. De verklaring van één ge- tuige is volgens de politie niet vol doende. Ze doet daarom een drin kende oproep aan andere getuigen 1 zich te melden via 0900-8 MIDDELBURG - In een pand aan de Zandstraat in Middelburg zijn don derdagmiddag twee hennepkweke rijen ontdekt. De hennepplanten en de apparatuur zijn door de poli tie weggehaald en worden vernie tigd. In één kwekerij stonden 158 plantjes van ongeveer 'een week oud. In de andere stonden 83 plan ten die klaar waren om geoogst te worden. monpidL mouERS De Goese wethouder Loes Meeuwisse en burgemeester David Musazizi van Kamuli geven de aftrap voor aanleg van een stortplaats, foto Triest de Jonge door Frank Balkenende GOES - Het afvalzamelingsproject dat Goes samen met de Oegande- se Kamuli heeft opgezet, begint te lopen. De bevolking brengt afval netjes naar verzamelbunkers. Ook de scheiding van groen- en restaf val marcheert redelijk, signaleerde een onlangs teruggekeerde Goese delegatie. „We zijn aangenaam verrast door de resultaten", zegt de Goese wet houder Loes Meeuwisse. Voor heen werd afval op straat gegooid. Daardoor ontstonden infectiehaar den. Een ophaaldienst en een cen trale stortplaats ontbraken. Goes hielp Kamuli aan kennis in het ka der van een samenwerkingsproject van VNG International (Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten). Besloten werd een simpel afvalin zamelingssysteem op te zetten, te meer omdat de bevolking geen geld heeft om afvalrechten te beta len. Er kwamen achttien beton nen verzamelbunkers, waar men sen hun afval in kwijt kunnen. Bij elke bunker staat een medewerker die ervoor zorgt dat het afval net jes wordt afgeleverd en in de goe de secties belandt. „En dat werkt heel behoorlijk", zegt wethouder Meeuwisse. Met een vrachtwagen wordt het af val naar een centrale stortplaats ge bracht. Die was er nog niet, maar de gemeente Kamuli heeft inmid dels een stuk grond aangekocht waar de stortplaats kan worden ge graven. Tijdens het bezoek van de Goese delegatie mocht wethouder Meeuwisse de aftrap geven voor dat onderdeel van het project. Goes heeft na de lokale verkiezin gen te maken met andere partners in Kamuli. Er zit een nieuwe ge meenteraad. Ook is er een nieuwe burgemeester: David Musazizi. Meeuwisse: „Hij wil dit project echt tot een succes maken en is ge dreven. Dat is wel prettig." Kamuli staat nog wel voor enkele uitdagingen: de openbare ruimte schoonhouden en de verkoop van groenafval als compost aan boe ren. Met de inkomsten kan weer de brandstof van de vuilniswagen worden betaald. Meeuwisse: „Het gemeentebe stuur denkt aan betaling in natura. Arbeid is er goedkoop. Ook het idee om compost naar boeren te brengen, is verlaten. Dat is te duur. Gedacht wordt nu aan de opzet van drie distributiecentra, waar boeren compost kunnen kopen." Goes trekt eind volgend jaar de handen van het project af Dit jaar zou er voldoende geld binnenko men via VNG International. De 1\veede Kamer besloot echter vo rig jaar dat de gelden van dit zoge heten Logo South-programma ten goede moeten komen aan aidsbe- strijding. Goes betaalt nu de basale kosten uit eigen zak. Dat betreft zo'n 10.000 euro. Wethouder Meeuwisse: „Het gaat in dit pro ject vooral om kennisoverdracht. Het zou mooi zijn als Kamuli deze kennis weer kan delen met andere Oegandese gemeentebesturen." SCHARENDljKE - De Belasting dienst, politie en KLPD hebben donderdag tijdens een controle op de N57 tussen Serooskerke en Scharendijke vier auto's in beslag genomen wegens onbetaalde vor deringen. Ook legde de fiscus be slag voor 35.900 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59