Postcentrum Zierikzee sluit in 2013 Zeeland PZC Vakantieplannen? PZC Licht SCHOUWEN-DUtVELAND 22 en 23 26 en 27 Ook de zwanen hebben vakantie Extra nachtbus vanuit Renesse almanak REORGANISATIE Geen werk meer voor veertien voltijdpostbodes Zaterdag 16 juli 2011 Een kwart eeuw ruimte geven aan creativiteit Processierups rukt op in Zeeland Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Frank Balkenende ZIERIKZEE - Postbedrijf PostNL (voorheen TNT Post) sluit in 2012 en 2013 de bestelcentra in Vlissin- gen, Middelburg, Goes en Zierik zee. Ook de centra in Hulst, Ter- neuzen en Oostburg gaan dicht. Dat is het gevolg van een in 2007 aangekondigde landelijke reorgani satie, waarbij ook alle voltijdsba- nen in de postbezorging verdwij nen. Medewerkers van PostNL zijn onlangs ingelicht over de uit werking van het reorganisatieplan. PostNL sluit gefaseerd alle driehon derd bestelcentra in Nederland. Het sorteren en bundelen van post gebeurt straks in enkele geau tomatiseerde bedrijven. Voor Zee land worden die activiteiten in Rotterdam ondergebracht. In Vlissingen worden de deuren van het bestelcentrum gesloten tussen juli en september 2012. Mid delburg volgt tussen november 2012 en april 2013. Goes is tussen januari en juni 2013 aan de beurt en in Zierikzee valt het doek tus sen maart en augustus 2013. PostNL ziet zich genoodzaakt te krimpen en het werk anders te or ganiseren door de digitalisering van de postmarkt. „Tien jaar terug bezorgden we nog 22 miljoen stuks post per dag. Nu is dat nog maar 14 miljoen stuks"-, zegt Han- ne Kluck van PostNL. De postbezorging komt volledig in handen van deeltijdkrachten (post bezorgers en zaterdagkrachten). Dat betekent dat alle voltijdsbanen verdwijnen. Vlissingen telt nu 28 voltijdpostbo des, 8 deeltijders, 39 postbezorgers en 25 zaterdagbestellers. In Middel burg zijn dat er respectievelijk 25, 18, 69 en 60. Goes heeft 41 voltijd postbodes, 32 deeltijdbodes, 100 postbezorgers en 56 zaterdagbestel- lers. In Zierikzee lopen 14 voltijd postbodes, 15 deeltijdpostbodes, 32 postbezorgers en 20 zaterdagbestel lers rond. Kluck onderstreept dat het er bij sluiting minder zullen zijn.'„Som migen gaan de komende tijd met pensioen. Daarnaast begeleiden we werknemers naar een andere baan. Ze kunnen ook sollicteren bij het nieuwe PostNL Autobe drijf, dat alle autoritten op zich neemt." PostNL sluit echter ge dwongen ontslagen niet uit. ZIERIKZEE - Met een stad vol toeristen, heeft scheen de zon gisteren weer uitbundig. De stellen. Niet echt handig voor het verkeer dat souluut afgewimpeld door de fel blazende ook het zwanengezin dat rond de gracht bij jonge telgen in het gezin profiteerden daar- het kruispunt met de Touwbaan wilde overste- ouderzwanen. Ook zwanen hebben recht op het Jannewekken in Zierikzee bivakkeert, de van door eens een kwartiertje lekker het ach- ken. Vriendelijke verzoeken van automobilis- vakantie, zullen ze gedacht hebben, zomer in de bol. Na een regenachtige dag terwerk aan de warme straatstenen bloot te ten om even verderop te zonnen werden re- foto Ronald den Dekker Maak dan gebruik van de vakantieservice! U kunt uw krant bijvoorbeeld bij iemand anders laten bezorgen. Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie. Kijk vooralle mogelijkheden op www.pzc.nl/vakantieservice Heeft u geen toegang tot internet, neem dan contact op met de afdeling Lezersservice. RENESSE - Speciaal om de vaste gas ten tegemoet te komen laat de ho reca in Renesse deze zomer op za terdagnacht een extra bus rijden. Om 3.00 uur rijdt een bus via Zie rikzee naar Bruinisse. De 'dorpjesbus' rijdt niet. Dat ver voer wordt overgenomen door het zomervervoer. Kaarten voor de nachtbus zijn ver krijgbaar bij de horecazaken. De bus vertrekt (net als de andere bus- sen) vanaf het transferium. •imMitë&BSBBBBBmSSESSBSBL Tip? redactie@pzc.nl Ze hadden zich er al vaak over ver baasd, de man en de vrouw van mid delbare leeftijd uit het Oost- Zeeuws-Vlaamse grensplaatsje Hei kant. Over de verlichting van de wegen in Vlaanderen. De twee mogen graag wat met de camper door het nabijgelegen Vlaam se achterland toeren. Ze wandelen wat langs de boorden van de Schel de, verpozen een tijdje op het terras van zo'n typische staminee, drinken er een goed glas bier en eten met smaak een boterham met hesp. Terwijl ze in een etablissement op hun bestelling wachtten, stootte zij hem aan. „Vraag het nou", fluisterde ze. Hij knikte. Toen de kastelein de borden voor hen neerzette, vroeg hij het: „Waarom zijn jullie wegen toch zo goed verlicht?" Het antwoord sloeg hen met stom heid. „Awel, dan kunnen we de put ten beter zien!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45