kan niet vroeg genoeg zeeland3 'Tegenslagen calculeer je toch in1 Harm stap uit Mosselweekend in Veere commentaar Communicatie rond stremming van de Westerscheldetunnel I m Smadelijk Tunnel kort dicht voor onderhoud Voor meer informatie/boekingen 0172 - 46 96 96 of kijk op: www.vandervalkvakanties.nl zaterdag 16 juli 2011 Tweeënhalf uur was de Westerscheldetunnel dicht voor alle verkeer door een tegenvaller bij de berging van een vrachtwagen. „Maar als je me nu vraagt of ik blij ben met de Westerscheldetunnel, dan is dat weer iets anders." Edwin Traas van aannemingsbedrijf Traas en Ovaa vandaag en morgen met de GROOTSTE mosselpan ter wereld bij de stadshaven (van 12-21.00 uur) -J. XV--' Operator stelt vast dat er een probleem is in de tunnel. - - Bericht op matrixborden in de tunnel en op elektro- Alarmmelding naar de centrale meldkamer hulpdien- nische borden langs de tunnelwegen. In ernstige sten voor brandweer, politie, ambulance. Melding gevallen alarmbericht (intercom, radio, borden) om verkeerscentrale Zuidwest-Nederland voor fileinfor- automobilisten te manen uit te stappen. matieberichten. Donja Odijk bron NV Westerscheldetunnel Er had een onderzoek in gesteld moeten worden tegen oud-korpschef Fup Goudswaard. Bo vendien had de identiteit van de klokkenluider beter be schermd moeten worden. Dat stelt de Commissie Integriteit Overheid (CIO). De CIO zet in een rapport de vaak pijnlijke fei ten op een rij. Over het functio neren van de Zeeuwse korps chef, maar ook over het (niet) optreden van korpsbeheerder Koos Schouwenaar en de On dernemingsraad. Het ministerie van Binnenland se Zaken weigert de conclusies te onderschrijven en stelt dat de CIO zich baseert op onjuiste informatie. Het zou ze sieren als ze die informatie wel be schikbaar zouden stellen. Het is in het belang van alle betrokke nen dat er eindelijk klaarheid komt. Het zelfreinigend vermo gen binnen het korps bleek im mers gering. Pas als het korps in het reine is met het verle den, kan er eindelijk een streep worden gezet onder de voor ve len zo smadelijke episode. door Edith Ramakers Hij is er vrij laconiek onder, Edwin Traas, eigenaar van aannemingsbedrijf Traas en Ovaa. „Tegenslagen calculeer je in als je een ondernemer bent. Wij hadden ook zelf vast kunnen staan in de tunnel." Een chauffeur van het aannemingsbedrijf in Heinkenszand stond deze week 2,5 uur vast voor de Westerscheldetunnel. „Wat onze ver liespost is? Dan spreek je snel over 300 euro. Een geluk bij een ongeluk was dat het heel hard regende. Dan wordt er toch bijna niet ge werkt. We knappen sportvelden op in Cad- zand en Sint Jansteen en we hebben nog een paar andere karweien in Zeeuws-Vlaanderen." Toen de chauffeur gisteren eindelijk uit de file dacht te zijn, stond hij weer stil. „Er stond een geldwagen midden op de weg. Die hebben ze met een stel mensen naar de kant geduwd. Dat kan ook overal en altijd gebeuren." „Nee, ik klaag niet zo gauw. Het is all in the game. Maar als je me nu vraagt of ik blij ben met de Wester scheldetunnel, dan is dat weer iets anders. Ik verlang nog naar de boot. Daar konden we al tijd terecht. Als we nu met een tractor door de tunnel willen, mogen we dat alleen maar doen in het halfuurtje tussen vijf en half zes 's och tends." Maar belangrijker is nog dat de 'wegen in Zeeuws-Vlaanderen allerbelabberdst' zijn. „De rit van Terneuzen naar Breskens staat slecht aangeschreven bij chauffeurs." Ook Ron de Kort uit Vogelwaarde en vaste gebruiker van de tunnel is 'een man van de boten'. „Het eni ge voordeel van de tunnel is dat je vergaderin gen tot het einde kunt meemaken", zegt hij. „De boot was een sociale ontmoetingsplaats." Hij miste deze file op een haar na. Hij twitter- de een volle dag later wel 'dat de tunnel weer open was'. „Dat was een grapje maar toch met een serieuze ondertoon. De tunnel is voor mijn gevoel vaak dicht en elke keer ben ik opge lucht als ik er normaal doorheen heb kunnen rijden. Ik werk bij Dow. Daar wordt omgeroe pen als de tunnel gestremd is. Ik hoor dat meer dere keren per week." Hoeveel bussen van Con nexion vaststonden in de file kan woordvoer der Map Brouwer niet zeggen. „Maar helaas hebben we niet alle buschauffeurs kunnen in formeren over de oorzaak van de file. Dat ge beurt normaliter met het Infoxx systeem. De techniek liet ons in de steek. Dat moet beter, want onze chauffeurs willen de passagiers na tuurlijk goed kunnen informeren." BORSELE - Van dinsdag op woens dag en mogelijk van woensdag op donderdag is de Westerscheldetun nel twee keer een half uur volledig gesloten: van 20.30 tot 21.00 uur en van 3.30 tot 4.00 uur. In de tus senliggende periode is een buis open. Voor de verkeersveiligheid geldt dan wel een maximumsnel heid van 70 km per uur. Asfaltbi- tumen is zaterdag gemorst en de resten worden verwijderd. DUITSLAND /BEIERSE WOUD OOSTENRIJK/STIERMARKEN Comfortabel 3* Hotel Arber Wellness nabij Lohberg Familiehotel met o.a. overdekt zwembad, ligweide en restaurant Verblijf o.b.v. All Inclusive! Boek nu. vol vol! lankomst: iedere zondag t/m 27 november Zie www.vandervalkvakanties.nl/au334 Gezellig en sfeervol 3* Hotel Da Capo In het dorpje Sankt Georgen Uitgebreide verzorging o.b.v. All Inclusive'light' Nederlandse eigenaren bezorgen u heerlijke vakantie! Aankomst: iedere zaterdag van 10 sept. t/m 22 okt Zie www.vandervalkvakanties.nl/au371 6/8-daagse autoreis r A OQ o.b.v. All Inclusive van €jLê3*p"p. voor v.a.V Iu9p 8-daagse autoreis o.b.v. a -in All Inclusive 'light' van^JtHTp p"oor vaX 'Up

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3