in land van vervuild eten Een wereltitel is voor Heister niet belangrijk Bar^a wil smaakmaker Copa America halen nort37 Phelps: ik verloor de passie voor het zwemmen Rogge: dopingstrijd hoogste prioriteit IOC Ferguson: geen interesse in Sneijder Castaignos maakt indruk op coach Inter Nummerdor/Schuil op dreef in Moskou Sigthórsson nieuwe nummer 9 van Ajax Voor openwaterzwemster Linsy Heister telt op de 10 kilometer alleen de olympische kwalificatie. foto Kees Martens/GPD SHANGHAI - Het gaat haar totaal niet om goud, zilver of brons. En toch noemt Linsy Heister de we- reldtitelstrijd openwaterzwemmen op de 'olympische' 10 kilometer, dinsdag in Shanghai, de belangrijk ste wedstrijd uit haar carrière. De 23-jarige regerend Europees kampioene stapt als één van de ti- telfavorieten de Chinese zee in, maar voor de pupil van coach Mar cel Wouda is het podium slechts bijzaak. Heister is puur bezig met een klassering in de top tien, aange zien dat recht geeft op deelname aan de Olympische Spelen. „De concurrentie is moordend", beseft ze. „En tijdens zo'n kwalificatie wedstrijd gebeuren er altijd andere dingen dan normaal. Ik heb geen idee wat ik kan verwachten." Het stelt de zwemster, die ook we reldkampioene op de 25 kilometer is, voor een dilemma. Wat gaat ze op 3000 meter van de finish doen, wanneer ze op de achtste plek ligt? Haar kenmerkende versnelling plaatsen en een gooi doen naar de wereldtitel? Of op 'safe' spelen en haar positie consolideren? „Dat is heel lastig", erkent Heister. „Met zo'n versnelling kan je anderen stuk laten gaan, maar ook jezelf De onderlinge verschillen zijn zo klein dat drie seconden je zomaar een paar plekken kunnen kosten." Heister verwacht sowieso een ner veuze race, waarin vanaf de eerste meters keihard wordt gezwom men. En dat ligt de Eindhovense diesel, die altijd tijd nodig heeft om op snelheid te komen, niet zo. Daarnaast heeft Heister inmiddels zo'n status opgebouwd dat nie mand haar uit het oog verliest. Daarom tempert ze ook de hoge verwachtingen en zal ze al dolge lukkig zijn wanneer ze de olympi sche kwalificatie binnen heeft. Waarschijnlijk zal Heister alleen een aanval op het goud doen, wan neer ze in de slotfase weet dat haar het ticket jiaar Londen niet meer kan ontgaan. „Alles is mogelijk", zegt ze. „Ik weet nog altijd niet waartoe ik in staat ben. Maar ik ga niet hoog van de toren blazen. Als ik nu zeg dat ik goud ga pakken, dan heeft zo'n uitspraak voor mij geen enkele meerwaarde." Michael Phelps heeft gisteren erkend dat hij de afgelopen twee jaar het plezier in het zwemmen was kwijtgeraakt. De veertienvoudig olympisch kampioen kon het niet meer opbrengen om dage lijks uren te trainen en leed mede daardoor dit seizoen enkele zeer ongebruikelijke nederlagen. „Maar nu ben ik weer relaxed in het water", sprak hij in aanloop naar het WK zwemmen. „Ik voel me beter dan ik heb gedaan in een lange tijd. Ik heb weer het gevoel dat ik kan zwemmen." door Wilber Hack DEN HAAG - Barcelona staat op het punt om de smaakmaker van de eerste ronde van.de Copa America te contracteren. De Chileen Alexis Sanchez, ook al opvallend vorig jaar bij het WK in Zuid-Affika, kan een contract tot medio 2016 te kenen bij de Spaanse club. Sanchez, die de bijnaam 'Nino Ma- ravilla' draagt, verhuisde al op 16-jarige leeftijd naar Udinese. De Italiaanse dub verhuurde hem aan het Chileense Colo Colo en het Ar gentijnse River Plate. Vorig sei zoen brak hij echt door in de serie A met twaalf doelpunten in 27 wedstrijden. Barcelona onderhan delt al weken met Udinese over de overgang van de speler. Nu ook In- ter Milaan en Manchester City be langstelling tonen voor de 22-jari- ge vleugelspits, raakt de zaak in een stroomversnelling. Barcelona wil de transfersom van veertig mil joen euro in termijnen betalen. Een andere opvallende speler uit de eerste ronde van het Zuid-Ame rikaanse landenkampioenschap, Radamel Falcao, verlengde zijn contract bij FC Porto tot 2015. Vooral belangrijk is de ontsnap pingsclausule in die verbintenis. Falcao mag tegen een vergoedings som van 45 miljoen euro vertrek ken. Chelsea, met voormalig Por to-coach Andre Villas-Boas, toon de interesse in de speler. Falcao opent vanavond om negen Alexis Sanchez uur met Colombia de serie kwartfi nalewedstrijden. Tegenstander is Peru. Dik drie uur later trappen Ar gentinië en Uruguay af. Lionel Messi rekende in de laatste groeps wedstrijd tegen Costa Rica af met de kritiek na de twee eerdere gelij ke spelen van zijn land. Hij ver klaarde de vergelijking die steeds gemaakt wordt met zijn spel bij Barcelona beu te zijn. „Argentinië is geen Barcelona. Daar spelen we al jaren met elkaar." De wederop- standig van Messi kwam na een ge sprek met de spelersgroep. „Ieder een is er nu van doordrongen dat Argentinië een trofee nodig heeft", aldus Messi. Brazilië neemt het morgenavond op tegen Paraguay. Na een zwakke start loodsten Pato en Neymar de Brazilianen door een 4-2-zege op Ecuador door de groepsfase heen. Chili - Venezuela is zondagnacht de laatste kwartfinale. Het speel schema steekt zo in elkaar dat een finale tussen Argentinië en Brazi lië nog steeds mogelijk is. zaterdag 16 juli 2011 TOKIO Jacques Rogge wil de strijd tegen doping nog verder opvoeren. Vol gens de voorzitter van het Interna tionaal Olympisch Comité (IOC) heeft dit de hoogste prioriteit bin nen zijn organisatie. „Doping is de grootste bedreiging, omdat het een gevaar is voor de gezondheid van de sporters en de geloofwaardig heid van de sporters aantast", zei de Belgische preses gisteren in To kio. „Tussen de Spelen van 2000 in Sydney en straks in Londen is het aantal controles verdubbeld." SEATTLE Manager Alex Ferguson van Man chester United heeft gisteren be richten over een transfer van We sley Sneijder stellig ontkend. De Nederlandse spelmaker van In- ternazionale wordt al wekenlang in verband gebracht met een over stap naar de 'Mancunians', maar volgens Ferguson is daar geen spra ke van. „Op dit moment hebben we om diverse redenen geen echte interesse in Sneijder", aldus de Schot. Ferguson zoekt een opvol ger van de gestopte Paul Scholes. MILAAN Luc Castaignos heeft indruk ge maakt op de coach van Internazio- nale in de oefenwedstrijd tegen Trentino. De oud-Feyenoorder maakte daarin zijn eerste doelpunt voor zijn nieuwe Italiaanse club. „Ik was erg onder de indruk van Castaignos en Alvarez", aldus Gian Piero Gasperini. „Ze bewegen alle bei erg goed. De Nederlander is jon ger en hij weet al precies wanneer hij moet versnellen." De mannen van Gasperini wonnen het duel met 6-1. Castaignos speelde een helft en gaf ook twee assists. MOSKOU Beachvolleyballers Reinder Num merdor en Richard Schuil zijn on geslagen gebleven in de groepsfase van het toernooi uit de World Tour in Moskou. In de derde wedstrijd won het Nederlandse duo met 21-18 21-19 van de Russen Konstan- tin Semenov en Jaroslav Kosjkarev. Nummerdor en Schuil hoeven als groepswinnaars niet in actie te ko men in de eerste ronde van de knockoutfase. Ze stromen direct door naar de tweede ronde, die vandaag op het programma staat. AMSTERDAM De IJslander Kolbeinn Sigthórsson is, als verwacht, de nieuwe num mer 9 van Ajax. Hij verdringt Mou- nir El Hamdaoui uit het gewilde shirt dat meestal toebehoort aan de diepe spits van de Amsterdam mers. El Hamdaoui, die mag ver trekken uit Amsterdam, kreeg num mer 19 toebedeeld. Nummer 14 bleef onbezet. Dat nummer wordt als eerbetoon aan oud-Ajacied Jo- han Cruijff niet meer uitgedeeld. Cruijff speelde in zijn periode bij Ajax vrijwel altijd met 14.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37