2 zeelan Verkeersinformatie Wat een weer eeh! zaterdag De stremming van de oostbuis van de Westerscheldetunnel heeft duidelijk gemaakt dat het verkeer eerder op het traject moet worden geïnformeerd. npfm weken voor 18 euro! zaterdag 16 juli 2011 door Maikel Harte WESTERSCHELDETUNNEL PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl" Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T:0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schöuwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed 1:0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement c Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/rh vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.n! - -? m Bijdevaate Makelaardij 0111 -453 400 Noorderpolder Zienkzee www.blauwgroe7ieoase.nl Delta Makelaardij 0111 -417 808 Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON Telefoonnummer Wat een weer eeh!", „Het liek weh herfst!", „ik ben ze- kesnat!". De oneli ners spraken boekdelen deze week. Op sommige plaatsen viel in drie dagen in totaal ruim 130 mm, dat is bijna twee keer zo veel als het gemiddelde voor de hele maand juli. De meest gehoor de kreet in mijn omgeving was toch wel die van: „je zat ier aan de kust zitten". Dat vind ik ook meteen de meest trieste. Ik heb al tijd te doen met die mensen die het hele jaar uitkijken naar hun vakantie, er waarschijnlijk zelfs voor sparen, die hun kinderen he lemaal blij hebben gemaakt met de mededeling dat ze twee weken lang naar het strand kunnen en dan komt het met bakken uit de hemel. Je ziet dan die verregende koppen door de winkelstraten lopen op zoek naar enig vervangend ver tier, want het water komt van on der de voortent, in de caravan blij ven zitten is dus ook geen optie. Op een of andere manier voel ik me dan schuldig. Ik weet het, dat is een raar en onterecht senti ment, maar als die mensen naar hier komen, dan hoop ik dat ze het naar de zin hebben. Dat ze thuis kunnen vertellen dat ze een fantastische vakantie in Zeeland hebben gehad. Daar vrees ik nu voor. „Regent het hier altijd zo? vroeg een man met een Achter hoeks accent bij de parkeerauto maat aan me. „Nee, het waait hier ook wel eens", antwoordde ik. Tja, wat moest ik zeggen. Ik ben geen weerman en durfde de man niet blij te maken met zonnige be richten, terwijl ik helemaal niet wist of ik ze waar kon maken. Hij bleef optimistisch, „we maken er het beste van", riep hij me nog na. In Huize Harte is het weer ook niet echt met gejuich ontvangen. Hoewel ik nog geen vakantie heb, is mijn vrouw ingegaan op een uitnodiging van vrienden om met de kids langs te komen op Cam ping Groede. Na één nacht belde ze al of ik haar op kon halen. Ik hoefde op de camping niet eens door de slagbomen. Ze kwam al aangedreven op een luchtbed. door Marcel Modde Een gestremde vrachtwa gen in de Westerschelde tunnel heeft de kwetsbaar heid van het wegennet in Zeeuws-Vlaanderen weer eens pijnlijk blootgelegd. Tot aan het sluizencomplex in Terneuzen en de brug bij Sluiskil toe, stond het verkeer donderdag dik 2,5 uur muurvast. De tunneldirectie wijt het ont staan van het infarct aan een onge lukkige samenloop van omstandig heden. Woordvoerder Ingo de Moor benadrukt dat het bedrijf al le mogelijke middelen heeft aange grepen om de stremming te com municeren. Wanneer het verkeer dan toch nog tot ver achter de tun nelweg in de fuik rijdt, kan het be drijf daar weinig meer aan doen, aldus De Moor. Op de toeritten naar de tunnel staan matrixbor- den om de weggebruikers te infor meren over stremmingen. Maar wie eenmaal op die weg zit, kan niet meer terug. De Moor zou plaatsing van extra informatiepane len op cruciale kruispunten daar om toejuichen. De Westerschelde tunnel NV is in overleg met de provincie over het beheer van de wegen tussen de stoplichten en de snelweg (Zuid-Beveland) en aan de Zeeuws-Vlaamse kant tot aan de Tractaatweg. Wanneer zich dan iets soortgelijks als donderdag voordoet, kan het verkeer tijdig worden gewaarschuwd voor vertra gingen en nog een omleidingsrou te kiezen. „Dan hebben we het meer in eigen hand." Dat bij het snel opstroppen van het verkeer niet de hulp van Rijks waterstaat met mobiele tekstkar ren is ingeroepen, valt volgens de tunneldirectie samen met de in schattingen die zijn gemaakt over de duur van de stremming. „Dat heeft alleen zin wanneer je zeker weet dat een afsluiting langer gaat duren." De veronderstelling was dat de inspectie van het eerder be schadigde wegdek (door gemorst asfalt) en het bergen van de ge strande vrachtwagen niet meer dan een half uur zou vergen. De Moor begrijpt dat snel wordt geroe pen bij een dergelijke opstopping de andere tunnelbuis open te stel len voor verkeer in beide richtin gen. In verband met veiligheid is dat alleen in de rustige nachtelijke uren toegestaan. De tunneldirectie bepleit een meer integrale benadering van het wegennet. Nu houdt iedere beheer der (tunnelbedrijf, gemeente, pro vincie en rijkswaterstaat) te veel z'n eigen stukje in de gaten, aldus De Moor. Veel keuze voor omlei dingsroutes is er echter niet. Bij een stremming van de tunnel rest omrijden via Antwerpen. Of wach ten tot de weg onder de Wester- schelde weer open gaat. Tweeënhalf uur in de file voor de Westerscheldetunnel. foto Ronald den Dekker MEEST GELEZEN 1Slachtoffers Serooskerke bekend 2. Twee doden bij verkeersongeluk 3. KNMI waarschuwt voor storm STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl wmr, Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 74,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 77,75 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Naam Voorletters m/v Postcode Woonplaats

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2