261 zeeland Souburger verdacht van drugsdealen OM wil tasjesdief in de cel MORRES, SHOPPEN MET VOORDEEL! NACHTMARKT BURGH-HAAMSTEDE Zaterdag 16 juli van 19.00 t/m 24.00 uur Vergunning Sloehavendam véél woonplezier Geslaagden zaterdag 16 juli 2011 MIDDELBURG - De provincie Zee land heeft een natuurvergunning ter inzage gelegd voor het verbete- ren van de van de dijk van de oos telijke Sloehavendam. Het gaat om het dijktraject langs de Wester- schelde in het plangebied van de Westerschelde Containerterminal (WCT). Het waterschap heeft de vergunning aangevraagd. MIDDELBURG - Tegen een 23-jarige Oost-Souburger is gisteren voor de rechtbank in Middelburg een ge vangenisstraf van 90 dagen waar van 53 voorwaardelijk en een taak straf van 240 uur geëist. Ook kon digde de officier van justitie aan hem later te zullen 'plukken'. De Souburger wordt ervan verdacht de afgelopen elf maanden in Vlis- singen te hebben gehandeld in co caïne en heroïne. Bij zijn aanhou ding, begin juni, was hij in het be zit van 2,3 gram cocaïne. Dat hij in heroïne zou hebben gehandeld ontkende hij met klem, maar uit een telefoontap zou blijken dat er ook in heroïne werd gedeald. Vol gens de Oost-Souburger was hij zelf pas eind vorig jaar gaan gebrui ken en kort daarna gaan dealen om van de winst coke voor zich zelf te kunnen kopen. Uitspraak 28 juli. de grootste woonwinkel voor nederland en belgie is elke zondag open door Ad Roos MIDDELBURG - Een 26-jarige Hul stenaar moet van officier van justi tie De Smet voor een periode van 200 dagen waarvan 94 voorwaarde lijk de gevangenis in. De Hulstenaar stond gisteren in Middelburg terecht op verdenking van een tasjesroof op 24 april 2009 en een winkeldiefstal in Goes, me dio januari dit jaar. Bij de tasjes roof werd ook de gsm van het slachtoffer meegenomen. De Hulstenaar kwam in beeld toen het mobieltje werd opgewaar deerd door een kennis van hem. Die vertelde de telefoon van de Hulstenaar te hebben gekocht. Te gen haar zus zou hij hebben ver teld de roof te hebben gepleegd. Op de zitting ontkende hij dat. De winkeldiefstal was eveneens een vergissing, zo betoogde hij. In een antiekzaak zag hij een doosje lig gen en dat had hij opgeraapt. Meer niet. Zij vriend en de winkelierster hadden echter verklaard dat hij het doosje uit de etalage had ge pakt en in zijn zak gestoken. Op het moment dat hij nog in de deur opening stond gaf hij het doosje te rug. Uitspraak 28 juli. MEER BESTEDEN MEER VOORDEEL 2G% voordeel bij aankopen vanaf 2.000,- 15% voordeel bij aankopen vanaf 1.500,- 10% voordeel bij aankopen vanaf 1.000,- 5% voordeel bij aankopen vanaf 500,- op de TOTALE morres-collectie, óók op nieuwe artikelen Industrieweg 2 4561 GH Hulst [Zeeuws-Vlaanderen] Tel. +31(0]416 - 673678 www.morres.com klantenservice@morres.nl Maar 45 minuten van Breda, 15 minuten'van Antwerpen en 25 minuten van Gent Praktijkschool De Wissel, Goes BHV diploma Ernst Arkenbosch, Goes; Esther Bakker, Heinkenszand; Victor Beekman; Goes; Youri van Belzen, 's Heerenhoek; Wilton Betrian, Goes; Dounja Bouchikhi, Goes; Bertus Braat, Goes; Kevin Daniëls, Kats; Nathalie Dimbourg, Goes; Nils van der Dool, Goes; Bianca Govers, Kapelle; Mi chel Hendrikse, Wissenkerke; Faas Hille- brand, Goes; Rianne op 't Hof, 's H. Arendskerke; Mike van Houte, Waarde; Kayleigh Houtepen, Kortgene; Kim Huis- sen, Kapelle; Denise lliohan, Goes; Laura Imanse, West Kapelle; Sumeyra Kahveci, Goes; Jesse Kaptein, Hoedekenskerke; Jor- di Kessels, Rilland; Rahal Khayale, Goes; Natascha Kickken, Kattendijke; Wesley Klink, Hansweert; Jessica Kuipers, Goes; Nik Langendoen, Wemeldinge; Kimberley Luitwieler, Heinkenszand; Franqois Meul- blok, Nieuwdorp; Charina Moeilijker, Nis- se; Kevin de Moor, Goes; Kevin Mo- reauw, Baarland; Cynthia Oppeneer, Goes; Remco Paauwe, Biezelinge; Silves ter Paauwe, Woiphaartsdijk; Twan Paau we, 's Heerenhoek; Randall van der Pol, Goes; Nicole Reijnhout, Goes; Djamilla Reijnierse, Kruiningen; Samantha Rook, Goes; Daniëlle van Rossum, Waarde; Edi- sa Salkic, Kruiningen; Jasper Scharff, Zie- rikzee; Angela Schijf, Woiphaartsdijk; We sley van Son, Goes; Roald Theenaart, Bie zelinge; Raymon Tholenaar, Goes; Lisette Veldhuis, Biezelinge; Angelique de Vrieze, Heinkenszand; Marjon de Winter, Ovezan- de. EHV-diploma Ernst Arkenbosch, Goes; Esther Bakker, Heinkenszand; Victor Beekman, Goes; Youri van Belzen, 's Heerenhoek; Wilton Betrian, Goes; Dounja Bouchikhi, Goes; Bertus Braat, Goes; Lesley Brouwer,Co- lijnsplaat; Mehmet Bulut, Goes; Robert Clarijs, Heinkenszand; Nils van der Dool, Goes; Bianca Govers, Kapelle; Faas Hille- brand, Goes; Rianne op 't Hof, 's H. Arendskerke; Mike van Houte, Waarde; Kayleigh Houtepen, Kortgene; Denise llio han, Goes; Laura Imanse, West Kapelle; Sumeyra Kahveci, Goes; Jordi Kessels, Ril land; Rahal Khayale, Goes; Natascha Kick ken, Kattendijke; Wesley Klink, Hans- weert; Nik Langendoen, Wemeldinge; Kimberley Luitwieler, Heinkenszand; Cha rina Moeilijker, Nisse; Kevin de Moor, Goes; Cynthia Oppeneer, Goes; Silvester Paauwe, Woiphaartsdijk; Twan Paauwe, 's Heerenhoek; Randall van der Pol, Goes; Nicole Reijnhout, Goes; Djamilla Reijnier- se, Kruiningen; Samantha Rook, Goes; Daniëlle van Rossum, Waarde; Edisa Sal kic, Kruiningen; Jasper Scharff, Zierikzee; Angela Schijf, Woiphaartsdijk; Sham Soek- hai, Goes; Wesley van Son, Goes; Mandy Tholenaar, Wissenkerke; Raymon Thole naar, Goes; Lisette Veldhuis, Biezelinge; Angelique de Vrieze, Heinkenszand; Mar jon de Winter, Ovezande. VCA-diploma basisveiligheid Ernst Arkenbosch, Goes; Jan-Willem Bak ker, Nieuwdorp; Youri van Belzen, 's Hee renhoek; Kastriot Berisha,Goes; Mehmet Bulut, Goes; Nils van der Dool, Goes; Na thalie Goeman, Goes; Bianca Govers, Ka pelle; Rianne op't Hof, 's H. Arendskerke; Kim Huissen, Kapelle; Denise lliohan, Goes; Jesse Kaptein, Hoedekenskerke; Jor di Kessels, Rilland; Rahal Khayale, Goes; Jessica Kuipers, Goes; Nikky Langedoen, Wemeldinge; Silvester Paauwe, Woip haartsdijk; Djamilla Reijnierse, Kruinin gen; Wesley van Son, Goes; Digitaal rijbewijs; deelcertificaat Word 2007, Excel 2007, PowerPoint 2007, In ternet Explorer 8 Ernst Arkenbosch, Goes; Victor Beekman, Goes; Ronica Grelling, Middelburg; Mike van Houte, Waarde; Denise lliohan, Goes; Jesse Kaptein, Hoedekenskerke; Nik Lan gendoen; Wemeldinge, Kimberley Luit wieler; Heinkenszand, Tessa Otte; Goes, Randall van der Pol, Goes; Angela Schijf, Woiphaartsdijk. Reacbtruck certificaat Jan-Willem Bakker, Nieuwdorp; Stef Kosters, Biezelinge; Franqois Meulblok, Nieuwdorp; Roald Theenaart, Biezelinge. Heftruckcertificaat Wilton Betriam Goes; Youri van Belzen, 's Heerenhoek; Mehmet Bulut, Goes; Mi chel Hendrikse, Wissenkerke; Rahal Kha yale, Goes; Nik Langendoen, Wemeldin ge; Kevin de Moor, Goes; Kevin Mo- rèauw, Goes; Randall van der Pol, Goes; Wesley van Son, Goes. Werken in de zorg Esther Bakker, Heinkenszand; Dounja Bouchikhi, Goes; Kayleigh Houtepen, Kortgene; Cynthia Oppeneer, Goes; Nico le Reijnhout, Goes Werken in de kinderopvang Nathalie Dimbourg, Goes; Rianne op't Hof, 's Heer Arendskerke; Kayleigh Hout- epen, Kortgene; Denise lliohan, Goes; Laura Imanse, Westkapelle; Natascha Kickken, Kattendijke; Jessica Kuipers, Goes; Kimberly Polderman, Hansweert; Djamila Reijnierse, Kruiningen; Marjon de Winter, Ovezande Werken in de keuken Nathalie Dimbdurg, Goes; Rianne op't Hof, 's Heer Arendskerke; Jennifer Kasha- le, Goes; Jessica Kuipers, Goes; Kashma Marof, Goes; Djamila Reijnierse, Kruinin gen; Angelique de Vrieze, Heinkenszand; Samantha Rook, Goes; Wesley Klink, Hansweert; Kevin de Moor, Qoes; Sham EIKENPROCESSIERUPS De eikenprocessierups gedijt goed bij warm weer. De brandhaartjes (lengte 0,1 - 0,3 mm) kunnen voor veel overlast bij mensen zorgen. De haartjes laten in de wind snel los en kunnen met hun weerhaakjes binnendringen in huid, ogen en luchtwegen. Gevolg: jeuk, uitslag, ademnood. Hinderlijke rups De eikenprocessierups is door Lin naeus Thaumetopoea processio- nea genoemd. Van mei tot juli gaat de rups in pro cessieachtige kolonnes op zoek naar bladeren van de Zomereik, de Quercus robur. De Eikenprocessierups werd eind jaren tachtig voor het eerst sinds lange tijd aangetroffen in Noord-Brabant. In de loop van de laatste tien jaar ontwikkelde de rups zich op meer plaatsen in Nederland. Tegenwoor dig komt hij in alle provincies voor. De schade die de rupsen aanrich ten begint bij het blad aan de uit einden van de takken, vooral in het voorjaar en de vroege zomer afhan kelijk van het weer. Ze kunnen een boom helemaal kaalvreten. Overi gens kunnen eiken daar nog wel van herstellen als het niet te laat in de zomer gebeurt. 's Nachts gaan de Eikenprocessie- rupsen in optocht naar de blad- kroon van de boom. Daarbij spin nen ze lange draden langs de stam van de boom. Zo'n witte spin seldraad is een goede indicatie voor aanwezigheid van de rups. Als de brandharen van de rups op de huid of in de ogen van mensen terecht komen, kan dat veel irrita tie geven. De één is er gevoeliger voor dan de ander. De irritatie be staat uit jeuk, een branderig ge voel, vergelijkbaar met de last van een brandnetel, maar dan heviger. De rupsen laten de brandharen los die zich vervolgens met de wind kunnen verspreiden. De nesten kunnen in omvang en vorm verschillen. Van platte nesten tegen de boomstam aan, tot meer ronde vormen ter grootte van een tennisbal of zelfs een voetbal. Het nest bevat de meeste brandha ren. Van juli'tot en met oktober veran deren de rupsen in nachtvlinders. Soekhai, Goes; Mandy Tholenaar, Wissen kerke. Schoonmaken in de groothuishouding traditioneel Esther Bakker, Heinkenszand; Bertus Braat, Goes; Kim Huissen, Kapelle; Deni se lliohan, Goes; Laura Imanse, Westka pelle; Wesley Klink, Hansweert; Charina Moeilijker, Nisse; Twan Paauwe, 's Heeren hoek; Kimberly Polderman, Hansweert; Nicole Reijnhout, Goes; Jasper Scharff, Zierikzee; Mandy Tholenaar, Wissenker ke; Lisette Veldhuis, Biezelinge; Angeli que de Vrieze, Heinkenszand. Werken in de detailhandel Victor Beekman, Goes; Faas Hillebrand, Goes; Kim Huissen, Kapelle; Sumeyra Ka hveci, Goes; Jesse Kaptein, Hoedekensker ke; Charina Moeilijker, Nisse; Cynthia Op peneer, Goes; Tessa Otte, Goes; Twan Paauwe, 's Heerenhoek; Edisa Salkic, Krui ningen; Lisette Veldhuis, Biezelinge; Mar jon de Winter, Ovezande. CSW Toorop, Middelburg VMBO, basisberoepsgerichte leerweg, zorg en welzijn Ilse Geldof, Arnemuiden. VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg, zorg en welzijn Joseline de Jong, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26