leuk en leerzaam' zeeland 123 Vlissingse winkeliers starten sms-alarm VERHUIZE MET ZORG N 1! a 0118 61 26 69 Belastingdienst slaat slag op N57 Expositie 'Hobby en Huisvlijt' Pannenkoeken eten voor het goede doel Diensten Facilitas via eigen website Politie vindt twee hennepkwekerijen in hetzelfde pand zaterdag 16 juli 2011 'Vandaag hebben we les gehad in de korte ei en de lange ij. En over waterverdamping.' Chessedy (11) 'Ik heb soms moeite met rekenen. En ik wil beter leren lezen, zodat ik min der hakkel en nieuwe woorden leer.' Boutaina (10) door Maurits Sep Voor één jongen was deze ochtend op de Zomerschool Vlissin- gen maar een vijf waard. De andere kin deren in zijn groep vonden het wel leuk. Ze geven een 8,5, 9, 9+, 9,5. Geen tienen? „Nee, het was net niet perfect." Toch een mooie score voor de juf en meester die hun zomervakan tie gebruiken om Vlissingse kinde ren extra lessen te geven in bijvoor beeld taal en rekenen. En ook knap van de kinderen, dat ze in de zomervakantie naar school gaan terwijl klasgenootjes buiten spelen of op vakantie zijn. Het was maandag, op de eerste dag van de Zomerschool, wel even moeilijk, bekent Chessedy (11). „En 's ochtends vraag ik wel eens: 'Mam, moet ik echt?' Ja, dat moet." Maar eenmaal op school vindt ze het weer erg leuk en leert ze veel. „Ik ben niet zo goed in re kenen en taal. Vandaag hebben we les gehad in de korte ei en de lan ge >j" En wat nog meer, spoort de juf aan. Chessedy denkt even na en weet het weer: „Over waterver damping." Want het thema van de Zomer school, die voor het tweede jaar wordt gegeven, is 'zand wind water'. Binnen dat thema worden lessen gegeven op school, maar er zijn ook uitstapjes waar de kinde ren bijna spelenderwijs les krijgen. Op het het strand hebben ze zand sculpturen gemaakt om iets te le ren over vormen, schaalgrootte en inhoudsmaten. „En we hebben met water gelopen om iets te Ieren over liters en centi liters", vertelt Boutaina (10). Zij deed vorig jaar ook al mee aan de Zomerschool. „Dat was leuk en heel leerzaam. Ik heb soms moeite met rekenen. En ik wil beter leren lezen, zodat ik minder hakkel en nieuwe woorden leer." Leuk vindt Boutaina de uitstapjes die ze maken. Volgende week gaan ze naar het Land van Saeftinge. „Dat past bij de lessen over wereld Zomerschool De Zomerschool Vlissingen is in 2010 voor de eerste keer gehou den. Het is een initiatief van drie scholen: Het Vlot (protes tants-christelijk), Sint Jozefschool (rooms-katholiek) en Ravenstein (openbaar). De deelnemende kinderen komen van deze scholen. Ze wonen alle maal in dezelfde wijk: het Vlissing se Middengebied. Andere partners in het project zijn de schoolbegeleidingsdienst RPCZ, het Scheldemond College, de Chris telijke Scholengemeenschap Wal cheren en de gemeente Vlissingen. Het project wordt betaald door het ministerie van Onderwijs en duurt vier jaar. Het project ontving in januari 2011 de Zeeuwse Onderwijsprijs. telfort.nl Werkt in Je voordeel j ^lf°" wink8ls oriëntatie", legt directrice Lyanne Telussa uit. „Daar kunnen ze zien hoe Zeeland is ontstaan." De uitstapjes zijn een welkome af wisseling met de lessen. De kinde ren zitten namelijk vijf dagen per week op school en hebben woens dagmiddag en vrijdagmiddag vrij. Chessedy doet twee weken mee, Boutaina zelfs alle zes weken. Alle kinderen op de Zomerschool wonen in dezelfde wijk: het Mid dengebied. Maar ze zitten de rest van het jaar niet allemaal op dezelf de school. Als de Zomerschool uit is, gaan ze af en toe ook samen spelen. Abdussamed (10) heeft het naar zijn zin op de Zomerschool. Net als de meesten heeft hij moeite met rekenen en spelling. Plezier be leeft hij aan de 'energizers'. Dat is een spel waarbij de kinderen in een kring staan en samen een op dracht moeten uitvoeren. „Zo le ren we samenwerken en we doen energie op", legt Abdussamed uit. Da's ook fijn voor de juf: „Dan kunnen ze zich daarna weer beter concentreren op de lessen." W SCHARENDIJKE De Belastingdienst, politie en KLPD hebben donderdag tijdens een grote controle op de N57 tus sen Serooskerke en Scharendijke vier auto's in beslag genomen we gens onbetaalde vorderingen. Ook legde de fiscus beslag voor 35-900 euro. OOSTKAPELLE Onder de naam 'Hobby en Huis vlijt' laten knutselaars en kunste naars komende week werk zien in het Protestants Kerkcentrum aan J. de Pourckstraat 2 in Oostkapelle. Te zien zijn onder meer quilts, minia tuur-auto's, kantwerk, schelpenhar ten, gedichten, blikken bussen, bloemstukken en fototoestellen. Open: woensdag en vrijdag 19.00-21.30 uur, donderdag 14.00- 21.30 uur. AAGTEKERKE In Aagtekerke is op dinsdag 26 juli weer een pannenkoekenfeest. In de feesttent aan de Pekelingseweg kan iedereen vanaf 17.30 uur onbeperkt pannenkoeken eten. Entree is €3,50 en de opbrengst gaat naar het on- derhoudsfonds van de Dorpskerk, de Stichting steun en opbouw Gam bia en de Voedselbank Walcheren. monDirtL mouERS MIDDELBURG Diensten van Facilitas Middelburg zijn voortaan via de website www. facilitasmiddelburg.nl digitaal aan aan te vragen. Facilitas Middelburg is in het leven geroepen door de ge meente en LekkerLeven. Facilitas regelt hulp op allerlei gebied: bij voorbeeld huishoudelijke hulp, boodschappendienst, strijkhulp, hulp bij tuinonderhoud of helpen met de administratie. door Theo Giele MIDDELBURG - In een pand aan de Zandstraat in Middelburg zijn don derdagmiddag twee hennepkweke rijen ontdekt. De hennepplanten en de apparatuur zijn door de poli tie weggehaald en worden vemie- tigd. In één kwekerij stonden 158 plant jes van ongeveer een week oud. In de andere stonden 83 planten die klaar waren om geoogst te wor den. Ze waren ruim anderhalve meter hoog. De stroom voor de kwekerijen werd volgens een medewerker van Delta illegaal afgetapt, buiten de meter om. De politie heeft nog nie mand aangehouden. VLISSINGEN - Om elkaar te kunnen waarschuwen bij incidenten heb ben de Vlissingse winkeliers in sa menwerking met de politie een alarmeringsysteem opgezet dat werkt via sms-berichten. Dit zogeheten sms-alert past in het project Keurmerk Veilig On dernemen. Dat heeft tot doel om het Vlissingse winkelgebied schoon, heel en veilig te krijgen en te houden. Met het sms-alert kunnen winke liers alarm slaan bijvoorbeeld bij winkeldiefstal of bij een vechtpar tij. Maar ook als een kind zijn ouders kwijt is of de ouders hun kind. Het alert wordt verstuurd via een meldkamer van een beveili gingsfirma nadat een winkelier aan de meldkamer een incident heeft gemeld. Leden van de Vereniging Winkel centrum Vlissingen zijn bij het sms-alarmeringssysteem aangeslo ten. Volgens woordvoerder Ronald Vonk zijn de kosten voor het sys teem te overzien en kan het sterk bijdragen aan de veiligheid in het winkelgebied. Hij kan niet voorspellen hoe vaak een sms-alert op de mobieltjes van de winkeliers zal oplichten. „Je hoopt natuurlijk nooit, maar de praktijk zal het leren", aldus Vonk. Het SMS-alert is in de beginfase al leen toegankelijk voor de leden van de winkeliersvereniging. Als al les naar wens verloopt, kunnen ook niet-leden, tegen betaling van een vergoeding, meedoen. Burgemeester René Roep zal ko mende dinsdag het officiële start sein geven van het sms-alertsys- teem. Overigens is de politie ook bezig met een sms-alert, maar dat is gericht op burgers. Chessedy met klasgenootjes in bibliotheek 't Spui. foto Lex de Meester Nietrwe PU„fsei( Vflov klein€ en ^v-ofe ^<mtebliAsse,fjes! Vcv>l ,w ...ev\ Pev 20 UJUJUtf,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23