Zeeland PZC Zeeuwse postcentra vanaf 2012 dicht Vakantieplannen? PZC Zuiderhoofd is in ere hersteld Licht WALCHEREN 22 en 23 21 26 en 27 REORGANISATIE Voltijdpostbode bestaat straks niét meer Terrassen in top 100 Misset almanak Zaterdag 16 juli 2011 'In de zomer naar school is leuk en leerzaam' Processierups rukt op in Zeeland Tip? walcheren@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Postbedrijf PostNL (voor heen TNT Post) sluit in 2012 en 2013 de bestelcentra in Vlissingen, Middelburg, Goes en Zierikzee. Ook de centra in Hulst, Terneuzen en Oostburg gaan dicht. Dat is het gevolg van een in 2007 aangekondigde landelijke reorgani satie, waarbij ook alle voltijdsba- nen in de postbezorging verdwij- door Theo Giele WESTKAPELLE - Helemaal af is de restauratie van het Zuiderhoofd of, zoals de Westkappelaars zeg gen: Groothoofd, nog niet. Maar dat stond de opening gistermor gen niet in de weg. Heel wat partijen betaalden mee aan de 450.000 euro kostende res tauratie van het historische paal hoofd: de gemeente Veere, het mi nisterie van Infrastructuur en Mi lieu, Sportvisserij Zuidwest Neder land, Sportvisserij Nederland, wa terschap Scheldestromen en ook de Europese Unie deed een flinke duit in het zakje. Er was dan ook een flink gezelschap bestuurders bij de opening aanwezig. Daarbij hoorde onder meer het vastschroe ven van de laatste nieuwe plank. Provinciebestuurder Kees van Be- veren citeerde daarom uit het Westkappels volkslied waarin het zicht op de 'Belse kust' wordt be zongen, het land waar Brussel ligt. Die Belgische kust is juist vanaf het Zuiderhoofd goed te zien. Bij helder weer, zoals gistermorgen, kijk je tot voorbij de havenkranen van Zeebrugge. Alle palen krijgep nog een meta len 'muts', aan het einde van de kleine pier komt een trap en er wordt nog een bankje geplaatst bij het Zuiderhoofd. nen. Medewerkers van PostNL zijn onlangs ingelicht over de uit werking van het reorganisatieplan. PostNL sluit gefaseerd alle driehon derd bestelcentia in Nederland. Het sorteren en bundelen van post gebeurt straks in enkele ge automatiseerde bedrijven. Voor Zeeland worden die activiteiten in Rotterdam ondergebracht. In Vlissingen worden de deuren van het bestelcentrum gesloten tussen juli en september 2012. Mid delburg volgt tussen november 2012 en april 2013. Goes is tussen januari en juni 2013 aan de beurt en in Zierikzee valt het doek tus sen maart en augustus 2013. PostNL ziet zich genoodzaakt te krimpen en het werk anders te or ganiseren door de digitalisering van de postmarkt. „Tien jaar terug bezorgden we nog 22 miljoen stuks post per dag. Nu is dat nog maar 14 miljoen stuks", zegt Han- ne Kluck van PostNL. BUSH SIBflBSHBHI N BH M De postbezorging komt volledig in handen van deeltijdkrachten (post bezorgers en zaterdagkrachten). Dat betekent dat alle voltijdsbanen verdwijnen. Vlissingen telt nu 28 voltijdpostbo des, 8 deeltijders, 39 postbezorgers en 25 zaterdagbesteUers. In Middel burg zijn dat er respectievelijk 25, 18, 69 en 60. Goes heeft 41 voltijd postbodes, 32 deeltijdbodes, 100 postbezorgers en 56 zaterdagbestel- lers. In Zierikzee lopen er 14 vol tijdpostbodes, 15 deeltijdpostbo des, 32 postbezorgers en 20 zater dagbestellers rond. Kluck onderstreept dat het er bij sluiting minder zullen zijn. „Som migen gaan de komende tijd met pensioen. Daarnaast begeleiden we werknemers naar een andere baan. Ze kunnen ook sollicteren bij het nieuwe PostNL Autobe drijf, dat alle autoritten op zich neemt." PostNL sluit echter ge dwongen ontslagen niet uit. Maak dan gebruik van de vakantieservice! U kunt uw krant bijvoorbeeld bij iemand anders laten bezorgen. Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie. Kijk voor alle mogelijkheden op www.pzc.nl/vakantieservice Heeft u geen toegang tot internet, neem dan contact op met de afdeling Lezersservice. DOMBURG - De terrassen van vijf Zeeuwse horecagelegenheden zijn in de terras top too van het horeca- vakblad Misset beland. Dat zijn brasserie Zeelust in Westenschou- wen (op nummer 2), grandcafé Raymondo in Goes (35), restau rant Het Badpaviljoen in Dom burg (38), restaurant Oranjeplaat in Arnemuiden (67) en restaurant Waterfront in Vlissingen (94). Het terras van strandpaviljoen Paal 10 in Ouddorp werd door Misset uit geroepen tot de nummer 1. Tip? redactie@pzc.nl Ze hadden zich er al vaak over ver baasd, de man en de vrouw van middelbare leeftijd uit Heikant. Over de uitbundige verlichting van de wegen in Vlaanderen, waar aan lantaarnpalen nergens een gebrek lijkt te bestaan. De twee mogen graag wat met de camper door het Vlaamse achterland toeren. Ze wandelen dan wat langs de boorden van de Schelde, verpozen een tijdje op het terras van zo'n typi sche staminee, drinken er een goed glas bier en eten met smaak een bo terham met hesp. Terwijl ze op hun bestelling wacht ten, stootte zij hem aan. „Vraag het nou",fluisterde ze haar echtgenoot toe. Hij knikte. Toen de kastelein de bor den voor hen neerzette, vroeg hij het: „Waarom zijn jullie wegen toch zo goed verlicht?" Het antwoord sloeg hen met stom heid. „Awel, dan kunnen we de put ten beter zien!" Na de restauratie kan er weer gelopen worden over het honderd jaar oude Zuiderhoofd. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21