De laatste percelen op Noordzak II Enquête over veiligheid Goese bedrijventerreinen bog 31 Artist impression van panden op Noordzak II. Op bedrijventerrein Noordzak in Heinkenszand komen zes in het oog springende bedrijfsunits. Ze vallen op vanwege de kleurige rode en blauwe buitenkant en de grote raampartijen. "Met de architec tuur wilden we ervoor zorgen dat de units uitstraling hebben", ver klaart Mardick Minnaard van Minnaard Makelaardij het ontwerp. "Echt iets voor ondernemers die met hun bedrijf iets speciaals willen uitstralen." door Dennis Rijsbergen HEINKENSZAND - De zes units komen aan de Daniëlsweg. Vier van de bedrijfsruimten hebben een vloer oppervlak van 206 vierkante meter. Er is er ook één van 280 vierkante meter. En de grootste meet 393 vier kante meter. "Twee van de zes units zijn eventueel op te splitsen omdat die zowel aan de voor- als achterkant bereikbaar zijn", zegt Minnaard. "Bin nenkort gaan we actief met de pan den de markt op." Zodra een unit ver kocht is, kan volgens de makelaar de bouw beginnen. "Na ongeveer vier maanden kan zo'n unit dan opgele verd worden", aldus Minnaard. De doelgroep is breed. "Vanwege de grote raampartijen en de opvallende architectuur kunnen de units als showroom gebruikt worden. Maar de panden kunnen ook worden inge richt als werkplaats of magazijnruim te. Ze zijn uitgerust met grote garage deuren. Het is zelfs mogelijk om een verdiepingsvloer aan te leggen, zodat je twee functies kunt combineren. Dus bijvoorbeeld beneden een showroom en boven kantoorruimte." Minnaard vindt de ligging van bedrij venterrein Noordzak een groot plus punt. "Vooral voor ondernemers die centraal in Zeeland willen zitten, is dit bedrijventerrein een interessante optie." De A58 is in de buurt, dus je zit zo in Vlissingen, Middelburg en Goes. Ook de nabijheid van de Wes- terscheldetunnel is volgens Minnaard een pré. "Daarmee is Temeuzen om de hoek." Maar ook West-Brabant en Rotterdam zijn gemakkelijk te be reiken. "Bovendien komt vlak bij de zes units een volledig nieuwe ontslui ting wanneer de nieuwe op- en afrit van de A58 wordt aangelegd. De Noordzak wordt met die ontsluiting nog beter bereikbaar en nog interes santer", stelt Minnaard. Behalve de zes bedrijfspanden heeft Minnaard Makelaardij op Noordzak II ook een perceel bedrijfsgrond van Kleinschalige bedrijvigheid. 4500 vierkante meter beschikbaar. "Dat perceel ligt op een A-locatie. Het is vanaf de snelweg goed te zien en dus een goede zichtlocatie. Vooral als je bedenkt dat er dagelijks zo'n der tigduizend autobewegingen zijn." Op het perceel mag volgens Minnaard naar eigen inzicht gebouwd worden. "Het bestemmingsplan geeft daarvoor veel ruimte." Wanneer de grond op Noordzak II is verkocht, wordt ook Noordzak III geëxploiteerd. Hoewel nog niet duidelijk is wanneer die der de fase van het bedrijventerrein wordt ontwikkeld, is het voor bedrij ven en ondernemers al wel mogelijk om zich bij de gemeente Borsele op de wachtlijst te laten plaatsen. Wie interesse heeft in een stuk grond op Noordzak II moet rekenen op 95 euro per vierkante meter. De vier kleinste bedrijfsunits kosten 193.500 euro exclusief btw. Het pand van 280 vierkante nieter kost 243.00 euro en voor het grootse gebouw van 393^». vierkante meter moetje 320.000 euro neertellen. De bedrijventerreinen in Goes zijn steeds vaker het doelwit van criminelen. Een van de laatste trends is dat dieven het hebben gemunt op vrachtwagenwielen. Niet iedere ondernemer doet echter aangifte van diefstal of vernieling. Om de veiligheid van de Goese be drijventerreinen in kaart te brengen, houdt de Stichting Beveiliging Bedrijventerreinen Goes (SBBG) een enquête onder ondernemers. door Dennis Rijsbergen GO.ES - Het bedrijfsleven lijdt jaar lijks veel schade door criminaliteit en onveiligheid. 'Ook de ondernemers op de Goese bedrijventerreinen zijn met enige regelmaat het doelwit van criminaliteit. Daarom is het tijd samen de balans op te maken om te kijken waar we staan', schrijven burgemeester en wet houders in een brief aan de onderne mers. 'Samen met de Stichting Bevei liging Bedrijventerreinen Goes, de po litie en u willen we de criminaliteit aanpakken en de veiligheid verho gen.' De SBBG heeft een enquête op gesteld en die met de brief van het Goese college onder de ondernemers verspreid. Die kunnen anoniem aan geven of ze ooit Ce maken hebben ge had met inbraak en diefstal, overval en beroving, intimidatie en bedreigin gen en graffiti en vernielingen. Ver der wil de SBBG in beeld krijgen hoe groot de bereidheid is om aangifte te doen. Ook wil de stichting weten welke beveiligingsmaatregelen onder nemers al getroffen hebben. 'Aan de hand van de enquêteresultaten, cijfers van de politie en de uitkomsten van de gemeentelijke wijkschouw kijken we welke maatregelen nodig zijn om de veiligheidssituatie te verbeteren', aldus de gemeente. De ingevulde enquête kan tot 1 augus tus worden ingeleverd. Na de zomer worden de enquêteresultaten bekend gemaakt tijdens een ondernemersbij eenkomst. Ondernemer kunnen dan meepraten over de uitkomsten van de enquête, de mogelijke maatregelen en wat de vervolgstappen zijn. Stichting Beveiliging Bedrijventerrei nen Goes biedt ondernemers een plat form dat professionele beveiliging be taalbaar maakt en is sinds 1997 de ge sprekspartner voor gemeente, politie en brandweer. De stichting is destijds opgericht om het toenemend aantal bedrijfsinbraken, vernielingen en an dere overlast op de bedrijventerrei nen te verminderen en zoveel moge lijk te voorkomen. Vandaag de dag is de stichting een belangrijke spreek buis voor ondernemers richting de ge^ meente Goes en is er een regulier overleg met politie en brandweer. Meer informatie over de stichting en de enquête is te vinden op www.sbb-^ goes.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 155