Groen licht voor Plan Perkpolder p er kp older PerkpoMpr 30 Plan Perkpolder, integrale gebiedsontwikkelinj De Raad van State, de hoogste bestuursrechter in Nederland, heeft onlangs definitief groen licht gegeven voor Plan Perkpol der. Het ambitieuze project beoogt flinke impulsen voor economie, toerisme en werkgelegenheid in de regio. Plan Perkpolder is een inte grale gebiedsontwikkeling waarin woningbouw, buitendijkse natuur en recreatie moeten zorgen voor een upgrading van Hulst Noord. door Henk van de Voorde KLOOSTERZANDE - Op het voormalig Veerplein komen op een verhoogd gedeelte woningen, een luxe hotel/restaurant, conferentiefaci liteiten en een weinesscentrum. Door de hoge ligging in het weidse land schap krijgt dit gebied de uitstraling van een bastion met internationale al lure. De Raad van State heeft op woens dag 29 juni 2011 uitspraak gedaan over de beroepen tegen het bestem mingsplan Perkpolder. De ontwikke lingen die voorzien zijn, kunnen wor den uitgevoerd. Het heeft betrekking op het voormalige veerplein Perkpol der, de veerhaven en omliggende pol ders. De gemeenteraad van Hulst heeft het bestemmingsplan op 20 no vember 2008 vastgesteld, terwijl gede puteerde staten van Zeeland het op 30 juni 2009 gedeeltelijk hebben goedgekeurd. Tegen het plan werden vervolgens beroepen ingesteld. De be roepen zijn door de Raad van State op één onderdeel na allemaal onge grond verklaard. De hoogste Neder landse bestuursrechter heeft alleen voor het gebied met wijzigingsbe voegdheid golfbaan, dat ten zuiden van de Kal verdijk ligt, goedkeuring onthouden. Dit heeft geen gevolgen voor de verdere ontwikkeling van het plan. De uitspraak is een belangrijke mijlpaal voor het Plan Perkpolder. De gemeente Hulst wil Leenn so ciaal-economische impuls geven aan het gebied. Dat is nodig na het ver dwijnen van de veerverbinding.Kr.ui- ningen-Perkpolder in 2003. De ko mende jaren worden in het gebied een jachthaven, golfbaan, een buiten dijks natuurgebied en 450 woningen gerealiseerd. Het aantal woningen dat per fase wordt gebouwd is volgens Peter Sturmans, directeur van Perk polder Beheer BV, afhankelijk van ma- cro-economische ontwikkelingen en de woningsituatie in Z e e u ws - V1 aan de- gen zal een aantrekkelijk buitendijks natuurgebied worden aangelegd. Van af de dijk zullen vele vogels zichtbaar zijn die hier hun voedsel uit het slik halen, op het schor broeden of zich verzamelen bij hoog water. D-oor de wisselingen in het getij en door de opslibbing die van nature plaatsvindt zal het gebied er voortdurend anders uit gaan zien. In de publiek-private samenwerking in Plan Perkpolder participeren Pro vincie Zeeland, Gemeente Hulst en de projectontwikkelaars AM en Bouwfonds Ontwikkeling. ,,Het is een belangrijke mijlpaal dat -de Raad van State groen licht heeft gegeven, waardoor de werkzaamhe den daadwerkelijk kunnen aanvan gen. Hiervoor hebben we echter wel eerst alle grond in de westelijke Perk polder nodig. In minnelijk overleg proberen we met alle eigenaren "en pachters overeenstemming te berei ken. In Plan Perkpolder worden wo ningbouw, recreatiefuncties en buiten dijkse natuur gecombineerd. Op het Veerplein zal er sprake zijn van geva rieerde woningbouw, met vrijstaande woningen, herenhuizen, 2 onder 1 kap woningen en rijtjeshuizen. Een hele mix. In de westelijke Perkpolder komt een golfresort met vrijstaande Jachthaven De voormalige veer haven wordt omge vormd tot een jacht haven met 350 tot 500 ligplaatsen en bijbehorende voor zieningen. Er is ruimte voor vele zeewaardige jach ten. De jachthaven wordt een prachti ge uitvalsbasis om met de boot de Noordzee op te gaan. In de directe nabij heid van de nieuwe woningen en re creatie voorzienin- Peter Sturmans: 'Werkzaamheden kunnen daadwerkelijk aanvangen. woningen op ruime kavels. We pro beren de consument zo optimaal mo gelijk te bedienen. De verwachting is dat in 2012 zal worden gestart met de werkzaamheden", aldus Peter Stur mans, directeur van Perkpolder Be heer BV. Zichtlocatie Bewoners, recreanten en toeristen kunnen zich verheugen op fraaie zichtlocaties. Op het Veerplein is er een mooi uitzicht over de Wester- schelde. De stedenbouwkundige op zet zorgt ervoor dat men er het hele jaar door aangenaam kan vertoeven. Aan de voet van het bastion komt een jachthaven met honderden lig plaatsen. Dit centrale gebied van Perk polder wordt omringd door nieuwe natuur met bomen en hagen, sloten en kreken. In de westelijke Perkpol der worden 200 deeltijdwoningen in een parkachtige omgeving van de golfbaan en het krekenlandschap ge bouwd. Alle woningen liggen veilig achter de zeedijk. In het buitendijkse deel aan de oostkant van Perkpolder komt een 75 hectare groot natuurge bied met schorren en slikken: ty pisch voor het estuarium van de Westerschel- de. De 18 holes golfbaan in de wes telijke Perkpolder is van internatio nale klasse. Recre anten kunnen in Perkpolder door de polder flane ren, fietsen, genie ten van het uit zicht op de zee dijk en van het nieuwe landschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 154