geen kramp boost het creëren van een ondernemende houding. Dat is van wezenlijk belang omdat de arbeidsmarkt aan het veran deren is van een automatische loon dienstsituatie naar nieer en meer zelf standig ondernemerschap. Er zijn steeds meer mensen werkzaam als ZZ- Per of freelancer. We besteden veel aandacht aan startende ondernemers. In dat kader hebben we een interes sante samenwerking met de Zeeuws-Vlaamse Rabobanken. We begeleiden startende ondernemers om hun businessplan op een beter niveau te krijgen, zodat de kans op financie ring groter wordt. Met alleen een goed idee kom je er niet. Als je echter kan laten zien dat je ondernemende kwaliteiten hebt, zijn de banken veel sneller geneigd om een interessante le ning te verschaffen, crisis of geen cri sis." Leefbaarheid John de Jonge onderschrijft de woor den van Alwin Filippo. „De Rabo bank vindt het van groot belang om initiatieven die de leefbaarheid, de De hoofdsponsors aan tafel, in gesprek met Henk van de Voorde. John de Jonge, geflankeerd door JK-preses Edwin Eggebeen (links) en BOOST-voorzitter Lino de Jong. economische vitaliteit en dynamiek in de streek ten goede komen, te blij ven ondersteunen. Daarnaast vinden we een echt Zeeuws-Vlaams netwerk evenement van groot belang, daarvan zijn er maar weinig! Het is goed dat ondernemers uit alle windstreken van Zeeuws-Vlaanderen elkaar tijdens JK Boost treffen. Waar mensen elkaar ontmoeten worden immers ideeën ge boren. Om al deze redenen ondersteu nen de Zeeuws-Vlaamse Raboban ken JK Boost en faciliteren wij de Ju nior Kamer Zeeuws-Vlaanderen met een schenking aan de Stichting BOOST. Net als voorafgaande jaren ontvangt de winnaar van de BOOST een renteloze lening met een gema tigd aflossingsklimaat. Deze bijzonde re lening is een soort eigen vermogen om de innovatieve plannen van de on dernemer te ondersteunen." De Rabobank vervult zowel voor de zakelijke als de particuliere markt een belangrijke financiële functie. "Van oudsher is de Rabobank lokaal gewor teld, vervlochten met de maatschap pij. Er zijn korte communicatielijnen tussen onze medewerkers en de Zeeuws-Vlaamse ondernemers. Onze mensen hebben, net als de Junior Ka mer, hart voor Zeeuws-Vlaanderen en spreken zowel letterlijk als figuur lijk de taal van de streek", verklaart Jo hn de Jonge. Samir Lhachmi, die net als Peter Don- ze en Eric Verhaegen zelf jarenlang lid is geweest van de Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen, startte zeven jaar geleden in Terneuzen zijn eigen advocatenkantoor. De praktijk is in die jaren behoorlijk gegroeid, door kwaliteit en specialismen. Er werken inmiddels vier advocaten, verspreid over meerdere vestigingen. „Onze cliëntèle bestaat voor negentig pro cent uit ondernemers en instellingen. Onze doelgroep sluit dan ook nauw aan bij BOOST. We hebben de laat ste jaren een duidelijke verschuiving gemerkt in het soort zaken waarin we adviseren en procederen. Het aantal arbeidsrechtzaken en complexe incas so's is bijvoorbeeld flink toegenomen. Veel ondernemers richten zich wat meer op hun liquiditeitspositie, op achterstallige debiteuren", aldus Sa mir Lhachmi. Drie startende of bestaande Zeeuws-Vlaamse ondernemers met in novatieve ideeën strijden om de inves- teringsboost van in totaal 50.000 eu ro. De winnaar verdient naast een jaar professionele zakelijke ondersteuning ter waarde van 20.000 euro (juridisch, financieel en boekhoudkundig) ook een investeringspremie van 30.000 eu ro. De gezamenlijke waarde van een halve ton kan de (startende) innovatie ve ondernemer aanwenden om zijn ondememersdroom te verwezenlij ken. „In ons lustrum zetten we in op 'een boost voor de BOOST'. Het ac cent ligt op vernieuwing van de Boost, het zakelijk trefpunt van Zeeuws-Vlaanderen. Het programma zal inhoudelijk krachtig, prikkelend en uitdagend zijn. Er hebben zich in middels al een zevental kandidaten ge meld om mee te dingen naar de BOOST-investeringspremie. Ook an dere innovatieve Zeeuws-Vlaamse on dernemers kunnen zich nog aanmel den. Hetzelfde geldt uiteraard voor (potentiële) sponsors. BOOST is er voor en door het Zeeuws-Vlaamse be drijfsleven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 149