'De FOV is een sterk merk' Bedrijfsfeest veere al geregeld? 22 Vlissingsestraat 38-40 4371 RE Koudekerke tel. (0118) 553003 info@huysterschelde.nl www.huysterschelde.nl De Federatie van Onderne mersverenigingen in de ge meente Veere (FOV) behartigt al dertien jaar zo breed mogelijk de belangen van de lokale onderne mersverenigingen. Tevens is de FOV gesprekspartner van het ge meentebestuur van Veere. Sinds 1 augustus 2010 staat Wim van Maanen aan het roer van deze am bitieuze ondernemerskoepel. door Loes van der Hoeven HU VS TER SCHELDE PARTYRESTA URA VT-IIOTEl, OOSTKAPELLE - "De gemeente Veere telt ruim 2000 ondernemers. Daarvan is een kwart georganiseerd in negen autonome, lokale onderne mersverenigingen. Hun besturen hechten veel waarde aan actieve pro motie van de FOV. Samen sta je im mers veel sterker dan alleen. De on- dememerskoepel vervult een aanjaag functie voor ondernemend Veere richting de gemeente en andere par tijen", zet Wim van Maanen uiteen. "Alhoewel ik mij nog maar een half jaar geleden vanuit het Utrechtse Vee- nendaal in de gemeente Veere heb ge vestigd, ben ik er geen onbekende. In de vele jaren dat ik hier een vakantie woning bezat, heb ik heel wat onder nemers leren kennen en dus ook het lokalenonderneinersklimaat kunnen proeven. Dat sprak mij zeer aan. De voorzittersfunctie vervul ik dan ook met heel veel plezier. Deze is voor mij tevens hét middel om in korte tijd te integreren in mijn nieuwe pro vincie: alle deuren gaan daardoor snel ler voor mij open dan normaal. Hoe wel ik zelf een benoeming voor één jaar heb voorgesteld, kan ik nu al zeg gen dat ik hoop dat ik dit uitdagende werk een aantal jaar mag blijven doen." Wim van Maanen heeft ruime erva ring als ondernemer en als gemeente bestuurder. Hij was ruim 30 jaar am bulant handelaar in aardappelen, groenten en fruit. Tevens was hij ge durende 13 jaar gemeenteraadslid en 5 jaar wethouder in de gemeente Vee- nendaal. Belangenbehartiging De primaire taak van de FOV is het behartigen van de belangen van haar leden in de breedste zin van het Veel winkels in de toeristuische kernen, zoals hier in Domburg, draaien een heel jaar door goed. woord. Samen met de gemeente zet de FOV het product Veere op de kaart. Dat uit zich in bijvoorbeeld het ontwikkelen van strategische visies en het promoten van ondermeer de ge meentelijke cultuur, vitaliteit, well ness en innovatie. Het invoeren van de nieuwe structuurvisie begin 2012, in het kader van de Wet Ruimtelijke Ordening, is een hot item. De ruimte lijke en maatschappelijke visie moet een beeld geven van hoe de gemeen te er over vijftien jaar uitziet en wat de gemeente daar zelf voor doet. Wim van Maanen: "Als Dagelijks Be stuur hebben wij daarover kort voor de openbare discussie op 15 juni met alle ondernemersverenigingen afzon derlijk gesproken en hun wensen en meningen geïnventariseerd. Andere kernoverstijgende onderwer pen waarbij wij zijn betrokken, zijn bijvoorbeeld deregulering en met na me regels, die voor alle kernen gele den, de nieuwe marktverordening voor de seizoensmarkten, bewegwijze ring en het bestemmingsplan voor het buitengebied. Tevens leyeren wij een bijdrage aan de invoering van WIFI binnen de Veerse kernen, een ontwik keling waar je als moderne toeris tische gemeente aan moét voldoen. Daarvoor heeft de gemeente een be drag beschikbaar gesteld. Ook voeren wij gesprekken met LétE over de maatwerkbijdrage die. het Arbeidsinte- gratiebedrijf Walcheren aan de ver schillende kernen zou kunnen leve ren. Om meer duidelijkheid te kun nen krijgen of de werkzaamheden aansluiten op hun wensen en eisen, zou het goed zijn als LétE bij elke on dernemersvereniging een bedrijfspre sentatie zou verzorgen. Elke kern heeft immers zijn eigen identiteit en behoeften." Het Algemeen Bestuur van de FOV bestaat naast Wim van Maanen uit één afgevaardigde van elke onderne mersvereniging. De Ondememersma- nager Veere, Dick van der Velde, de directeur VVV Walcheren Noord-Beveland, Carla Schönknecht en een vertegenwoordiger van de Ra bobank Walcheren/Noord-Beveland vervullen een adviserende rol binnen het Algemeen Bestuur. Het AB komt circa vijf keer per jaar bijeen. Het Dagelijks Bestuur van de FOV wordt gevormd door onafhankelijk voorzitter Wim van Maanen, Onder nemersmanager Dick van der Velde en de ondernemers Leunis Brand, André van der Hooft en Kees Bie- rens. Zij komen elke 5-6 weken bij een. Zowel de vergaderingen van het AB als van het DB zijn besloten bij eenkomsten. Wim van Maanen woont ook de jaar vergaderingen bij van de aangesloten ondernemersverenigingen. Daar licht hij bijvoorbeeld toe bij welke projec ten de FOV een rol zou kunnen spe len en bij welke niet. Tevens bezoekt hij allerlei bijeenkomsten waarbij de aanwezigheid van de FOV verwacht wordt. Ten slotte organiseert de FOV ook zelf bijeenkomsten voor onderne mend Veere, zoals de jaarlijkse Ha ringparty en de tweejaarlijkse uitrei king van de FOV trofee aan die on dernemer, die zich bjnnen de gemeen te Veere onderscheidt op het gebied van duurzaam, authentiek en klein schalig MKB-ondernemerschap. Nieuwe website "Momenteel wordt onder leiding van Dick van der Velde druk gewerkt aan de realisatie van de nieuwe website van de FOV. Daarop kunnen ook in stanties zoals de Kamer van Koophan del, Horeca Nederland en de VW hun informatie plaatsen. Tevens staat Social Media hoog in ons vaandel. Wij hebben er al diverse workshops over georganiseerd voor onderne mend Veere. Ook dragen wij ons steentje bij aan de ontwikkeling van de diverse apps met informatie over de dertien kernen waaruit onze ge meente bestaat", besluit Wim van Maanen. Neringdoenden doen goede zaken in Zoutelande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 146