gemeente zo Veere speciaal veere 21 Ons familiebedrijfis al ruim 50 jaar in Gapinge gevestigd, eerst midden in de kern en sinds 2002 aan de rand ervan. Een prachtige plek om te on dernemen én te wonen. Ik ben in Gapinge gebo ren en getogen en ga er voorlopig niet weg. Ab Sturm, directeur/ eigenaar van Aanne mersbedrijf Sturm B.V., Gapinge Maja Audenaerde-Huibregtse, voorzitter Ondernemersvereni ging Westkapelle, eigenaar Ca ravancamping Westkapelle Westkapelle is de op één na groot ste kern van Veere. De badplaats is toeristisch, maar heeft een eigen ka rakter en een lange, rijke historie, die ook de nodige tragische episo des kent. Het winkelbestand is groot en divers. Zowel de detail handel als de horeca zijn het gehele jaar geopend. Onder dé 41 leden van de Ondernemersvereniging is de sfeer prima. mers die hier wonen, hebben hun bedrijf in een van de andere ker nen. Daarom wil men geen eigen ondernemersvereniging oprichten en evenmin aansluiten bij een van de andere. Waar mogelijk, wordt wel samengewerkt. Meliskerke heeft alles! Een com pleet winkelbestand en onderne mers die elkaar ondersteunen, waar mogelijk. Er zijn nog veel am bachtelijke ondernemers die al ge neraties lang familiebedrijven run nen. Van concurrentie is geen spra ke. De ruim dertig leden van de Ondernemersvereniging vertegen woordigen diverse branches. Zij vormen een hechte groep. Veere met het strand op het zuiden, waar boven dien de schepen vlak langs varen. Het strand is net uitgeroepen tot het beste van Nederland. Toerisme is de belangrijkste bron van inkomsten. De 45 leden van de ondernemersvereniging werken nauw met el kaar samen bij de vele evenementen die er zijn. Zij zijn een mix van voornamelijk middenstanders, ho reca exploitanten en (mini-) campinghouders. Pieter Boone, voorzitter On dernemersvereniging 'Natuur lijk Oostkapelle', bestuurslid Stichting Strandexploitatie Walcheren en onder meer eige naar van Strandpaviljoen Ber kenbosch, Oostkapelle Gert Geelhoed, voorzitter Onderne mersvereniging Veere en (mede)ei- genaar van IJssalon Capello Giallo en Geeldhoed Adviesgroep, Veere Louis Sanderse, eigenaar At tent Supermarkt, Grijpskerke Grijpskerke is een prettige plek om te ondernemen. De inwoners zijn enthousiast. Er is echter weinig de tailhandel en de meeste onderne- Janis Wisse, voorzitter Onder nemersvereniging Meliskerke, tevens eigenaar van Slagerij Wisse, Meliskerke Zoutelande is uniek! Het is de enige badplaats in Wij ondernemen op het mooiste plekje van Walcheren. Veere is een plaatje! De ondernemersvereniging.heeft ruim 30 le den waarvan het overgrote deel werk zaam is in de recreatiesector. Veere ken merkt zich door dagrecreatie. De bedrij ven hebben een goede onderlinge samen werking. Kees Bierens, voorzitter Zoutelandse Onderne mersvereniging ZOMID en secretaris van de Federatie van Ondernemersverenigingen in de gemeente Veere, tevens eigenaar van Biema Onroerend Goed B.V. en lid van Provinciale Staten van Zeeland, Zoutelande Binnen onze ondernemersvereni ging is de sfeer goed. De saamho righeid van de leden is groot. Wij zijn eikaars visitekaartje en gaaii voor korte communicatielijnen. Onze 60 leden zijn allemaal met het product Oostkapelle bezig! Oostkapelle heeft alles: prachtige natuur, een divers winkelbestand en brede schone stranden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 145