Wat maakt ondernemen in de veere Anne Mast, voorzitter Onder nemersvereniging Badplaats Domburg, bestuurslid Stich ting Strandexploitatie Walche ren en WV Walcheren Noord-Beveland, Domburg In Domburg durven ondernemers echt te ondernemen. Hier gaan historie en nieuwbouw hand in hand. Het Domburgse licht trekt bovendien al meer dan 100 jaar kunstenaars naar de badplaats. De hechte club van circa 50 onderne mers probeert samen met de ge meente het DNA van Domburg te verbeteren, opdat de moderne badplaats haar nostalgische charme van weleer terugkrijgt. André van der Hoofd, voorzit ter Ondernemersvereniging Serooskerke, vice-voorzitter Federatie van Ondernemersver enigingen in de Gemeente Veere en eigenaar van de MCD Supermarkt, Serooskerke Serooskerke is het (gemakkelijk be reikbare) hart van Walcheren! De inwoners vormen een hechte, so ciale gemeenschap. Het overgrote deel is klant bij onze supermarkt. Sinds 1995 stuur ik de Onderne mersvereniging Serooskerke aan met een divers ledenbestand van zo'n 40 ondernemers en vanaf het allereerste uur ben ik vice-voorzit ter van de FOV. ons personeel werken en wonen hier. Het aantal ondernemers is echter beperkt. Wel zijn er diverse ZZP-ers, maar die hebben geen behoefte aan aansluiting bij een on dernemersvereniging. Zelf werken wij meer samen met branchegeno ten en dat overstijgt de kern. Een gemeente, dertien kernen. Kernen met grote verschillen die wel degeleijk iets met elkaar hebben, zo zegt iedereen die op het gebied van ondernemen ook maar iets in de pap te brokkelen hebben. Loes van der Hoeven bezocht samen met fotografe Marijke Folkerts- ma alle kernen en hun belangrijkste ondernemers. Piet en Jan de Visser, (mede) eigenaren van Melse Maljaars, Loon- en Verhuurbedrijf, Aagtekerke Als een van de grootste onderne mers zetten wij ons prachtige Aag tekerke op de kaart! Wijzelf en Wilma de Groot, voorzit ter Ondernemersvereni ging Koudekerke, tevens ei genaar van Wilma Mode Onderkleding, Koudekerke De Ondernemersvereniging Koudekerke is met zo'n 80 le den de grootste van Veere. In de gemeente is veel veranderd. Tilly Herwegh (mede)eige- naar Café Juliana en strand paviljoens Herwegh en Val- kenisse, Biggekerke De ondernemers in de familiebad- plaats Vrouwenpolder werken op een relaxte maar constructieve manier met elkaar samen. Het dorpscentrum is hard aan een facelift toe. Dit heeft de volle aandacht van onder meer de On dernemersvereniging en de gemeente. De OW heeft rond de 40 leden. Daar staan de ondernemers voor open. Hoewel steeds meer toeristen Koudekerke weten te vinden, is de kern er niet afhankelijk van. Er worden veel activiteiten georganiseerd, zoals een tweejaarlijkse Expo waar zo'n 50 ondernemers zich presenteren. "Met ons ruim BOjaar oude, authentieke café vervullen wij een sociale functie in Biggeker ke. Zowel jong als oud weet ons zeven dagen per week te vinden. Diverse clubs hebben Caféjuliana als.thuisbasis. Big gekerke heeft geen onderne mersvereniging, hoewel er di verse ondernemers zijn geves tigd, waaronder een groeiend aantal ZZP-ers. Huibert Wattel, voorzitter Ondernemers Vereniging Vrouwenpolder, bestuurslid Koninklijke Horeca Nederland afdeling Veere en (mede)eigenaar van Duinoord BV (hotel, strandpa viljoen en strandbungalows), Vrouwenpolder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 144