veere J. Louws Zn Las/constructie Lassen Staal 18 Recreatie en toerisme zijn heel belangrijke economi sche pijlers van Zeeland. Deze en de horecasector bieden veel werk op allerlei opleidingsniveaus, aan zowel fulltimers als parttimers en herintreders. Nergens anders in Nederland vind je de perfecte combinatie van zee, strand, dui nen, bossen, polders, historische dorpen en steden, en water. Dat maakt Zeeland tot de vakantie provincie bij uitstek. Van achter de dijk in Westkapelle zie je de schepen voorbij varen. andere unieke producten die wij te bieden hebben. Quality time is be langrijk voor de hedendaagse toeris ten. Daaraan kan ons toeristische pro duct ruimschoots voldoen. Als VVV dragen wij ons steentje bij aan de con stante actualisering daarvan. De ge meente deelt bijvoorbeeld onze me ning dat in alle Veerse kernen WIFI moet komen en heeft daarover on langs een positief besluit genomen." Promotie Zeeland Delta Naast samenwerking met de lokale ondernemers, en overheden.werken al- J*. Knippen Rvs Tei. 0)18-58 29 28 Zetten Alu Fax01 is-sa ii S7 Walsen Email: John® louwsconstructle.nl Zuidweg f 1 - 4363 SG Aagtekerke door Loes van der Hoeven DOMBURG - Alleen al in de ge meente Veere zijn circa 4 miljoen toe ristische overnachtingen per jaar. VW Walcheren 8c Noord-Beveland verschaft toeristen heel veel (gratis) in formatie, waardoor zij hun verblijf in de regio op elke gewenste manier kunnen invullen. "Mensen verwach ten van ons antwoord op al hun vra gen. Die zijn divers en vaak praktisch van aard", vertelt Carla Schönknecht, directeur van WV Walcheren en Noord-Beveland. Onder dit regiokan toor vallen de VW's in zes kernen van de gemeente Veere, een in Vlis- singen en een in de gemeente Noord-Beveland. "Onze rol veran dert steeds meer van gastheer naar in formatiemakelaar. In de nabije toe komst zijn wij in staat, de informatie van ondernemers over attracties, eve nementen en dergelijke binnen ons werkgebied te verzamelen en te ver werken in ons systeem om vervolgens als gebundelde informatie terug te ge ven aan de ondernemers. Daarmee kunnen zij weer hun gasten voorzien. Hoewel veel informatie digitaal kan worden verkregen, zal een fysiek kan toor, zoals de VW met haar ruime openingstijden, altijd nodig zijn om tfragen van gasten persoonlijk en di rect te kunnen beantwoorden. Onze kantoren in Vlissingen, Domburg en Veere zijn in het toeristenseizoen dan ook zeven dagen per week geopend. Buitenom onze openingstijden kun nen bezoekers voor toeristische infor matie, zoals accommodatiegidsen, de Deltagids, fiets- en wandelkaarten en VVV-bonnen ook terecht in een van de zes VIP-punten verspreid over Walcheren en Noord-Beveland." Veranderde toerist Zeeland was al een favoriete vakantie bestemming van Duitsers en Neder- Het stadje Veere trekt jaarlijks vele duizenden toeristen. Toekomstige ontwikkelingen "Moderne toeristen willen Veere 'be leven' op een manier dat zij snel geïn formeerd willen worden over speciale tips, kant en klare arrangementen, leu ke uitjes, bijzondere accommodaties,, evenementen in de provincie of dis cussieplatforms. Daartoe zullen steeds meer mobiele applicaties van onze website worden gerealiseerd. Daar naast is foursquare onontbeerlijk in Veere. Het onlangs geïmplementeerde project 'Belevend Fietsen', dat MP3 en SMS op een ver nieuwende wijze met elkaar combi neert is enorm populair. Dit maakt het mogelijk om een verhaal te vertel len over de plek waar fietsers zich be vinden. Ten slotte zouden wij graag de succesvolle Zonnetrein langs de Veerse kust begroeten", besluit Carla Schönknecht. www. vvvzeeland. nl landers, ook steeds meer van Belgen kiezen voor de provincie. Naast het strandbezoek komen veel mensen om te fietsen, te wandelen en de eeuwen oude cultuur te proeven. De stranden zijn het visitekaartjes. Qua blauwe vlaggen staat Veere in de top tien van Nederland. In de ge meente wordt veel geïnvesteerd in het kusttoerisme, bijvoorbeeld in de bouw van luxe slaaphuisjes op het strand. Verder is er in Zeeland een uit gebreid fietsknooppuntensysteem aan de hand waarvan fietsers zelf hun rou te kunnen uitzetten. De verhuurbe drijven zorgen ervoor dat zij die op de meest uiteenlopende vervoermid delen kunnen afleggen, zoals E-bikes, ligfietsen, fietsen met kinderfietsen en elektrische solexen. Daarnaast zal er in 2013 een wandelnetwei'k zijn ge realiseerd van in totaal 500 kilometer. Door de hele provincie zal dit bestaan uit zeven netwerken die, waar moge lijk, aan elkaar zijn verbonden. Van zelfsprekend is het Veerse Meer een Eldorado voor watersporters. Veere is een compacte gemeente, waardoor bezoekers binnen een straal van tien kilometer vinden wat zij zoeken. Carla Schönknecht: "Toeristen zijn door de jaren heen veranderd. Gin aan bij een behoefte van ^overheden, brancheorganisaties, ondernemer én consumenten om de promotie- en marketing activiteiten in de Zeeuwse Delta te bundelen en verder te profes sionaliseren. Onder deze gezamenlij ke noemer vergroten zij met een ei gen beeldmerk en huisstijl de herken baarheid voor toeristen en bieden zij een kader voor nieuwe-producten en diensten. Nergens zoveel strand als in de gemeente Veere. gen zij vroeger in alle vroegte met de koelbox naar het strand om dat rond zonsondergang weer te verlaten, te genwoordig doen toeristen veel meer op één dag. Mensen zijn actiever ge worden, maar blijven ook korter dan enkele decennia geleden. Een week is al lang. Meestal komen zij een. aantal keer per jaar om een paar dagen te ge nieten van de rust, de ruimte en alle le vijf Zeeuwse regionale VW's en die van Ouddorp aan Zee sinds 2006 samen onder de naam 'Promotie Zee land Delta'. Iedereen kent de naam Zeeland. Het toeristische product Zeeland is echter heel divers, want elk eiland heeft zijn eigen bijzonder heden. Promotie Zeeland Delta sluit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 142