Veere in alle opzichten welvarend actie veere Zomer GESPECIALISEERD IN OPEL 1 1 ONDERHOUD ALLE MERKEN AIRCO SERVICE 16 Veel.activiteiten, zelfs langs de kant van de weg. DOMBURG - Hij heeft het dan over dorpen als Biggekerke, Aagteker- ke, Meliskerke, Serooskerke, Koude- kerke. Dorpen die het vooral moeten hebben van hun bloeiende bedrijfjes. "Want als de kust vol zit, moeten ze toch allemaal naar de bakker, de "sla ger, de groenteboer. We hebben in dit middengebied veel bloeiende be drijven. Aannemers bijvoorbeeld, klei ne ambachtelijke bedrijven. De ge meente leeft! Omdat de ondernemers zich hier heel goed georganiseerd heb ben, gunnen ze elkaar ook wat. Als er wat gebouwd moet worden, om eens een voorbeeld te noemen, dan ge beurt dat door een aannemer uit de gemeente." Toerisme, nijverheid, maar ook land bouw is belangrijk voor het econo misch welzijn van de gemeente Veere. "Dat vergeten we. wel eens, maar de tijd dat de toeristen alleen maar voor de zee komen, is voorbij. Mensen willen fietsen, wandelen, de omgeving verkennen. Dertig kilome ter kust hebben we. Langs die hele kustlijn lopen fietspaden, maar ook het binnenland is heel goed te berei ken per fiets. Je rijdt dan langs boerde rijen, oude boerenschuren en over stil le landweggetjes. Ik kwam la-atst langs zo'n boerderij, daar stond een rij met mensen. Ik dacht dat er een ongeluk gebeurd was. Wat bleek, al die men sen keken naar de geboorte van een kalf." Veere doet er ook alles aan om de boerderijen in het landschap te behou den. Is het niet voor het agrarische doeleinden, dan toch in ieder geval voor het 'toeristisch zicht'. Tot 15.000 euro subsidie kunnen inwo ners krijgen voor al die kosten die ge maakt worden om dat te behouden. Toerisme, de gemeente Veere kan na tuurlijk niet zonder deze bron van in komsten. Nog steeds is Veere geliefd bij de toerist. In de gemeente Veere wonen 22.000 mensen. In heel veel maanden is het inwonertal een veel voud daarvan. Per jaar registreert de gemeente vier miljoen overnachtin gen. Vooral in de maanden juli en au gustus is er geen bed vrij. Maar het sei zoen loopt, anders dan vroeger, lan- gerdoor. In maart/april zie je de eer ste toeristen al verschijnen, het sei zoen loopt in feite tot en met okto ber. En je ziet zelfs in de wintermaan den heel wat bezoeken lekker uit waaien aan de kust! Je merkt het aan alles. De gemeente Veere is er veel aan gelegen om de verhoudingen met het bedrijfsleven te optimaliseren. Want, zegt Melse, een goed ondernemersklimaat is van levensbelang. "Vernieuwen, innoveren, openstaan voor nieuwe ontwikkelingen, dat is belangrijk. Gelukkig zie je hier tal van goede voorbeelden. Hoteliers, die zorgen voor goede opvolgers. Jon ge ondernemersdie weer investeren om hun bedrijf beter te maken. Je ziet het in de kustplaatsen, waar ho tels luxer worden, waar campings ver nieuwen, waar mooie, trendy strand tenten komen, waar niet alleen de on dernemers, maar ook hun personeel enthousiast zijn. Dat personeel hoe ven we niet van ver te halen. Er is hier met al die activiteiten genoeg werk voor vakantiewerkers vanuit de eigen bevolking. Heel veel inwoners van Veere verdienen hun boterham in het midden- en kleinbedrijf. "Het bruist van de bedrijvigheid. Er wordt steeds weer gebouwd. Er wor den veel bouwvergunningen afgege ven. Dat varieert van verbouwingen tot nieuwbouw. We hebben hier veel kleine aannemers, bouwbedrijven en veel ZZP'ers." Projecten Veere, een gemeente, dertien kernen, 30 kilometer kust. Je kunt er dus niet aan voorbij, zowel letterlijk als figuur lijk. In die kernen heeft de gemeente een aantal projecten lopen die de leef Altijd de gewenste warmte in iedere ruimte. Ruim voldoende warm water op het moment dat het nodig heeft. Geen moeilijke aansluitingen om de ketel bij te vullen. Een lager energieverbruik-en daarmee ook een lagere energierekening. Dét is de Aqua-Max. de standaard voor energie zuinige en gebruiksvriendelijke HR-combi- ketels. Profiteer nu van de spectaculaire zomeractie bij Installatiebedrijf Akkerdaas en krijg, bij aanschaf van een Aqua-Max, een klokthermostaat cadeau! - ithodaalderop Climate for life Installatiebedrijf Akkerdaas Stationsstraat 2 4357 BK Domburg T 0118-581442 E info@akkerdaasdomburg.nl I www.akkerdaasdomburg.nl Foto: Photographies baarheid moeten vergroten en het welzijn van de Veerenaar moeten ver beteren. In Zoutelande bijvoorbeeld, waar er wat ontwikkelingen op stapel staan bij sportpark De Meeuwen. Het is de bedoeling dat het hoofdveld van de voetbalclub De Meeuwen ver dwijnt. De velden worden als het wa re omgeklapt. De entree krijgt een pleinachtige opening. Op het voorma lige hoofdterrein verrijst de nieuwe supermarkt Daarnaast komt ook het gebouw van de brede school te staan. School en supermarkt verdwijnen dan uit de dorpskern, waardoor er weer ruimte ontstaat voor nieuw bouw. "Je hebt dan een veiliger situa tie voor de school, een prima plek voor de supermarkt en alle sportactivi teiten hier toch bij elkaar." Het Singelgebied in Domburg: ver plaatsing van de supermarkt Cl 000, de ontwikkeling van het nu leegstaan de Rabo-terrein. Verder is er de Rési- dence Wijngaerde in het hart van Domburg, waaraan ze nu. druk aan het bouwen zijn, zal een aanwinst voor het dorp zijn. "En wat zo mooi is, er is gigantisch veel belangstelling voor. Juist in het hogere segment wordt het allemaal gewoon ver kocht., Nog een paar projecten van de ge meente Veere: het plan Vrouwenpol der, waar het centrumgebied op de schop moet. In de stad Veere heb je nog de ontwikkeling van het Oranje plein. Daar moet ook het een en an der gebeuren aan de jachthaven tus sen Vrouwenpolder en Veere. Dat ge bied, Oostwatering, moet ook opge waardeerd worden. In Serooskerke worden de open loca ties opgevuld en zal de gemeente er al les aan doen om in het centrum de su permarkt te handhaven. "Als gemeen- te steken wij onze nek uit, onderne mers moeten daar natuurlijk ook aan meewerken. En dat gebeurt geluk- kig." Veere beschikt over twee. bedrijven terreinen, waar nog het een en ander mogelijk is: Karreveld bij Koudeker- ke en de Zompe bij Serooskerke. "De gemeente wil slim omgaan met deze bedrijventerreinen. In eerste in stantie zijn de ruimten op de bedrij venterreinen bestemd voor bedrijven die uit deze gemeente komen. Het is duidelijk dat wij hier geen behoefte hebben aan vervuilende bedrijven. Ook geen grote fibrieken, die moe ten maar naar Vlissingen- Oost gaan. Kleinschaligheid, daar gaat het ons om." Maar, zegt Melse er nadrukke lijk bij, de kernen moeten ook leef baar zijn en vooral ook leven. "Als er midden in het dorp. een timmerbe drijf staat, hebben wij daar geen pro blemen mee. Dat betekent dat het dorp leeft, dat er gewerkt wordt. Het heeft ook zijn charmes. Molenweg 74. Tel. 0118-561276 www.autobedrijfoieel.nl door Ron Gregoor Veere als gemeente moet het ontegenzeglijk hebben van het toerisme. Waar in Nederland vind je zo'n aaneengesloten stuk strand, duin, natuur en niet te ver geten het mooie achterland. Het middengebied noemt wethouder Jaap Melse van onder andere eco nomische zaken en ruimtelijke or dening dat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 140