Sanering Philips verwacht economie j 13 DE-koffiepads bij Jumbo en C1000 uit schappen 'Schrap boete op verhuizen' Bedrijven verkiezen Polen www.marrea.nl Concern moet miljoenen euro op kosten besparen Barbie zorgt voor meer winst wandelen op de grebbeberg Veruit de beste in reisjes dichtbij EL SEGUNDO - Sterke verkoop van barbiepoppen deed de winst van 's werelds grootste speelgoedfabrikant Mattel in het afgelopen kwartaal met ruim de helft stij gen tot 80,5 miljoen dollar. Ook speelgoed dat te maken heeft met de film 'Cars 2' was populair. Een gedaalde winstmarge werd ruimschoots gecompen seerd door de hogere verkopen. Amerikaanse speel goedfabrikanten, die het merendeel van hun speelgoed in China maken, worstelen al tijden met stijgende kos ten van plastic, verpakkingsmateriaal, transport en ar beid. foto Toby Talbot/AP zaterdag 16 juli 2011 HHBnHBHHi s mm mmm Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaal. Gedurende de zomer op maandag t/m vrijdag om 12.00 en 20.00 uur. Q www.z2.nl door Henk van Weert EINDHOVEN - Met welke ingrepen Philips-topman Frans van Houten de gang van zaken bij het concern wil verbeteren wordt waarschijn lijk maandag duidelijk. Speculaties zijn niet van de lucht. In hun gebruikelijke rituele dans voorafgaand aan de publicatie van resultaten, buitelen analisten over elkaar heen met voorspellingen. Er moet over heel Philips een paar honderd miljoen euro op kosten bespaard worden wil het concern weer in het juiste, winstgevende spoor terecht komen, wordt alge meen verwacht. De Rabobank-ana- list sprak zelfs van een half miljard aan bezuinigingen. Waar die ingrepen in het concern plaatsvinden, blijft nog even on duidelijk. Philips houdt zich op de vlakte. De enige afdeling waar in speculaties naar gewezen wordt, is de it-afdeling. Veel bedrijven heb ben hun it-voorziening inmiddels buiten het bedrijf geplaatst, naar India bijvoorbeeld. Philips zou die ontwikkeling kunnen volgen. Dat er maandag een flinke kosten besparing aangekondigd wordt, lijkt waarschijnlijk omdat de nieu we topman Frans van Houten zelf naar buiten treedt met een toelich ting op de cijfers. Dat is bij Philips bij kwartaalcijfers niet gebruike lijk. Het ligt voor de hand dat de back-office van het concern te lij den krijgt onder de ingrepen. Met (te veel) overhead heeft Van Hou ten niet veel op. Dat valt af te lei den uit zijn besluit om bij Philips op te delen in 400 cellen die hun eigen broek moeten ophouden. De clubs worden vanuit Amster dam afgerekend op hun prestaties. Philips heeft vooral behoefte aan werknemers die direct contact met de klant hebben en geld in het laatje brengen. Bij deze vorm van decentralisatie past geen grote en logge overhead. VEGHEL - Sommige varianten kof- fiepads van Douwe Egberts (DE) zijn door de supermarkten Jumbo en C1000 uit de schappen gehaald. Een conflict tussen inkooporgani satie Bijeen en DE over de prijs van de koffiepads ligt daaraan ten grondslag. 'Wij willen een zo scherp moge lijk prijs voor de consument bedin gen', staat er op de kaartjes die bei de supermarktketens aan de lege vakken hebben gehangen. „Dat is ook echt de reden", stelt een woordvoerder van Bijeen. „We willen een zo scherp mogelij ke prijs bedingen bij DE." De in kooporganisatie is in 2009 opge richt door de supermarktconcerns nadat Jumbo de winkels van Su per de Boer had gekocht en daar een deel van doorverkocht aan C1000. Douwe Egberts wil geen medede ling doen over het conflict. „We ge ven geen informatie over onze klanten en het zijn de supermark ten die besloten hebben onze pro ducten uit de schappen te halen", aldus een mededeling namens de w marketingdirecteur van DE. Ook vorig jaar was er een koftieconflict tussen Bijeen en DE. De inkoopor ganisatie wilde niet ingaan op een doorgevoerde prijsverhoging van DE. Toen besloot de koffieprodu cent tot een tijdelijk leveringsboy cot. De woordvoerder Jumbo stelt de beide partijen nu constructief werken aan een oplossing. AMSTERDAM - Topman Theo Bruij- ninckx van bouwbedrijf Ballast Ne- dam verwacht dat de woning markt zal profiteren van de verla ging van de overdrachtsbelasting. Hij pleit zelfs voor de volledige af schaffing van de 'verhuisboete'. Dat zei Bruijninckx in een toelich ting op de halfjaarcijfers die Ballast Nedam gisteren publiceerde. De heffing, die betaald moet wor den bij de aankoop van eën huis, - is voor een periode van een jaar verlaagd van 6 naar 2 procent. Vol gens de topman zal de maatregel helpen de woningmarkt uit het slop te trekken. „Een van de huidi ge beperkingen op de woning markt is dat mensen hun eerste huis moeilijk kwijt kunnen raken. Alles wat daar positief aan bij draagt, zal helpen de woning markt te verbeteren." Bruijninckx verwacht dat een betere door- DEN HAAG - Nederland is een plek je gezakt op de lijst van aantrekke lijke vestigingslanden in Europa. In 2010 wist Polen meer buiten landse investeerders te trekken dan ons land, aldus accountants- en adviesorganisatie Ernst Young. Nederland is nu de num mer acht. Het Verenigd Koninkrijk staat op één. De top-3 wordt ge completeerd door Frankrijk en Duitsland. Er is volgens Ernst 8c Young vorig jaar weer meer door buitenlandse bedrijven geïnves teerd in Europese landen. Het aan tal grensoverschrijdende investe ringsprojecten nam met 14 pro cent toe tot 3.757. Nederland profi teerde met in totaal 115 projecten (een plusje van 6 procent) van het herstel, maar Polen groeide harder. Ook Ierland zit enorm in de lift en stroom op de woningmarkt ook zal bijdragen aan een grotere vraag naar nieuwbouw. „Iemand die zijn woning verkoopt, heeft meestal een hoger budget, bijvoorbeeld voor een nieuwbouwwoning." Bouwbedrijf Ballast Nedam heeft ondanks lastige marktomstandig heden in het eerste halfjaar de net towinst verdubbeld tot 4 miljoen euro. De omzet daalde van 625 naar 608 miljoen euro. dreigt ons land voorbij te hollen. Duitsland is de grootste concur rent van Nederland.In Nederland bleven buitenlandse investeringen in transport en opslag achter, door concurrentie van Frankrijk, België en Duitsland. Ook waren er wei nig buitenlandse research- en ont wikkelingsprojecten. Nederland is wel aantrekkelijk voor datacenters voor internet. Trek snel uw wandelschoenen aan en kom wandelen in de unieke natuurgebieden de Grebbeberg en de Blauwe Kamer. Ontdek de variatie in een landschap van stuwwallen, bossen en waterrijke gebieden. Rhenen ligt te midden van de prachtige natuur van de Utrechtse Heuvelmg en de Veluwe. Midden in de bossen ligt het karakteristieke Hotel 't Paviljoen. Bezoek ook de leuke steden Arnhem en Nijmegen waar cultuur, gezelligheid en winkelen goed samengaan. Wat een leuk arrangement is dit! Arrangement Welkomstdrankje 2 x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangendiner Kortingskaartje voor Ouwehands Dierenpark of een dag fietshuur met entree Nationaal Park De Hoge Veluwe Van 119,00 voor C 89,00 t/m 31 maart 2012, m.u.v. feestdagen Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer Toeslag bij aankomst op vrijdag en zaterdag 10,- p.p. Excl. toeristenbelasting 1,50 p p p n.Reserveringskosten 7,50 per boeking. Hotel 't Paviljoen (4*) is een gastvrij hotel in Rhenen, gelegen op de Grebbeberg en naast Ouwehands Dierenpark. Uw hotelkamer is van alle comfort voorzien. Verder is er een sfeervolle Brasserie Mondial, trendy serre, restaurant Le Maquisard en een ontspanningsruimte met zonnebank, sauna, biljart, tafelvoetbal en tafeltennis. Boeken via www.marrea.nl/WEG038 'Ontdek Rhenen, de Blauwe Kamer de Utrechte Heuvelrug boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis zomerbrochure aan!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13