Stichting Strandexploitatie Walcheren gastheer op de Veerse stranden Ruimte voor gemotiveerde ondernemers Op de stranden van de gemeente Veere wappert al jaren het kwali teitskeurmerk de Blauwe Vlag. Ook staan ze ieder jaar weer hoog genoteerd in het lijstje met schoonste stranden van Nederland. Een hele prestatie als je bedenkt dat Veere zo'n dertig kilometer aan strand heeft binnen haar gemeentegrenzen. De drijvende kracht achter deze prestatie is al ruim tien jaar de Stichting Strandexploitatie Walcheren (SSW). De SSW is in 1999 door de gemeente Veere opgericht om het beheer, de ex ploitatie en de bewaking van haar stran den bij één organisatie onder te kunnen brengen. Het werkgebied van de SSW beslaat de stranden van Dishoek, Valke- nisse, Zoutelande, Westkapelle, Domburg, Oostkapelle en Vrouwenpolder, inclusief hetVeersemeerstran dj e aan de andere kant van de N57. Sinds vorig jaar bewaakt de SSW in de zomermaanden ook het strand bij Neeltjejans. Het strandseizoen loopt van begin mei tot eind september. In die periode moeten de stranden klaar zijn voor de hordes toeris ten en eigen inwoners die bij mooi weer massaal de kust opzoeken. „Maar daar voor is er al heel veel werk verzet door al onze medewerkers", zegt Lukas Fransen, directeur van de SSW „De voorbereidin gen op het nieuwe strandseizoen begin nen al in oktober. De hele winter wordt gewerkt aan onderhoud van en reparaties aan voorzieningen." Tussen 1 april en 15 mei worden alle voorzieningen door de SSW op het strand geplaatst. Fransen begint aan een opsomming: „badposten en toiletunits, 14 kilometer aan loopplanken, bijna 1000 afvalbakken, ruim 80 douches, 60 speeltoestellen en 20 oriëntatiepalen. Dat is ieder jaar weer een hels karwei." In de weekeinden in het voor- en nasei zoen en iedere dag in het hoogseizoen voert de SSW de strandbewaking uit. „Een hele verantwoordelijke taak", zegt Fransen. „De strandwachten waken over de veiligheid van de badgasten. Hier voor beschikken zij over de modernste communicatieapparatuur en snelle boten en waterscooters." Maar de taken van de strandwachten gaan veel verder. „Wij zijn namens de gemeente Veere gastheer op het strand. Het is onze taak het verblijf op de Veerse stranden voor onze gasten zo aangenaam mogelijk te maken en daarbij ook nog te waken over hun veiligheid." Unieke organisatie De SSW is een unieke organisatie in Ne derland. Geen enkele andere kustgemeen- te heeft haar strandbeheer in zijn totaliteit ondergebracht bij één organisatie. Fran sen: „De meeste gemeenten houden het beheer en de exploitatie geheel of deels in eigen beheer en de bewaking wordt uitbesteed aan een reddingsbrigade. Dat heeft als gevolg dat verschillende afdelin gen zich bezighouden met hetzelfde pro duct en vaak van elkaar niet weten waar ze mee bezig zijn. Ook het inzichtelijk maken van de kosten en de baten blijkt dan heel lastig te zijn. Wij kunnen ieder jaar precies laten zien wat het beheren en bewaken van het strand heeft gekost en wat de exploitatie heeft opgeleverd." Hoewel de gemeente het beheer van haar stranden buitenshuis heeft geplaatst, bete kent dat niet dat zij geen invloed heeft op het beleid van de SSW. „De SSW is in eerste instantie een uitvoerende organi satie die haar werk verricht in opdracht van de gemeente. Het beleid betreffende het strand wordt bepaald door de politiek. Wel vervullen wij met al onze kennis en ervaring een adviserende rol en geven wij mogelijke ontwikkelingsrichtingen aan." En dat deze samenwerking uitstekend werkt, kunnen de bezoekers van de Veerse stranden iedere dag weer zien en ervaren.- STICHTING STRANDEXPLOITAT3E WALCHEREN Kantoor en werkplaats Prelaatweg 7,4361 JB Westkapelle Tel.: 0118-586275, Fax: 0118-586278 www.strandexploitatiewalcheren.nl Wouters Advies uit Meliskerke is al dertien jaar gespeciali seerd in het verzorgen van belastingaangiften, financiële begeleiding, administratieve ondersteuning en interim manage ment. De cliënten van Wil Wouters en zijn team zijn gemoti veerde, maatschappelijk betrokken professionals, die continuïteit hoog in het vaandel hebben staan. MELISKERKE -Voor het adviesbureau, dat bestaat uit Wouters Belastingadvies en Wouters Overheidsadvies, staat Continu ïteit synoniem voor het resultaat van Be trokkenheid Kwalitijd. Door te werken vanuit een betrokkenheid met de per soonlijke intenties van de opdrachtgever leveren de experts van Wouters Advies op maat gemaakte kwaliteitsadviezen. Deze werkwijze levert de opdrachtgever kost bare tijd op, die hij volledig kan besteden aan zijn eigen core business. Op die ma nier kunnen de adviseurs hem waardevol le bouwstenen aanleveren voor zijn lange termijnstrategie en hem behulpzaam zijn, daarmee de continuïteit van zijn organi satie te waarborgen. "Geld mag voor ons nooit een doel zijn om continuïteit te waarborgen, maar slechts een middel", stelt belastingadvi seur Christian Driessen. "Daarom bieden wij graag ruimte om te ondernemen aan gemotiveerde ondernemers, aan mensen dus voor wie het financiële succes niet al leen wordt bepaald door hun kennb en kunde, maar vooral door hun gedreven heid en motivatie, zonder dat zij daarbij hun maatschappelijke omgeving uit het oog verliezen. Dat zijn de ondernemers, die economische risico's kunnen dragen." Diensten Het dienstenpakket van Wouters Belas tingadvies is zeer divers. Het bestaat naast het verzorgen van een totaalpakket fiscale aangiften uit het verlenen van advies en het bieden van financiële ondersteuning bij zaken zoals het opstarten, aankopen, verkopen en her structureren van onderne mingen, het onderbrengen ervan bij grotere eenheden en de verzelfstandiging van bedrijven uit beursgeno teerde ondernemingen. Deze dure activiteiten gaan vaak ten koste van het personeel. "Onze toegevoegde waarde is, dat wij bij al onze werk zaamheden iyiet de mense lijke maat meten en trachten de schade voor de mede werkers zoveel mogelijk te beperken", licht Wil Wouters toe. Voor commerciële on dernemingen en ideële stich tingen verzorgt, begeleidt en beoordeelt Wouters Belas tingadvies tevens financie ringen, beloningsstructuren, pensioenvoorzieningen en vermogensbeheer. Wouters Overheidsadvies biedt overheids- en overige non-profit instellingen duur- zame oplossingen voor financiële vraag stukken en voor projecten op beleids- en beheersmatig gebied. Het werkgebied ^apfc^^t^l^vks,3b^ vlnr Wil Wouters en Christian Driessen Foto's: Mark Nelemans vindt zich op en bezuiden de lijn Rot- terdam-Breda-Eindhoven, maar uiteraard staan de experts open voor opdrachten uit alle .anderewindsMken. WOUTERS BELASTINGADVIES fiscale ei) financiële diensten Dorpsstraat 4, Meliskerke T 0118 55 66 77 F 0118 55 66 78 E info@woutersadvies.nl i www.woutersadvies.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 138