Samen sterk via Walcheren Plein D netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaan deren beleeft dit jaar haar zilve ren jubileum. Voor Middelburg, Vlissingen en Veere betekent dat de eerste gezamenlijke presenta tie op Contacta.nl als het Walche- renplein. netwerken 1 Verhuizen met de kinderen na (echt)scheiding HAANS 12 door Loes van der Hoeven WALCHEREN - In 2010 vond de eerste gezamenlijke presentatie van Middelburg en Vlissingen plaats op ContaCta.nl. Deze succesvolle samen werking wordt dit jaar uitgebreid met standhouders vanuit de gemeente Veere. Met een duidelijk herkenbare presentatie van zo'n 1500 m2 staan ondernemers, onderwijsinstellingen en andere organisaties uit Middel burg, Vlissingen en Veere drie dagen lang volop in de schijnwerpers op het nieuwe Walcherenplein. Zij kunnen daar contacten leggen, vernieuwen of verstevigen en presentaties verzorgen. Contacta.nl 2011 vindt plaats van 1 t/m 3 november 2011De organisatie verwacht tijdens de zilveren jubileum editie het recordaantal van ruim 20.000 bezoekers te mogen verwelko men: ondernemers uit het midden- en kleinbedrijf, multinationals en be leidsmakers uit Zuid-West Nederland en België. Deelname aan Contacta.nl levert de standhouders een enorme tijdsbesparing op aan acquisitiebezoe- ken en bovendien vele duizenden du re autokilometers. De organisatie van het Walcheren plein is bij Jéan van Oorschot in ver trouwde handen. Als secretaris van de Vlissingse Bedrijven Club was de eige naar van Mission Public Relations uit Vlissingen in 2010 medeorganisator van de succesvolle gezamenlijke pre sentatie van Middelburg en Vlissin gen op dit grootse business-to-busi- ness event van Zuid-West Neder land. Dit jaar verzorgt zij het Walche renplein namens de Middelburgse en de Vlissingse Bedrijven Club. Het ini tiatief tot het Walcherenplein wordt ondersteund door de Federatie van Ondernemersverenigingen in de ge meente Veere (FOV). Inschrijven Jéan van Oorschot: "Vanuit on dernemend Walcheren is zeer positief gereageerd op de geza menlijke presentatie tijdens Contacta.nl 2011. Door de sa menwerking van bedrijven, onderwijs en organisaties uit de drie Walcherse ge meenten kunnen allerlei thema's gezamenlijk wor den opgepakt en de pro motie van het plein ver der worden uitgediept. N- Dit zal ongetwijfeld resul teren in nog grotere en be tere netwerkverbanden dan in 2010 het geval was. Het Walcherenplein lééft! Dat blijkt wel uit het feit dat Drukte op het Walcherenplein tijdens de Contacta. wij al diverse inschrijvingen uit het hele gebied hebben mogen noteren. Hoewel wij nog voldoende stand ruimte beschikbaar hebben en de in schrijving loopt tot 1 september 2011adviseren wij potentiële deelne mers niet te lang te wachten met in schrijven om verzekerd te kunnen zijn van de gewenste standruimte en locatie op het plein. Alleen door deel te nemen kunnen ondernemers en an dere "organisaties profiteren van alle voordelen die deze gezamenlijke pre sentatie met zich meebrengt. Ten op Jéan van Oorschot: 'Positieve reacties'. zichte van individuele presentatie zijn die onder meer tijd- en kostenbespa ring door gezamenlijke inkoop van bijvoorbeeld licht, vloerbedekking en groenvoorziening, eenduidige uitstra ling met behoud van de eigen identi teit van dë deelnemers, extra publici teit voor gezamenlijke presentaties, grote netwerkmogelijkheden op het plein met 'kruisbestuiving' tussen de deelnemers onderling en catering op het op het plein." Brochure Speciaal voor het Walcherenplein heeft de beursorganisatie een werven de brochure samengesteld, waarin alle mogelijkheden duidelijk staan om schreven. Deze kan worden gedown- load via de website van de Vlissingse Bedrijven Club www.vlissingsebedrij- venclub.nl. Vanzelfsprekend kunnen geïnteresseerden bij vragen ook direct contact met Opnemen met de organi satie van het Walcherenplein via info@vlissingsebedrijvenclub.nl, info@missionpublicrelations.nl of tele foon 06 20 13 58 56. Jéan van Oorschot: "Benut deze unieke kans om door vele dui zenden beursbezoekers ge zien te worden! Meldt u snel aan als standhouders m op het Walcheren- plein, in ieder geval vóór Iseptenjber 2011, want na die datum wordt het plein defini tief ingedeeld en is aan sluiting helaas niet meer mogelijk." Meer info: www. mbcmiddélburg. nl en uww.contacta.nl mr. D.R.M. de Vos (Daphne) Advocaat Haans Advocaten Bergen op Zoom Ouders vragen zich na een scheiding of verbreking van de samenleving vaak af of het hen is toegestaan om met de kinderen te verhuizen. Deze vraag is niet eenvoudig te beantwoorden. Allereerst is van belang of er sprake is van gezamenlijk gezag of niet. Indien dit niet het geval is, kan de ouder met het gezag in principe zonder toestemming van de andere ouder met de kinderen verhuizen. Indien wel sprake is van gezamenlijk gezag zal aan de andere ouder tóestemming moeten worden gevraagd. Indien de andere ouder geen toestemming verleent, kan de ouder die wil verhuizen vervangende toestemming voor de verhuizing vragen bij de rechter. Of deze vervangende toestemming wordt verleend is afhankelijk van liet geval. Uit vaste rechtspraak valt af te leiden dat de rechter naast de belangen van de minderjarige alle andere omstandigheden in acht moet nemen en alle belangen van alle betrokkenen dient af te wegen. Uit de rechtspraak blijkt dat een aantal belangrijke factoren bij zo'n belangenafwe ging zijn: het recht en belang van de verhuizende ouder om te verhuizen en de vrijheid om zijn of haar leven opnieuw in te richten, de noodzaak om te verhuizen, de mate waarin de verhuizing is doordacht en voorbereid, de mate waarin de ouders in staat zijn tot onderlinge communicatie en óverleg, de leeftijd van de kinderen, hun mening en de mate waarin zij ge worteld zijn in hun omgeving of juist gewend zijn aan verhuizingen en de mogelijkheden tot contact tussen de kinderen en de achterblijvende ouder. Vooral deze laatste factor is van groot belang. Er zal derhalve eerder toestemming worden gegeven voor een verhuizing indien de achterblijvende ouder weinig contact heeft met het kind, dan wanneer er sprake is van een co-ouderschap en de achterblijvende ouder heel nauw betrokken is bij de opvoeding en verzorging van de kinderen. Bij een co-ouderschap zal in de meeste gevallen slechts toestemming worden gegeven voor een verhuizing in de nabije omgeving. Voorts wordt er uiteraard minder snel toestemming gegeven voor een verhuizing naar het buitenland, dan voor een verhuizing binnen Nederland. Indien de achterblijvende ouder geen toestemming geeft voor de verhuizing is het niet raadzaam om zonder ver vangende toestemming te verhuizen. Dit kan een reden zijn voor een rechter om alsnog te bepalen dat de verhuizing niet is toegestaan en is in sommige ge vallen zelfs reden voor het wijzigen van het hoofdverblijf van de kinderen. ADVOCATE N BERGEN OP ZOOM EN ROOSENDAAL www.haansadvocaten.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 136