Droomstart BNI Michiel de Ruyter HZ verbetert binnenhuisklimaat netwerken 06 Bijna 200 genodigden hebben gehoor gegeven aan de uit nodiging voor het bijwonen van de lancering BNI Michiel de Ruy ter, het eerste Zeeuwse chapter van het grootste zakelijke net werk ter wereld, dat als basisfilo sofie heeft 'Geven Loont'. BNI Den Haag toe, hoe BNI leden daadwerkelijk hun omzet kunnen ver hogen in deze tijd van recessie. "Dat kan bijvoorbeeld door je te laten aan bevelen door iemand met wie je za ken hebt gedaan. Maar aanbevelingen hebben strategie nodig en die biedt BNI. BNI brengt mensen tijdens we kelijkse ontbijtsessies bij elkaar in een gestructureerde branchebeschermde omgeving. Het is een systeem dat al sinds de oprichting in 1985 tot hetzelf de resultaat leidt: omzetverhoging! BNI leden werken aan het opbou wen van duurzame relaties. Pas wan neer zij elkaar echt kennen en zeker weten dat zij een goede dienst of pro duct kunnen leveren tegen een goede prijs, durven zij elkaar aan te bevelen. BNI is in 26 jaar tijd uitgegroeid tot 130.000 leden, dieverdeeld over ruim 5600 chapters actief-zijn in 46 landen op alle continenten en sinds 2005 ook in ons land. Inmiddels zijn hier ruim 2300 leden, verdeeld over 102 chapters in 10 regio's en die aan tallen groeien nog steeds gestaag. In Nederland realiseert men zich meer dan in welk ander land dan ook, dat men door duurzame vertrouwensban den te smeden, economische recessie kan voorkomen! BNI verzorgt voor haar leden ook trainingen, waarin zij handvatten krij gen aangereikt om betere netwerkers te worden." Lef Gedeputeerde Ben de Reu verstaat het ondernemerschap als geen ander. Tot zijn benoeming tot gedeputeerde van de Provincie Zeeland in het voor jaar van 2011 was hij zelf ook onder nemer. "Dit initiatief ondersteun ik van harte en feliciteer jullie dan ook met de start van het BNI chapter Michiel de Ruyter. In ons collegepro gramma 'Stuwende Krachten' zijn economische groei, ontwikkeling en innovatie leidende thema's. Daarmee geeft het provinciebestuur ruimte aan het bedrijfsleven en faciliteert het eco nomische ontwikkeling en onderne merschap. Een vitaal MKB is onmis Gedeputeerde De Reu aan het woord. Foto: Marijke Folkertsma baar voor een voorspoedige ontwikke ling van de Zeeuwse economie. Het MKB moet meer dan nu het geval is, kunnen beschikken over de kennis van Zeeuwse instellingen. Mijn ad vies aan BNI is dan ook: Wees inno vatief, ga verder dan de gebaande pa den en ontwikkel vernieuwende ini tiatieven. Kortom, Gedraagje als kwa jongens en kwameisjes en toon lef!" Nadat alle leden van de gelegenheid gebruik hadden gemaakt, de aanwezi gen in 60 seconden te vertellen over hun bedrijf, met wie ze in contact wil len komen en alles wat de andere le den kan helpen om aanbevelingen voor hen te genereren, deelden twee ervaren BNI-ers van andere chapters hun bevindingen met de toehoorders. Geven Loont De lancering van BNI Michiel de Ruyter heeft geleid tot veel spontane reacties. Inmiddels hebben diverse po tentiële leden zich gepresenteerd en staat een groot aantal nieuwe zoekop drachten uit. door Loes van der Hoeven KOUDEKERKE - De ontbijtsëssie op 15 juni 2011 in Golden Tulip Strandhotel Westduin werd geopend door Stephan Floor, directeur van BNI Zuidwest Nederland en tot dat moment voorzitter en trekker van BNI Michiel de Ruyter. "In maart hebben wij de eérste stap gezet tot de oprichting van het eerste Zeeuwse chapter van het wereldwijd opereren de Business Netwerk International (BNI), het 102e van Nederland. Van daag, bij de lancering, hebben wij in middels 23 leden uit diverse branches die met veel passie en gedrevenheid hun vak uitoefenen. In die korte tijd hebben zij al heel wat omzet kunnen genereren, simpelweg door elkaar aan te bevelen bij bedrijven uit hun eigen netwerk. Een resultaat om trots op te zijn en wellicht een stimulans voor de genen die nog geen lid zijn van dit gloednieuwe chapter om zich snel aan te melden. Wij zijn dan ook zeer verheugd dat gedeputeerde Ben de Volle zaal bij de netwerkclub. Reu van onder meer Economisce Za ken, bereid is dit constructieve chap ter daadwerkelijk te lanceren." Voor het zover was, lichtte Fred van Zwieten, Executieve Director van Foto: Marijke Folkertsma In opdracht van het bedrijf Ma- keMoreSense hebben 40 eerste jaarsstudenten van de opleidin gen Informatica en Bedrijfskundi ge Informatica van Hogeschool Zeeland gewerkt aan klimaatbe heersing op de HZ. VLISSINGEN - De temperatuur, het C02-gehalte, de lichtintensiteit, de luchtvochtigheid en het geluidsni veau. Een greep uit de verrichte me tingen. De gebruikte sensoren die door MakeMoreSense beschikbaar zijn gesteld bevonden zich in een aan tal lokalen op Hogeschool Zeeland. De sensoren hebben iedere tien minu ten meetwaarden verstuurd naar een centraal opslagpunt op internet. De studenten hebben deze gegevens tij dens hun projectweek inzichtelijk ge maakt, hun conclusies getrokken en mogelijke toepassingen uitgewerkt. Het inzichtelijk maken van dit soort gegevens is een voorbeeld van 'Busi ness Intelligence', het nieuwe thema van de HZ ICT-opleidingen. Inter net gaat niet alleen meer over het zoe ken van informatie en het lezen van websites, maar om zaken uit ons alle daagse leven. Business Intelligence is gericht op het verzamelen en analyse ren van infomiatie over klanten, be slissingsprocessen, concurrentie, de markttoestand en algemene economi sche, technologische en culturele trends, teneinde beslissingsondersteu nende informatie (intelligence) te ver krijgen. Business Intelligence heeft als doel competitief voordeel te creëren en organisaties slimmer te kunnen la ten werken. De studenten hebben onder andere een online gebouwenplattegrond met kleurcodes van ieder kantoor en lo kaal ontwikkeld. Op de plattegrond is te zien wat de 'status' van de ruimte is op basis van de verzamelde meetgegevens afgezet tegen de arbo-voorwaarden. De kleur rood geeft bijvoorbeeld aan dat een kantoor of lokaal 'onleefbaar' is, ter wijl groene ruimtes een perfect bin nenklimaat hebben. Er zijn diverse toepassingsmogelijkhe den ontwikkeld, zoals preventief ven tileren, wat betekent dat er niet pas geventileerd wordt als de tempera tuur te hoog wordt, maar er al geven tileerd wordt als gemeten wordt dat er personen een klaslokaal binnenko men en ervan uitgegaan wordt dat binnen een bepaalde tijd de tempera tuur zal gaan stijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 130