wonenis U SS [in de vensterbank Kleerhangerkunst vraag antwoord sm Taaie klaverzuring Zaterdag 16 juli 2011 j wonen@wegener.nl 024-3650509 Van beeldjes tot bidprentjes: we zetten de gekste dingen in onze 'huisetalage'. Vandaag de vensterbank van Wim Soerink uit Nijmegen. door llze Rike Aparte kunstwerken op de vensterbank. „Zelf gemaakt, ik ben nogal creatief" Maar wat is het? „Fantasiefiguren, gemaakt van kleerhangers. Na de dood van mijn vrouw ruimde ik haar kle- ding op. Er lag een stapel van die plastic en houten dingen op tafel en daar zat ik mee te spelen. Ik zocht er twee uit die I bij elkaar pasten en zette die overeind, met een derde bie lven ze zelfstandig overeind staan. Ik dacht Verhip, daar moet ik iets mee doen'." Dat waren heel wat kleerhangers. „Ja, mijn vrouw had nogal wat kleren. Dat hebben vrou wen wel vaker. Dan Jj was ze weer een paar kilo aan- iggekomen, dan ging er weer wat af en telkens ging ze naar de markt voor iets nieuws." Zijn de objecten een herinnering aan haar? „Nee, die heb ik daar niet voor nodig. Ik heb aan de muur de linten van de rouwkransen hangen met haar foto erbij. Die kleerhangers zijn gewoon iets leuks voor de vensterbank. Daar moet toch iets staan. En ik heb nog maar één plant. De rest is allemaal dood. Mijn vrouw is vier maanden ziek ge dweest .voor ze stierf, dan heb je wel iets anders aan je hoofd dan plantjes water geven." Nog meer knutselwerk in huis? ni „Ja, de houten tulpjes tussen I de kleerhangers. Zelf gemaakt. flEen cadeaushop waar mijn t zoon de etalages voor inricht- - te, heeft ze verkocht. Ook heb I ik NEC-poppetjes gemaakt yan ffbowlingpinnen, met neus en oren eraan. Zijn goed verkocht door de bowlingbaan, waar ik f de oude kegels van kreeg." Waarschijnlijk een creatief beroep uitgeoefend? „Ik was bankwerker, tot 1990, mijn ver-- vroegd pen sioen, in het archief. Sinds dien heb ik alle tijd om te knut selen." Foto's van links naar rechts: De dakmoestuin van Annelies Kuiper in Haarlem. foto's PR Hoofdfoto: Annie Novak in de Eagle Street Rooftop Farm. foto The Selby Tips voor een daktuin Een tuin op het dak weegt wat. Inspecteer het dak en de con structie grondig voorddat je er potten of aarde op_zet. Bedenk wat je wilt met een daktuin. Vooral losse groenten te len? Dan kun je beginnen met zaaien in bakken. Zo kom je erach ter of het iets voor je is. v Daktuinieren hoeft niet veel tijd te kosten, maar elke dag de ge wassen even checken, is wel nodig. Toch een echte tuin aanleggen op het dak? Reken dan op een flinke, maar eenmalige, investering. Op de bitumen van het dak moet een wortelwerende laag worden gelegd, daarna een draina geplaat, een vliesdoek en vervolgens het substraat: het aarde- mengsel waarin je kunt zaaien. Dan is het tijd voor het teeltplan. Groente telen vraagt speciale aandacht. Zo ligt de groei (dankzij de hoogte en de zonuren) vaak een paar weken voor, maar zijn er ook extra uitdagingen, zo als (meer) wind. Op internet is veel kennis gratis (maar wel ver snipperd) te vinden. Of schakel een adviseur in, zoals Dakboerin. m Reageren/aanmelden? wonen@wegener.nl door Jan van Mullem redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 'In mijn gazon en borders heb ik veel last van rode klaver met klei ne, geje bloemetjes en van grote, groene klaver met lange stelen en roze bloemen', mailt H. Keusters. 'Ik heb van alles geprobeerd, maar beide laten zich niet uitroeien.' „Het gaat hier om klaverzuring", weet deskundige Romke van de Kaa. „Die met de roze bloemen is niet winterhard en zal na een stren ge winter verdwijnen. Wél hardnek kig is de gehoornde klaverzuring met rode blaadjes en gele bloeme tjes. In het gazon is deze weg te krijgen door te mesten met stik stof, zodat het gras harder groeit dan de klaverzuring. Niet te kort maaien, helpt ook. In de borders zit er niets anders op dan de kla verzuring met de hand weg te wie den. Niet trekken, maar grondig verwijderen, want elk achtergeble ven stuk wortel groeit weer uit. Overigens is deze klaverzuring geen slechte bodembedekker."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 104