natuurlijk!" Trekkermuseum in Nisse is vaker open Sprookjeswereld in Zeetuin Buttinge vrijdag 15 juli 2011 De wind valt nu schuin in de vlieger, de perfecte manier om hoge snelheden te behalen. Het scheuren door het zand geeft een enorme kick. Dit komt vooral doordat er geen motor aan te pas komt: de buggy rijdt puur en alleen op wind kracht. Na vijf rondjes richting zee en weer terug haalt Egbert de vlieger naar beneden. „Klaar om het zelf te proberen?", vraagt hij. Ik twijfel nog steeds. De wind is inmiddels flink toegenomen en helemaal zeker over mijn vliegertechniek ben ik niet. „Als dit een gewone buggyles was, had den we nu moeten stoppen vanwege de harde wind", geeft Egbert toe. Maar voor mij is er geen tweede keer: het is nu of nooit. En dus zet ik nogmaals mijn helm op en stap ik in de buggy, dit keer alleen. Jeroen helpt de vlieger omhoog te laten en langzaam komt de buggy in bewe ging. Tot de oranje pion, is mijn instructie. Tijdens het rijden ben ik vooral bezig met de po sitie van de vlieger en helemaal niet met het rij den zelf. „Stop maar!" roept Egbert na honderd meter. Met één ruk aan de lijn belandt de vlieger op het strand en komt mijn buggy tot stilstand. De les eindigt minder leuk: de buggy moet te rug. Als onervaren kitebuggyer kan ik alleen met de wind mee vliegeren. Er zit dus maar één ding op: de buggy terug sjou wen. „De walk of shame noemen we dat!", lacht Egbert als de buggy weer op haar plaats staat. Ik heb mijn work-out toch nog gehad. Een stukje meeliften met de taxi-buggy. Stuntvliegeren Vang De Wind verzorgt zowel vlieger- als ki- tebuggylessen voor individuen en groepen op de Brouwersdam. De kosten voor een vliegerles van twee uur bedragen 29,75 euro. Een buggy clinic van drie uur kost 55 euro. De huur van materia len zijn inbegrepen in de prijs. Kitebuggyen valt onder de extreme spor ten. Als je kiest voor een kitebuggyles wordt een verzekering aanbevolen. Tegen een klei ne vergoeding kun je, voorafgaand aan de les een verzekering afsluiten. Kijk voor de verschillende arrangementen op de website www.vangdewind.nl of bel met 06-10172068. De Nasa-wing hangt hoog in de lucht op de camping. Ze vinden het leuk om te pingpongen en te tafelvoetballen. Voor opa en oma is er ook genoeg te doen. Zo wordt er een gemeenschappelijk diner ge organiseerd op de camping. Iedereen mag dan helpen met het bereiden van het eten, maar dat is niet verplicht. Het is altijd heel gezellig. Wat de kinderen het allerleukste vinden van de vakantie? Opa Henk weet het ant woord wel. „Opa natuurlijk!" NISSE - Alles te weten komen over trekkers en hoe ze gebruikt worden? In het Trek kermuseum in Nisse is een collectie oldti mers en motoren te bekijken. Het museum is open op woensdag, don derdag en vrijdag van 13.30 tot 16.30 uur. Tijdens de maand juli is het museum extra geopend op dinsdag 19 en 26 juli, en op zondag 24 en 31 juli van 12.00 tot 17.00 uur. De Stoomtrein Goes-Borsele stopt in Nisse, vlakbij het Trekkermuseum. Volwassen betalen 3 euro per persoon. Voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar kost toe gang 1,50 euro. Kinderen tot en met 4 jaar mo gen gratis naar binnen. BUTTINGE - Buikdansen, vuurspuwen en een magic show. Beleef het Arabische sprookje Duizend-en-één-nacht vanaf van daag in de Middellandse Zeetuin in Buttin ge. Het driedaagse festival Arabian Expe rience wordt daar gehouden. Er is een di vers programma in de omgetoverde tuin. Zo zijn er onder andere buikdansoptre dens, workshops djembé en mozaïeken en een verhalenvertelster. Arabian Experience: 15, 16 en 17 juli, Middel- burgseweg 17 in Buttinge. Aanvang vandaag: 13.00 uur. Toegang: 6,50 euro. Kinderen tot en met 12 jaar gratis. Zie ook www.arabianex- perience.nl Arabian Experience in Buttinge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69