Sporen maken in het zanc Het leukste van ae vakantie? „Opa 2 Zomergasten vrijdag 15 juli 2011 broer, de matrasvlieger, proberen. „Deze is min der bewegelijk, maar hij trekt wel een stuk har der", waarschuwt Egbert nog. Jeroen helpt mij om de vlieger op te laten. En dan sta ik er alleen voor. De geel-rode vlieger en de wind zijn nu mijn tegenstanders. Ik moet moeite doen om niet dwars door het zand mee gesleurd te worden. „Als je de vlieger straks echt niet meer kunt houden, laat je gewoon één handvat los", zegt Egbert. „Is dat nodig?" Ik kan de lichte vrees in mijn stem toch niet helemaal onderdrukken. Egbert lijkt mijn aarzeling te ho ren. „Zullen we anders eerst een proefritje ma ken? Dan kun je even kennis maken met het ki- tebuggy-gevoel." Ik knik opgelucht. De taxi-buggy is een uitvinding van Egbert zelfi De 'taxi' bestaat uit een grote buggy met daar achter een extra zitje voor de lifter. Ik krijg een helm op en ga zitten. Vervolgens neemt Egbert plaats en in een oogwenk staat de vlieger hoog in de lucht. De wind doet direct haar werk en de buggy komt in beweging. „Houd je goed vast!", roept Egbert. Met zijn voeten bestuurt hij de buggy en we maken een haarscherpe bocht naar links. „Eens kijken of we nog wat harder kunnen!", roept Egbert enthousiast. Egbert en Jeroen helpen met het besturen van de vlieger Met honderdtwintig kilometer per uur over het strand sje zen zonder een motor te gebruiken. In een kitebuggy is het mogelijk. Zomerverslaggeefster Maartje Geels krijgt les bij Vang De Wind op de Brouwersdam. door Maartje Geels foto's Dirk-Jan Gjeltema De lucht trekt langzaam dicht. Er steekt een fikse wind op. Samen met instructeur Egbert Attema trek ik mijn kitebuggy door de duinen van Brouwersdam. Niet één, maar twee instructeurs van vliegerschool 'Vang De Wind' begeleiden me op het strand. De buggy zelfheeft nog het meest weg van een skelter met drie wielen, met in het midden een zacht zitje. Er is een groot verschil: een skelter komt in beweging door trappen; de buggy rijdt volledig op de kracht van de wind. Het eerste deel van de kitebuggy-Ies bestaat uit het leren vliegeren. „Dat klinkt misschien stom, maar je moet de vliegertechniek echt goed be heersen voor je gaat rijden", legt Egbert uit. Niet zo gek, want de vlieger (de 'kite') vangt de wind die nodig is om de buggy in beweging te krijgen. Ik begin met een kleine Nasawing, ontwikkeld door Nasa, om een idee te krijgen van de kracht die de wind op een vlieger uitoefent. „De lijnen van de vlieger kunnen honderdvijftig kilo dra gen" zegt Egbert. „Maar pas op, als de lijn achter je oor blijft haken, ben je hem kwijt!" Een kwar tier mag ik oefenen met een kleine felgekleurde vlieger. Ik doorsta de test en mag zijn grote iwmmm De familie Jager in hun caravan. PASPOORT Naam: Henk (80) en Roelie (78) Jager en hun kleinkinderen Jan-Michiel (12), Roelof (9), Charlotte (7). Woonplaats: Eindhoven en Dordrecht. Gespot: Minicamping Het Zeeuws Knoopje in Aagtekerke. door Dyon Matulessy Het regent dat het giet, maar dat zal de pret niet drukken voor de familie Jager. „We zijn de afgelopen twee weken maar één keer naar het strand geweest", vertelt Roelie, „Maar we vervelen ons niet hoor!" Al tien jaar komen Henk en Roelie op de camping in Aagtekerke. „Meestal blijven we een paar weken en de kleinkinderen komen dan voor een weekje logeren." Oudste kleinzoon Jan-Michiel gaat graag naar het strand om zandkastelen te bouwen en kuilen te graven. Wat hij doet als het slecht weer is? „Meestal zit ik achter de computer, spelen we spelle tjes!" In de week dat de kleinkinderen op bezoek zijn wordt er genoeg ondernomen. Ze zijn naar het speelparadijs geweest bij Imkerij Poppendame, hebben een kaasboerderij be zocht en ze zijn naar een bloemkool en broc coli kwekerij geweest. Charlotte: „Het stonk wel bij die kaas!" Charlotte heeft al een nieuw vriendinnetje Vlak voor dat de vlieger de lucht in gaat... BIMUiU—WWII ■illill De weg terug gaat te voet: de 'walk of shame' 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68