281 sport Het regent óók Dressuurploeg krijgt gevoelige draai om de oren op CHIO in Aken Yanniek Ivens wint broederstrijd De Bruijn piekt op WK op juiste moment sportagenda NAC Breda haalt dubbele cijfers tegen het Schouws Elftal. In Oosterland wordt het 10-0. vrijdag 15 juli 2011 door Giel Hendrix AKEN - De lang verwachte confron tatie bleef achterwege. Edward Gal kon het niet over zijn hart verkrij gen om gistermiddag de Grand Prix-proef van 'zijn' Totilas in Aken van dichtbij te gaan kijken. Terwijl Matthias Alexander Rath de zwarte hengst richting het dres- suurstadion stuurde, zocht de Harskamper de stilte van zijn paar dentrailer óp. „Ik heb hem een paar keer voorbij zien lopen van daag. Dat was al moeilijk genoeg. Ik ga straks naar de proef van Ade line (Cornelissen) kijken, maar To tilas? Ik kan het niet opbrengen." Ook op de persconferentie na af loop hield Gal zich afzijdig, toen het op Totilas aankwam. Want de ATLETIEK ZATERDAG Patrijzenloop. 18.30 uur: 3.5 km, 7 km en 10 km. Inschrijven: Café De Patrijs, Voorstraat te Colijnsplaat. PAARDENSPORT ZATERDAG Springen. 9.00 uur: pony's B, met aanslui tend L, M, Z en ZZ. 12.00 uur: paarden BB, met aansluitend B, L, M, Z, en ZZ. Lo catie: manege Stal de Kroo, aan de Boom- dijk te Nieuw- en Sint Joosland. onvermijdelijke vraag werd natuur lijk toch gesteld: Wat vond hij van de winnende proef en al die op winding rond Totilas, zo vroeg een Duitse journaliste hem? Het antwoord van Gal was kort en bondig: „Voor vragen over Totilas kunnen jullie je beter tot de nieu we berijder richten. Ik ga daar niets over zeggen. Daar ben ik ook nog niet aan toe, het moet nog slij ten, maar het went wel." Het is een hard gelag voor de we reldkampioen die met de halfzus ter van Totilas, Sisther de Jeu, moet proberen de kloof met zijn oude topper te verkleinen. Giste ren lukte dat niet. Hij kreeg slechts 71.489 procent van de jury, terwijl Totilas een straatlengte voor sprong had van bijna elf punten. SKEELEREN ZATERDAG Toertocht Westkapelle. 10.30 uur: 30 km en 80 km. Afmelden uiterlijk 16.00 uur. Inschrijven vanaf 9.30 uur sporter- rein De Prelaat, Domineeshofweg 1 VOETBAL ZATERDAG Yerseke. Locatie: sportpark Cleyn Moer eken. Zeeuws Vrouwenelftal-Vrouwenelf tal Club Brugge (14.00 uur). Zeeuws Elf- tal-NAC (16.00 uur). Tiende werd Gal ermee en dat is hij de laatste jaren .niet meer ge wend. Rath en Totilas kregen voor hun proef een score van 82.149 pro cent. Die was verdiend. Niet alleen Gal kreeg een draai om zijn oren gisteren, ook Adelinde Cornelissen viel buiten de prijzen. Haar eerste buitenoptreden van dit jaar met Parzival was niet top- Hans Peter Minderhoud (twaalfde de met IPS Tango) en Marlies van Baaien (25ste met Phoebe) konden de meubelen ook niet redden en dus mocht de Nederlandse ploeg blij zijn met de derde plaats in de landenwedstrijd (achter Duitsland en Groot-Brittannië). Bondscoach Sjef Janssen benadrukte nog maar eens dat Nederland niet meer sma ken heeft op dit moment. WIELRENNEN ZATERDAG Patrijzenjacht. Locatie: Voorstraat, Colijns plaat. 14.00 uur: amateurs B. 14.01 uur: S/P-klasse. 15.15 uur: amateurs 40+. 16.30 uur: amateurs A. Inschrijven: café De Patrijs, Colijnsplaat. Ronde van Philippine. Locatie: Kasteelstraat, Philippine. 10.30 uur: jeugd. 15.30 uur: nieu welingen (40 kilometer). 17.00 uur: elite/belofte, amateurs A (80 kilometer). In schrijven: De Kaaie, Waterpoortstraat 1Philip pine. CLINGE - In het 23e De Zeeuwse Sloebertennistoernooi eindigde de broederstrijd in de 5-categorie tus sen de vijftienjarige Yanniek Ivens en de vijf jaar oudere Marnix na een zware strijd in het voordeel van eerstgenoemde: 6-7 6-3 7-6. Ook in de beslissende tiebreak was het beeld evenwichtig: 7-5. Marnix Ivens voerde de druk vaak stevig op met harde strakke groundstro- kes. Zijn broer bleef echter de bal len rustig terugslaan. Zijn vastheid werd uiteindelijk beloond. Yanniek Ivens gaat meteen door naar de halve finale via een walk over op schema-aanvoerder Fred van Cauteren. De wedstrijdleider moest in het dubbel-4 met Niek de Koster, tegen Stefan Ottenhe- ijm en Ivo Wouters, bij de stand 6-4 2-2 wegens een hamstringbles sure opgeven. Kirsten Deij bereikte ongeschon den de laatste vier op het 3-sche- ma via 6-3 6-1 tegen Gilles Deryc- kere. Wegens het slechte weer werd dit treffen indoor bij het na burige De Zilveren Klomp in De Klinge afgewerkt. Mike van Ee van TC Drive uit Sas van Gent is de eerste kwartfinalist op het 6-sche- ma via winst in de verlenging van de derde set op Evert Piessens uit Vogelwaarde: 2-6 6-17-6. In de mixed-7 vond een memora bele partij plaats tussen de koppels Linda van de Walle/Jan Franse en Leslie Lensen/Jordy Mangnus. Na een heroïsche strijd en het weg- Terneuzenaar Kirsten Dey plaatste zich in Clinge voor de halve finale in het 3-schema. archieffoto Peter Nicolai werken van vier matchpoints bij 6-2 in de beslissende tiebreak, wonnen Van de Walle en Franse met 7-5 4-6 7-6 (8-6). Terwijl alle andere wedstrijden al waren stilge legd wegens de barre weersomstan digheden, ging deze partij 'ge woon' door. De regen viel met bak ken uit de hemel en het werd be hoorlijk glad op het Clingse centre court. De vier hoofdrolspelers wil den van geen wijken weten. Bij 6-5 in de tiebreak leek Lensen de partij met een smash te beslissen, maar ze sloeg jammerlijk uit. Favoriete Vicky de Windt maakt haar plaatsing voorlopig waar in de 5-poule van het Kikkertennis toernooi in Aardenburg. De speel ster van het organiserende Sjef moest diep gaan in met name haar tweede partij. De Windt versloeg Lynn Cauwels van 't Lobbeke uit Maldegem (7-6 6-2) en Anne van Strien van het Sasse Drive (6-2 3-6 7-5). De lokale favorieten Remy Scherbeijn en Christiaan Trapman schaarden zich als eersten bij de laatste vier op het dubbel-3-sche- ma. De sterk serverende sche ma-aanvoerders klopten Hans Calsyn en Bart Claeys met 6-4 6-2. In de eerste ronde werden Pieter jan Standaert van Asoc uit Cad- zand en Hulstenaar Jeroen Verstra- eten 'geveegd' door de nagenoeg foutloos spelende Belgen Dimitri Dendooven en Philippe Stichel- baut: 6-0 6-2. In het enkelspel-4 werd Wesley van Noord halve fina list door winst in straight sets op collega-Sjef-speler Wesley Claer- houdt: 6-4 6-2. De Vlaming Jeroen de Laender stond aan Pieter Olden- hof van LTV Dosh uit Rotterdam zelfs het redden van de eer niet toe: 6-0 6-0. OEFENVOETBAL door Klaas Verspoor OOSTERLAND - „Dit is geen schan de. Ze zijn best goed", sprak aan voerder Benjamin Verwest na de nederlaag van zijn Schouws elftal tegen NAC met enig cynisme. De eredivisionist uit Breda haalde de dubbele cijfers en won in Ooster land met 10-0. Desondanks liep NAC-trainer John Karelse na af loop ontevreden rond. De Wemeldingse trainer baalde dat zijn team naarmate de wed strijd vorderde onzorgvuldiger werd. „Het eerste halfuur was goed, maar het laatste kwartier van de eerste helft werd het al min der. Toen kregen zij ook een paar kansen. Ze schoten een paar keer op de goal. Dat mag eigenlijk niet gebeuren. Als je zo snel op 3-0 staat, dan moet je met de rust al met 8-0 voor staan. Die gasten moet je kapot spelen. Dat is een mentaliteitskwestie. Dat moet er uit Op negentig procent zo'n wed strijd spelen heeft geen zin. Je moet nooit tevreden zijn. Dit had gewoon 18-0 moeten zijn." Hoewel achttien tegentreffers uit bleven, liep de schade voor de 'thuisploeg'toch aardig in de papie ren. „Bij ons liepen er op het eind een man of vier of vijf met kramp rond. Dan weet je dat het is ge beurd tegen zo'n team", analyseer de Verwest. De grootste tegenval ler voor de selectie van trainer Edwin Kriens, die voor de laatste keer optrad als coach van het Schouws elftal, was de blessure van Goes-speler Ray Kroon. In de 69e minuut liep Kroon in een duel met Milano Koenders een sleutel beenbreuk op. „Daar baal ik nog het meeste van", liet Kriens we ten. En over de wedstrijd: „We hadden gehoopt op een doelpunt- je, maar dat is ons niet gelukt. Toch hebben we een paar kansjes gehad, maar dit NAC is toch wel van een ander niveau als het Excel sior van vorig jaar." Al na tien minuten had Jaco van der Schee in de stromende regen al twee keer de bal uit het net moe ten halen. Alex Schalk zorgde voor 0-1 en Santi Kolk, die al voor rust geblesseerd uitviel, tekende voor 0-2. Steven Edwards en Omer Bay- ram tilden de stand nog voor 'rust m naar 0-4. Via Mats Willemse (vrije trap over) en Ronald Zwager (schot net naast) kregen ook de amateurs wat kansen. Na rust stond Léon Weeda onder de lat en nam Wilco de Valk afscheid als speler van het Schouws elftal. Toen had Anthony Lurling al voor 0-5 gezorgd. In het laatste halfuur ging NAC, door goals van Schalk (2x), Kees Luijckx, Roly Bonevacia en Mardouce Mputu, met succes op zoek naar de dubbele cijfers. „De tussenstand is weer 0-0", riep de speaker van dienst toen het sco rebord de dubbele cijfers niet aan bleek te kunnen. Vlak voor tijd kreeg Duiveland-spits Dennie le Comte de kans op de eretreffer, maar Le Comte kopte naast. „De bal zakte op het laatst en ik kreeg hem meer in mijn gezicht." Op 25 juli speelt het Schouws elf tal tegen Sparta en krijgt Le Com te wellicht de volgende kans. NAC oefent morgen om 16.00 uur in Yerseke tegen het Zeeuws Elftal. Om 14.00 uur is het oefenduel tus sen het Zeeuws Vrouwenelftal en de vrouwen van Club Brugge. Schouws Elftal-NAC 0-10 (0-4). 7. Alex Schalk 0-1,10. Santi Kolk 0-2, 22. Steven Edwards 0-3, 45. Omer Bayram 0-4, 49. Anthony Lurling 0-5, 61Alex Schalk 0-6, 76. Kees Luijckx 0-7, 78. Ro ly Bonevacia 0-8, 84. Mardouce Mputu 0-9, 87. Alex Schalk 0-10. Scheidsrech ter: J. van den Berge (Bruinisse). Aantal toeschouwers: 355. door Joop van den Oudenhoven LIMA - Jean Paul de Bruijn heeft op het WK driebanden in Lima vriend en vijand verrast met een knappe 3-0-overwinning op de Ko- reaan Kyung-Roul Kim. Hij bereik te daarmee de achtste finale. Vrijwel niemand gaf vooraf een cent voor de kansen van De Bruijn tegen de geweldenaar uit Korea. TWee voordelen had de Hul stenaar wel. Hij kon niet worden afgeleid door luidruchtige Zuid-Amerikanen op de tribune, want de publieke belangstelling is tot nu toe minimaal. Ten tweede is Kim geen ochtendmens. Dat had hij gisteren al getoond in zijn partij tegen Novak toen hij de eer ste set verloor en pas daarna wak ker leek te worden. Dat wist De Bruijn ook. Hij sloeg onmiddellijk toe met winst in de eerste set. Vervolgens gaf de Hulstenaar de Koreaan geen moment de kans om in de wedstrijd te komen. Hij hield de verdediging goed gesloten en scoorde zelf aan de lopende band. Af en toe toonde de Kore aan zijn klasse, maar De Bruijn bleef de baas op tafel. Met zorgvul dig spel hield hij de Kim in de greep en haalde de wedstrijd met de alleszeggende cijfers van 3-0 (15-11, 15-5 en 15-6) naar zich toe. Met de 2,045 gemiddeld plaatste de Zeeuws-Vlaming zich goed in de ranking die bepalend is voor zijn volgende tegenstander van daag in de achtste finales Dick Jaspers had het vreselijke moeilijk met de Vietnamees Xuan Cuong Ma. Het werd 3-2 voor de Brabander, maar zijn zege hing lan ge tijd aan een zijden draad. Pas in de vijfde set was hij zichzelf en speelde hij in twee beurten uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64