Atsma: chemie vaak nog onveilig binnenlandI 5 Zeecruise DUBAI EMIRATEN de schuldencrisis CL Wat nu? 6 vragen over Senaat Italië akkoord met bezuinigingen Rutte: pas eurotop als goede afloop zeker is Werkstraf voor kopers van baby Jayden KRAS,NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm vrijdag 15 juli 2011 door A. Bouwmans en M. Wilbrink de financiële markten tot rust te brengen. Daarnaast willen kiezers in Duitsland, Nederland en Fin land niet bloeden voor Grieken land en andere landen. 4 Aan welke oplossing werkt Brus sel nu? Het niveau van de schuld is zo hoog, dat de Grieken niet toeko men aan aflossing. Door keiharde bezuinigingen krimpt hun econo mie, waardoor de schuld steeds zwaarder drukt. De eurolanden kij ken nu naar meerjarige extra steun. Zo krijgt het land tijd her vormingen door te voeren die de economie weer op gang brengen. Tegelijkertijd zou men de leenvoor- waarden kunnen versoepelen. 5 Waarom is het gecompliceerd? Politici uit een aantal landen willen dat banken, verzekeraars, pensioenfondsen meebetalen aan een nieuwe steunronde. Maar de beleggers zullen niet vrijwillig mee doen. Worden ze gedwongen, dan zullen ze hun beleggingen massaal terugtrekken uit andere zwakke landen, waardoor de crisis snel gro ter wordt en financiële instellingen met waardeloos bezit op hun ba lans dreigen om te vallen. Een substantiële vergroting van het Europees noodfonds (nu 750 miljard euro, inclusief IMF- garantstellingen) zou aanvallen op zwakkere eurolanden moeten stop pen. Als de politiek duidelijk maakt dat het tegen elke prijs de eurozone wil verdedigen, dan wordt het speculeren op een Grieks failliet uiterst riskant. De eu rolanden zouden hun eerder dit jaar gesloten concurrentiepact aan kunnen scherpen. Het eurobouw werk is volgens veel critici pas com pleet als de muntunie ook een fis cale unie is, waarbij lidstaten min der zeggenschap hebben over hun belastingen, sociale zekerheid, pen sioenstelsel en dergelijke. Dat is op dit moment echter onhaalbaar. Ministerie neemt risicovolle bedrijven onder de loep; bij twaalf is de situatie nog erg onveilig GroenLinks wil een actieplan van de staatssecretaris om vei ligheid in de chemische sector te vergroten. den haag - De veiligheidssituatie bij twaalf risicovolle bedrijven in Nederland is nog steeds ver onder de maat, zo blijkt uit onderzoek. Dat heeft staatssecretaris Joop Ats ma (Infrastructuur en Milieu) gis teren geschreven in een brief aan de Tweede Kamer. Het gaat om Brenntag Nederland in Zwijndrecht, DMI Europe in Zwolle, Enthone in Den Bosch, ForFarmers in Almelo, Loodet in Breda, Lydia van de Werken Be heer in Tilburg, Organik Kimya Netherlands in Zuid-Holland, Ro- bo gascentrale in Nijkerk, Stork Ve- co in Brummen, Noord Nederland se Tankopslag Ucon in Sneek, Ve- com Group in Zuid-Holland en VTK Fritom in Oldambt. Het ministerie onderzocht circa 400 bedrijven die in dezelfde cate gorie vallen als het in januari in vlammen opgegane Chemie-Pack. Bij de twaalf bedrijven gaat het om verschillende tekortkomingen. Zo hebben bedrijven bijvoorbeeld noodplannen die niet actueel zijn. Op verzoek van Atsma zal de VROM-Inspectie er bij gemeenten en provincies op aandringen om bij de twaalf bedrijven strikt te blij ven handhaven. Ook blijkt uit het onderzoek dat bij veel bedrijven niet kan worden aangetoond dat de brandveiligheid 'afdoende is geborgd'. De schuldencrisis in Europa blijft maar voortduren. Licht aan het eind van de tunnel is er nog steeds niet. Financiële markten willen een snelle, grondige oplos sing zien voor deze crisis. Maar de leden van de eurozone zijn tot nu toe niet bij machte om met een geloofwaardig antwoord te komen. De crisis lijkt zich maar voort te slepen. Hoe lang duurt dit nu al? Het probleem begint in oktober 2009. Griekenland erkent dat het met een veel groter begrotingste kort en omvangrijker staatsschuld kampt dan gemeld. Europese mi nisters van Financiën dwingen Griekenland tot bezuinigingen, maar het kwaad is al geschied. Geldschieters beginnen zoveel ren te te vragen, dat het land voorjaar 2010 bij Brussel voor hulp aan klopt. In mei van dat jaar volgt het eerste noodprogramma: Grieken land krijgt de belofte dat het voor 110 miljard euro leningen krijgt. Wat is de oorzaak van de crisis? Om banken te redden en de te rugval op te vangen, moeten Euro pese overheden in 2008 en 2009 veel extra geld lenen. Pensioen fondsen, banken, grote verzeke raars die beleggen in tot dan toe veilig geachte staatsobligaties wor den zenuwachtig. De staatsobliga ties van zwakke landen gaan in de verkoop en de rente in Athene, Du blin en Lissabon schiet omhoog. Het is het begin van een neerwaart se spiraal die eindigt met een hulp verzoek aan Brussel en IMF. 3 Waarom duurt het zo lang? De politieke besluitvorming over de schuldencrisis is chaotisch. Politici zijn zich pas gaandeweg gaan realiseren dat het Griekse pro bleem zou kunnen uitgroeien tot een crisis die de monetaire unie zelf bedreigt. Ze hebben steeds met (te) kleine stapjes gereageerd. Elk stapje bleek onvoldoende om rome - De Italiaanse senaat heeft gisteren een pakket bezuinigings maatregelen ter waarde van 70 mil jard euro goedgekeurd dat inves teerders het vertrouwen moet ge ven dat het land niet afzakt naar een schuldencrisis. Aanvankelijk zou pas in augustus over de maatre gelen worden gestemd, maar de re gering besloot tot een versnelde procedure om de markten gerust te stellen. den haag - Voor Nederland is een top van regeringsleiders van de 17 eurolanden pas zinvol als er zeker heid is over een goede uitkomst. Dat zei premier Rutte gisteren op vragen over een mogelijke ingelas te top over de schuldencrisis. „We moeten geen top uitschrijven als je niet zeker weet dat je ook tot goe de conclusies komt", zei Rutte te gen journalisten na een gesprek met Navo-chef Rasmussen. De economische crisis zorgde ervoor dat landen veel geld moesten lenen. Grote beleg gers werden daardoor ner veus, met als gevolg dat de rente die zwakkere landen be talen als ze van beleggers wil len lenen torenhoog werd. zwolle - Het stel uit Vriezenveen en Sibculo (28 en 29 jaar oud), dat in juli 2008 in Gent baby Jayden kocht, is gisteren in Zwolle veroor deeld tot acht maanden voorwaar delijk. Bovendien moeten de twee de maximale werkstraf (240 uur) verrichten en is 1000 euro voor waardelijke boete opgelegd. Tegen de verdachten was een jaar cel voorwaardelijk geëist. Er werd zwaar aan de zaak getild, omdat een kind als handelswaar heeft ge fungeerd. Jayden werd voor 7.500 euro verkocht. De rechters vonden bewezen dat het paar een origine le akte had vervalst, waarmee de baby als hun kind bij de burgerlij ke stand werd ingeschreven. De twee kwamen via een advertentie op internet in contact met een Bel gisch paar dat een baby verwacht te. Het kopen van de baby was niet ten laste gelegd, omdat dit vol gens het OM niet strafbaar is. Ontdek het nieuwe schip Costa Favolosa (juli 2011) tijdens deze 9-daagse reis langs de mysterieuze plaatsen van het roemrijke Midden-Oosten, Een unieke vaarroute vanuit Dubai naar de Verenigde Arabische Emiraten, Oman en Bahrein. Het is mogelijk om na deze cruise 3 extra hotelnachten in een luxe 4-sterren hotel in Dubai te boeken! U boekt deze cruise nu tijdelijk nóg voordeliger: de vroegboeker profiteert van 50 extra korting p.p.! Kijk en vergelijk gerust; bij ons bent u het voordeligste uit' Waarom zou u wachten met boeken? waarom zou je meer betalen Dag 1: vliegreis Amsterdam-Dubai. Aankomst dag 2. Dag 2: transfer en inscheping op het Costa Favolosa. Dag 3: omstreeks 13.00 uur trossen los richting Muscat! Dag 4: hele dag tijd voor de Omaanse Hoofdstad Muscat. Dag 5: het emiraat Fujairah. Maak optioneel een woestijnsafari. Dag 6: naar Abu Dhabi, hoofdstad van de Arabische Emiraten. Dag 7; tijd voor Bahrein, gelegen aan de Perzische Golf. Dag 8: ontdek de rijke, glitter glamour stad Dubai. Dag 9: ontscheping, transfer en vliegreis naar Amsterdam. Costa Favolosa dit luxe schip beschikt over een 4D-bioscoop, golfsimulatoren, golfterrein en een spa Samsara. 9-daagse reis van 15/12 t/m 5/4 v.a. 1044 12-daagse reis incl. 3 hotelnachten Dubai v.a. 1234 o.b.v. 2-persoons binnenhut cat. IA en voordeligste klasse ArkeFly. Korting 50 p.p. reeds verwerkt in reissom. Zie www.kras.nl/dubai-cruises INCLUSIEF vliegreis 4/ transfers 7 nachten cruise 1/ alle maaltijden Costa Favolosa Boek v Luxe 9-/12-daagse reis inclusief cruise per gloednieuw Costa Favolosa' Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5