19 Connectie kunst op de Kaai op hoger plan ook met gedichten 2S« Grensgemeenten Eeklo en Zelzate zijn 'onveiligste' Niet drie, maar twee kermisschietingen Fokveedag raakt weer meer en meer in trek Benefietconcert en verkoop oude leien kerk Clinge vrijdag 15 juli 2011 i B' li De zomerkunsten vieren hun elfde editie. „Elf is het getal van de gek. Gekte, enthousiasme, deskundigheid en tomeloze inzet van velen leiden tot een bij zonder rijke en boeiende culturele week", aldus wethouder Jan Schaalje. 'Conservators' Freddy Hüylenbroeck en Willem Behr hebben voor de beeldenroute niet alleen kunst gezocht die 'het verhaal van Venus vertellen', maar ook werken die een connectie met de tentoonstellingsplek hebben. CLINGE Met de kermis in Clinge (van zater dag tot en met dinsdag) zijn er niet drie, maar twee schietingen op de liggende wip. Die in café De Land bouw zaterdag is afgeblazen. Het café is zondag gesloten. „Ik krijg de éne keer te horen dat het wel door kan gaan en de volgende keer weer niet. Ik begin er niet meer aan", al dus organisator Patrick de Vos. De schietingen in bistro De Happerij gaan zeker wel door, maandag 18 en dinsdag 19 juli vanaf 14.30 uur. OOSTBURG Voor de 73ste keer vindt volgende week woensdag in Oostburg de fok veedag plaats. Het aantal deelne mende dieren is groter dan voor- gaande jaren. De teller stond giste ren op 76. De fokveedag wordt op het parkeerterrein aan de Lange- straat gehouden, vlakbij sociaal-cul tureel centrum Den Hoekzak. Het evenement begint al om 9.30 uur en duurt tot ver in de middag, als 'Vertederend, vervreemdend, poëtisch en hartverscheurend' zijn de 'mensfiguren' van Peggy Wauters volgens de site van Stichting Cultureel Aardenburg. alle keuringen achter de rug zijn Maar leken zien waarschijnlijk getormenteerde weeskinderen, die het slecht naar hun zin hebben in het bakhuis achter het Weeshuis, foto's Peter Nicolai en alle uitslagen bekend zijn. ZELZATE - Na Gent zijn de grensge meenten Zelzate en Eeklo de meest criminele van de provincie Oost-Vlaanderen. Dat blijkt uit re cente politiestatistieken. Commissaris Luc Van Peteghem van de politiezone Puyenbröeck, waartoe Zelzate behoort, relati veert het onderzoeksresultaat. Zoe kend naar een oorzaak zegt hij: „Doordat Zelzate aan de grens ligt, hebben we vaker te kampen met drugsfeiten omdat op die weg na tuurlijk veel drugstrafiek zit." Met het oog daarop wordt met name aan de grens intensief gecontro leerd. Een andere oorzaak van de 'onveiligheid' zou zijn dat in Zelza te veel arbeiders wonen. „Die gaan eerder op de vuist, dan dat ze een werkgroep oprichten om het pro bleem te bespreken." Burgemees ter Koen Loete van Eeklo wijst er op dat zijn politiekorps werkelijk ieder (klein) vergrijp registreert. Daardoor ontstaat mogelijk een vertekend beeld, vermoedt hij. Beeldentuin van 's Landshuis bij de VW in de Steenstraat. Al enke le jaren worden in die tuin van april tot begin oktober wisselende tentoonstellingen gehouden. Dit jaar exposeren Els Verhelst (gedich ten) en Leopold Colman (beeld houwer) uit Stekene hun werk. Lilian Meijer, medewerkster van de VW: „Mensen die ons kantoor bezoeken maken we attent op de tuin. Ze pikken vaak ook meteen de wissel-expositie in de zaal hier naast mee." In de tuin, waaraan ook de We reldwinkel huist, staan tien beel den van Leopold Colman. De ge dichten van Els Verhelst zijn afge drukt op steen of op doek. De beel den staan door de hele tuin. Col man maakt gebruik van verschil lende steensoorten. Hij combi neert zijn organische vormen met mechanische elementen. Als hij stenen uitzoekt voor zijn creaties is voor hem de vorm en de kleur belangrijk. Na kappen, zagen/vij len en raspen ontstaat een vorm die hij 'aankleedt' met bijvoor beeld ijzer, hout, spiegelglas, schel pen en was. Els Verhelst dwingt met haar ge dichten in korte teksten 'mensen in zichzelf te kijken en stil te staan bij het moois van elk moment'. Ze maakte drie gedichtenbundels, waaronder één voor kinderen. De folder van de beeldenroute is verkrijgbaar voor 1,50 euro bij de VW. CLINCE - De viering in de rooms-katholieke kerk in Clinge staat zaterdagavond in het teken van de restauratie van het interi eur van de kerk. Tijdens de dienst zal pastor Chantal van de Walle oude leien van het kerkdak zege nen. Ze geeft daarmee het start sein voor een nieuwe inzamelings actie. De vorige actie via de ver koop van een prent van de kerk le verde 1500 euro op. De bedrukte leien worden verkocht voor 5 eu ro. De viering begint om 19.00 uur. Na afloop, rond 20.00 uur, ver zorgt fanfare Weldoen door Ver maak een benefietconcert, omlijst met een drankje. Entree: 5 euro. telfort.nl Werkt in je voordeel j 08001707 (8) adslwinkel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59