Zeeland PZCIrz Postcentra in 2013 gesloten De PZC mee op vakantie? Pechgeval tunnel leidt tot enorme verkeerschaos en keiharde kritiek Politie slingert overtreders van éénrichtingsverkeer op de bon ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 Draadloos internet succes in bibliotheken Kruisbestuiving brengt kunst op de Kaai op hoger niveau Vrijdag 15 juli 2011 Eisen voor blusboten zijn 'onrealistisch' Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl REORGANISATIE 107 postbodes weg door Harmen van der Werf HULST - Postbedrijf PostNL (voor heen TNT Post) sluit in 2012 en 2013 alle bestelcentra in Zeeuws- Vlaanderen in het kader van een al in 2007 aangekondigde grote lan delijke reorganisatie. Het bestelcen- trum in Hulst sluit als eerste tus sen juli en september 2012 de deu ren, gevolgd door Terneuzen (eind datum april 2013) en Oostburg (au gustus 2013). In Zeeuws-Vlaande- ren verliezen al met al 107 postbo des hun baan. Medewerkers van PostNL zijn on langs ingelicht over de uitwerking van het reorganisatieplan. PostNL heeft over heel Nederland in totaal 300 bestelcentra, laat woordvoer ster Hanne Kluck weten. Die wor den in fases gesloten. Het sorteren van post wordt ondergebracht in slechts enkele, volledig geautomati seerde bedrijven. De activiteiten voor Zeeland worden in Rotter dam geconcentreerd. Met de reorganisatie verdwijnen al le voltijdse postbodes. Dat zijn er in Hulst nog 34, in Terneuzen 38 en in Oostburg 35. „Een aantal van terneuzen - De politie heeft dins dag en woensdag in de Koegors- straat in Terneuzen 28 boetes uitge schreven voor automobilisten die het éénrichtingsverkeer negeren. De verkeersregel is sinds maandag van kracht in verband met weg werkzaamheden voor de bouw van de Sluiskiltunnel. De weg wordt omgelegd en er komt een fietspad. Direct na invoering van de verkeersmaatregel bleek dat au tomobilisten hem negeerden. Dins dag slingerde de politie 10 chauf feurs op de bon, woensdag 18. Veel auto's konden niet tot stilstand worden gedwongen, maar de ken tekens zijn genoteerd. Het bouw- verkeer ondervindt veel hinder van overtreders, omdat ze voor ge vaarlijke situaties zorgen. De con troles worden regelmatig herhaald. hen gaat de komende tijd met pen sioen of kan vervroegd uittreden", geeft Kluck van PostNL aan. „Ook kunnen ze solliciteren bij het nieu we PostNL Autobedrijf dat alle au toritten op zich neemt." Gedwon gen ontslagen worden overigens niet uitgesloten. De bezorging van post komt in de nabije toekomst volledig in han den van deeltijdkrachten, van post bezorgers en van zaterdagkrach ten. PostNL voert onder meer via de radio al geruime tijd campagne om voldoende deeltijdmedewer kers te werven. In Hulst zijn mo menteel 45 postbezorgers en 32 za terdagwerkers actief, in Oostburg respectievelijk 28 en 11 en in Ter neuzen 58 en 22. „We hebben nu wat meer duide lijkheid, al is nog niet bekend wat er precies met ons gebeurt", rea geert een medewerker van het be- stelcentrum in Terneuzen op de aangekondigde sluiting. Hij put nog enige hoop uit een rechtszaak die de ondernemingsraad van Post NL over de reorganisatie heeft lo pen bij de Ondernemingskamer. Een uitspraak wordt in augustus verwacht. Ongekende filevorming bij Terneuzen door de afsluiting oostbuis Westerscheldetunnel. foto Ronald den Dekker door Harmen van der Werf terneuzen - Een pechgeval met een vrachtwagen in de oostbuis van de Westerscheldetunnel (Ter- neuzen-Borsele) heeft gistermid dag in en rond Terneuzen tot een ongekende verkeerschaos geleid. Eén van de automobilisten die vastzat, Robert Gosselaar uit Ter neuzen, sprak van 'een zwarte don derdag'. „Op de sluizen van Ter neuzen staat alles stil en zelfs op de brug bij Sluiskil, omdat even verderop de tunnelweg vol is." Gosselaar belde even na half drie de krant, toen de Westerschelde tunnel van Terneuzen richting Zuid-Beveland net vrijgegeven was. Een vrachtwagen was 2,5 uur eerder in de oostbuis van de tun nel gestrand. Een eerste poging de auto weg te slepen mislukte. De remmen van de wagen liepen vast, meldde woordvoerder Ingo de Moor van de Westerscheldetun nel, waardoor rookontwikkeling ontstond. De brandweer is direct opgeroepen. „Want brand is wel het laatste wat wij in de tunnel willen." Het tunnelbedrijf overwoog eerst de oostbuis over één rijbaan open te stellen en de vrachtwagen later te bergen. Uiteindelijk is besloten de auto direct te bergen, wat dus behoorlijk wat tijd kostte. Ter com pensatie mochten de automobilis ten die in de file hadden gestaan, gratis door de tunnel. Dit is tot 16.30 uur gebeurd. De kritiek was er niet minder om. „Ze moeten de calamiteitenweg bij Dow in zulke situaties open gooien", aldus Terneuzenaar Gos selaar. Kees Petiet uit Breskens - 'ik kon gelukkig nog keren' - vindt dat de tunneldirectie volstrekt te kortschiet. „De informatievoorzie ning is waardeloos en ze verdom men het gewoon om het verkeer door één tunnelbuis te leiden bij incidenten. De politiek moet de tunneldirectie eens flink wakker schudden." Vorig jaar september, na urenlange files na een ongeval op de tunnel weg bij Hoek, was er overleg tus sen de tunneldirectie en de burge meesters van Borsele en Terneu zen. Tot concrete maatregelen heeft dat niet geleid. Statenlid |o- han Robesin (Partij voor Zeeland) heeft gisteren direct vragen gesteld aan Gedeputeerde Staten. Hij pleit allereerst voor een betere informa tievoorziening op matrixborden op de toegangswegen. Alle mogelij ke informatiemiddelen zijn inge zet, aldus woordvoerder De Moor. Het instellen van tweerichtingsver keer in één buis kost volgens hem ruim een uur en is bij een groot verkeersaanbod ook erg risicovol. Hst overige bedrag betaald u pas itr 2013, zonder rentekosten. AutoVermeulen Goes 0113-561812 i kja-goes.nt Autohuis Terneuzen 0115-622722 i kta-temeuzep-Ri Kia Melse Vlissingen 01 i8-415220 kia-viisstngen.ni I 7 JAAR GARANTIE OPAÜf MODfiU CN i DOE ONS DAT MAAR EENS NA terneuzen - Het gebruik van draadloos internet in de verschil lende bibliotheken in Zeeuws- Vlaanderen is een succes. Het zoge noemde wifi-systeem werd een paar weken geleden geïntrodu ceerd in Terneuzen, Hulst en Oost burg en direct intensief gebruikt. Met bijvoorbeeld een laptop kan eenvoudig verbinding met het in ternet worden gemaakt. Er zijn geen kosten aan verbonden en er hoeft bovendien niet te worden ge wacht tot een computer beschik baar komt. Toeristen sluiten aan op het systeem om hun e-mail te checken en ook voor studiedoel einden wordt het gebruikt. Ga voor meer informatie naar www.pzc.nl/vakantieservice Meld u aan voor onze online Blijf ook tijdens uw vakantie op de hoogte van het nieuws uit uw eigen regio en de rest van de wereld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57