Zeeland PZCI: Verkeerschaos na pechgeval in tunnel De PZC mee op vakantie' BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 STREMMING Kritiek op tunnëldirectie zwelt aan Meisje loopt letsel op bij aanrijding Fruitlaan in Coes Aanvaring brj de Krammersluizen almanak Twee gaatjes Vrijdag 15 juli 2011 'Het ontbreekt aan sfeer in de binnenstad van Tholen' Eisen voor blusboten zijn 'onrealistisch' Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Een pechgeval met een vrachtwagen in de Wester- scheldetunnel tussen Terneuzen en Borsele heeft gistermiddag in en rond Terneuzen tot een onge kende verkeerschaos geleid. Eén van de automobilisten die vastzat, Robert Gosselaar uit Terneuzen, sprak van 'een zwarte donderdag'. „Op de sluizen van "Terneuzen staat alles stil en zelfs op de brug bij Sluiskil, omdat even verderop de tunnelweg vol is." Gosselaar belde even na half drie de krant, toen de Westerschelde- tunnel van Terneuzen richting Zuid-Beveland net vrijgegeven was. Een vrachtwagen was 2,5 uur eerder in de oostbuis van de tun nel gestrand. Een eerste poging de auto weg te slepen, mislukte. De remmen van de wagen liepen vast, meldde woordvoerder Ingo de Moor van de Westerscheldetun- nel, waardoor rookontwikkeling ontstond. De brandweer is direct opgeroepen. „Want brand is wel het laatste wat wij in de tunnel willen." Het tunnelbedrijf over woog eerst de oostbuis over één rij baan open te stellen en de vracht wagen later te bergen. Uiteindelijk is besloten de auto direct te ber gen, wat dus behoorlijk wat tijd kostte. Ter compensatie mochten automobilisten die in de file had den gestaan, gratis door de tunnel. De kritiek was er niet minder om. „Ze moeten de calamiteitenweg bij Dow in zulke situaties open gooien", aldus Terneuzenaar Ro bert Gosselaar. Kees Petiet uit Bres- kens - 'ik kon gelukkig nog keren' - vindt dat de tunneldirectie vol strekt tekortschiet. „De informatie voorziening is waardeloos en ze verdommen het gewoon om het verkeer door één tunnelbuis te lei den bij incidenten. De politiek moet de tunneldirectie eens flink wakker schudden." Vorig jaar sep tember, na urenlange files na een ongeval op de tunnelweg bij Hoek, is er overleg geweest tussen de tun neldirectie en de burgemeesters van Borsele en Terneuzen. Concre te maatregelen zijn niet genomen. Statenlid .johan Robesin (Partij voor Zeeland) heeft gisteren vra gen gesteld aan Gedeputeerde Sta ten. Hij pleit voor een betere infor matievoorziening op matrixbor- den op de toegangswegen. SINT PHIUPSLAND - Een duwstel en een vrachtschip hebben woensdag middag zware averij opgelopen bij een aanvaring voor de Krammer -sluis. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Net voor 16.00 uur verliet het duwstel, bestaande uit een duwboot met lege tank duwbak, de Krammersluis aan de zijde van de Oosterschelde. Uit tegenovergestelde richting na derde een leeg vrachtschip. Even later boorde de duwbak zich in de stuurboordzijkant van dit schip. Miscommunicatie heeft volgens de politie mogelijk een rol gespeeld. AutoVermeulen Goes Autohuis Terneuzen 0115-622722 kia-ierneuzen.nl Kia Melse Vlissingen OOE ONS DAT MAAR EENS NA Tip? redactie@pzc.nl Dat een bezoekje aan de tandarts niet altijd vervelend hoeft te zijn er voer die Terneuzenaar onlangs. De twee kennen elkaar van de toneel club en daarom dacht de tandheel kundige zich wel een geintje te kun ne permitteren. Tussen het boren van twee gaatjes sprak de arts het ver trouwde: 'Spoelt u maar even'. De patiënt pakte het bekertje, rook er aan en meende toch met een desinfec terend middel van doen te hebben. 'Klopt', zei de medicus, 'en neem er gerust een slokje van'. Na het tweede gaatje moest er weer eens hoognodig gespoeld worden. Dit keer ging het bekertje helemaal leeg. Vrolijk ge stemd, maar met onzekere tred, ver liet de patiënt de behandelkamer. Ongekende filevorming op alle wegen bij Terneuzen door een urenlange afsluiting van de tunnel. foto Ronald den Dekker service! Blijf ook tijdens uw vakantie op de hoogte van het nieuws uit uw eigen regio en de rest van de wereld. Meld u aan voor onze online GOES - Een achtjarig meisje heeft donderdagmiddag letsel opgelo pen toen ze werd aangereden op het zebrapad op de Fruitlaan ter hoogte van Stationspark. Ze is naar het ziekenhuis gebracht. De automobiliste die het meisje raak te, verklaarde dat de auto door het natte wegdek doorgleed. Ga voor meer informatie naar www.pzc.nl/vakantieservice

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47