nog eens regen zeeland 13 commentaar Bestuurskracht Licht uit op weg Protest tegen tweede kerncentrale Extra vroege veerboot bij de Fast Ferries Mosselweekend in Veere vrijdag 15 juli 2011 Samenvoeging van ge meenten stuit steevast op verzet van de bevol king. Om die reden is het woord herindeling niet po pulair onder politici. Niet voor niets heeft het kabinet-Rutte in het regeerakkoord vastgelegd dat gemeenten alleen op vrij willige basis mogen fuseren. Anderzijds deinst Den Haag er niet voor terug om in het kader van decentralisatie extra taken bij de gemeenten neer te leg gen. Vooral kleinere gemeenten hebben grote moeite om al die taken naar behoren uit te voe ren. De landelijke overheid legt de verantwoordelijkheid iets te gemakkelijk bij het lokaal be stuur. Het ligt meer voor de hand om vóór decentralisatie van een taak te onderzoeken of gemeenten voldoende zijn toe gerust om die taak uit te oefe nen. Gemeenten zouden op hun beurt eerder aan moeten aangeven dat de stapeling van taken de eigen bestuurskracht te boven gaat. En wat minder benauwd moeten zijn om een herindeling te overwegen. Een van dé rijbanen van de noordbuis van de Vlaketunnel is enige tijd afge sloten geweest omdat het water niet weggewerkt kon worden. Dat had te maken met een defect in een pomp. De maximumsnelheid van 130 kilome ter per uur werd voor en in de bewuste buis tijdelijk teruggebracht naar 70 kilometer per uur. foto Roland de Jong MIDDELBURG - De anti-kernenergie- organisaties Wise en Borselemee organiseren de komende weken een handtekeningenactie tegen de bouw van een nieuwe kerncentra le. De actie in de vorm van een pe titie roept commissaris van de ko ningin Karla Peijs op om het be lang van het toerisme voorop te stellen. De organisaties wijzen er op dat veel buitenlandse toeristen Zeeland bezoeken. De komende weken wordt toeristen gevraagd de petitie te ondertekenen. Bij veel slecht weer voorzieningen in Zeeland was het gisteren drin gen. Bij Toversluis in Sluis was het zelfs zo druk dat klanten geweigerd moesten worden. foto Peter Nicoiai VLISSINGEN - De dienstregeling van de Fast Ferries tussen Vlissingen en Breskens wordt uitgebreid met een extra afvaart om 6.48 uur van uit Breskens in de zomerdienstpe riode. In de winterdienstperiode is- er sprake van een verschuiving, want dan vervalt hierdoor de af vaart van 8.48 uur vanuit Bres kens. De nieuwe afvaart om 6.48 uur vergroot de reismogelijkheden voor forenzen. Hiermee komen GS tegemoet aan een wens vanuit verschillende kanten uit Zeeland. Gedeputeerde George van Heukel- om (openbaar vervoer) opende gis teren de verbouwde terminals van de Fast Ferries in Vlissingen. BRUSSEL - Vlaamse autosnelwegen worden vanaf vanavond veel min der verlicht. Op ruim de helft van de wegen zal het permanent don ker blijven. Er zullen alleen nog permanente lantaarns branden bij op- en afritten en knooppunten. informatie van het waterschap Het Verkeersbesluit voor de tijdelijke gewijzigde verkeers situatie Lange Blikstraat te Sluiskil voor een periode van circa 4 jaar ligt vanaf 17 juli 2011 tot en met 29 juli 2011 ter inzage op de waterschaps kantoren in Terneuzen en Middelburg. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie ^oScheldest romen vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvrageü bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur (088-2461000). morgen met de GROOTSTE mosselpan ter wereld bij de stadshaven zie adv. elders in deze krant 1L-*ilzfi, Het slechte weer drijft mensen naar de stad. Een dagje Middelburg. Gezellig toch. foto Lex de Meester Alle ruimte in Middelburg en een prijs waar u van opbloeit! Dingemanse makelaars Tel: 0118-65 05 75 www.dingemanserhaketaars.nl www.mortiere.nl Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3