komt thuis in Zierikzee ZINDEREND VOORDEEL! bi zeeland 119 Donner komt naar Goeree Tweede voorronde Dag van de Dialoog Tuin van Praet dit weekend weer open Feromoonvallen tegen de eikenprocessierups Belangendubs onder koepel WMO-raad Vergeefse zoektocht naar man in roeiboot Woningcorporaties op Flakkee fuseren vrijdag 15 juli 2011 later het Nationaal Jeugdkoor. In 2002 won ze met het door haar op gerichte ensemble Quinta de eer ste prijs tijdens de Nationale finale van het Prinses Christina Con cours. Verder werkte de zangeres mee aan verschillende operaproducties. Ze zong onder meer in Mozart's Bastien und Bastienne en Le Noz- ze de Figaro. Ook zong ze solo's in de Matthaus Passion en de Johan nes Passion van Bach, 'Die vier jah- reszeiten' van Haydn en het 'Te deum' van PurceU. Ook soleerde ze bij diverse fanfare- en harmo nieorkesten waaronder het Andels Fanfare Orkest, KNS Woudri- chem, het NJFO en St. Caecilia Heemskerk. Samen met mezzosopraan Yvon ne Kok vormt zij het vocaal duo Amare dat zich toelegt op wat Bosch omschrijft als 'de parels uit de operaliteratuur'. Het duo trad onder meer op tijdens de Leidse Hofjes-concerten en de Operada- gen in Rotterdam. Op het programma van het concert in de Zierikzeese Nieuwe kerk staan wer ken van Gustav Mahler, Sergej Rachmaninov, Richard Wagner en Frans Liszt. Ook werk van Mozart, Bellini, Verdi en Gounod komt aan bod. „Mahler heb ik al veel ge zongen, maar Rachmaninov niet. En het is in het Russisch, dus dat is best wel een uitdaging." Bosch heeft bij het samenstellen van het programma geprobeerd een dwarsdoorsnede van haar re pertoire te brengen. „Zonder het al te zwaar te maken. Ik wil wel graag dat het een toegankelijk con cert wordt." Martha Bosch wordt tijdens haar concert in Zierikzee begeleid door pianist Mengjie Han. Hij kreeg op zijn zesde jaar zijn eerste pianoles. In 2000 studeerde hij aan het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag. Sinds 2008 studeert hij aan het Conservatorium van Amster dam. Hij viel bij pianoconcoursen drie maal in de prijzen. Han volg de masterdasses bij Marcel Baudet en Mariette Petkova. Han is een studiegenoot van Bosch. „Een heel precies en helder pianist. Ik heb al vaker met hem gespeeld." Zaterdagmatinee van Martha Bosch en Mengjie Han, 13 augustus, 16.30 uur, Nieuwe Kerk, Zierikzee ZIERIKZEE Meepraten over maatschappelijke thema's kan op 26 juli van 15 tot 17 uur in het kantoor van Zeeuwland, Kerkhof 1 in Zierikzee. Dan vindt het tweede voorgesprek plaats voor de landelijk Dag van de Dia loog op vrijdag 11 november. Men sen die een thema (bijvoorbeeld sa menleven, opgroeien of identiteit) weten of die gewoon mee willen praten, kunnen zich aanmelden bij het Welzijnshuis, tel. 0111-453444. SEROOSKERKE De tuin van Hester en Peter Praet aan de Oude Zandweg is zaterdag en zondag geopend voor publiek. De tuin is 1,25 hectare groot en heeft verschillende niveau's. Er is een grote vijver en daarnaast zijn er onder meer een schaduwtuin met Hydrangea's, een bamboetuin, een kruidentuin, een grassentuin en een grote rozenheuvel. Open van 10.00 tot 17.00 uur. Entree 4 eu ro, groepen op afspraak: 671530. MIDDELHARNIS Goedereede, Oost-Flakkee en Mid- delharnis pakken de eikenproces sierups aan door middel van fero moonvallen. Die lokken de manne lijke vlinders aan, waardoor de po pulatie niet meer groeit. De eiken processierups heeft brandharen die mensen kunnen verwonden. De rups komt in groten getale voor op Goeree-Overflakkee en Schou- wen-Duiveland. Laatstgenoemde gemeente bestrijdt de rups door het verbranden van de nesten. ZIERIKZEE Het Platform voor gehandicapten en de Cliëntenraad werk en inko men vallen voortaan onder de WMO-raad. Elke club krijgt een vertegenwoordiger in die raad. Ad viesaanvragen worden in de eigen club besproken. Het pre-advies dat hieruit komt, wordt afgehandeld in de WMO-raad. De gemeente wil met minder clubs onderhandelen. De Seniorenraad wilde niet aanslui ten en heeft zichzelf opgeheven. NEELTJE JANS De bemanning van de Koopmans- dank heeft gistermiddag tevergeefs gezocht naar een man in een roei bootje op de Oosterschelde. Ook een helikopter nam deel aan de zoekactie. Een automobilist die op de Stormvloedkering rèed, zag een man in een roeibootje ter hoogte van de werkhaven bij de Roggen- plaat (op Neeltje Jans). Het hele ge bied is doorzocht, maar er is niets aangetroffen. SOMMELSDIJK Drie kleine woningbouwverenigin gen op Flakkee gaan samen verder. Het gaat om Bouwvereniging Som- melsdijk en Woningbouwvereni gingen Dirksland en Den Bommel. Samen verhuren ze ruim tweedui zend woningen. Woningbouwver eniging Beter Wonen uit Ooltgens- plaat was ook betrokken bij de fu sieplannen, maar besloot toch al leen verder te gaan. Ook twee ande re corporaties op Goeree-Overflak kee blijven zelfstandig. MIDDELHARNIS - Minister Piet-Hein Donner van Binnenlandse Zaken komt 15 augustus naar Goe ree-Overflakkee. In Middelharnis gaat hij met de burgemeesters, wet houders en vertegenwoordigers van raadsfracties van de vier ge meenten op het eiland in gesprek over zijn plan om de gemeenten samen te voegen. Goedereede is fel tegenstander van de fusie. Burgemeester Ger van de Velde stuurde eerder een boze brief naar Donner. Ze ergerde zich onder meer aan het feit dat de be windsman niet reageerde op brie ven en uitnodigingen van de ge meente om het gesprek aan te gaan. Of de brief aanleiding was voor Donner om te komen, durft zijn woordvoerder niet te zeggen. „Maar die bezwaren neemt hij daarmee wel weg. Iedereen mag straks z'n zegje doen." Het nieuws van vandaag lees je op: www.pzc.nl/schouwen-duivel^nd MEEST GELEZEN 1Tandartsen op nieuwe stek (foto) 2. Op naar 400 parkeerplaatsen 3. Friezen in vakantiehuis Zeeuwland uw MENING Vijftig jaar Visserijdagen. Mooi voor Bru, maar ik kom niet. Reageer op: www.schouwen-duiveland.nl TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl telfort.nl IQu2lJU Werkt in je voordeel 08001707 (g)adslvvin /7\ AutoTeam LJLvoel je v r i j Bergen op Zoom, Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen www.autoteam.nl 10'voordeel geldig met 'egisr-otie uiterlijk 30 september 2011Alleen op voorraadmodellen en niet in combinatie met andere octies De C 1 000 cash wordt rechtstreeks door Genera! Motors Nederland B.V. uitgekeerd op de oank girorekening van de kooer. no aflevenngftegistrotie van een nieuwe Opel. Dit aonOod geldt voor nieuwe klontenorders (particulier/KZM] van juli tlm 30 september 2011 met een uiterlijke kentekenregistrafiedatum van 30 november 2011. Ki|k voorde voorwaarden op www.opel.nl. Wijzigingen voorbehouden. foto Wim Stolwerk/Mirror Image Zierikzee is voor mij toch ook heel speciaal. Niet alleen oma zal er zijn, maar nog veel meer beken den denk ik. En dat is toch anders dan voor een zaal vol onbekenden zingen."Bosch kreeg de muziek met de paplepel ingegoten. Oma Bij de Vaate zong in het kerkkoor. „En mijn ouders zongen al voor me toen ik nog in mijn moeders buik zat. De liefde voor zingen zit dus echt in de familie." De zangeres kreeg al op jonge leef tijd les en wel van Marjanne Kwek- silber. In 2004 zette ze haar zang opleiding voort aan het Conserva torium in Amsterdam bij Hein Meens en Sasje Hunnego. In december 2009 haalde ze haar bachelordiploma. „Nu nog twee jaar doorstuderen en dan kan ik mijzelf'master of music' noemen. In dit vak ben je nooit uitgeleerd. Ik blijf dan ook doorgaan met les sen nemen. In december hoop ik af te studeren." De 25-jarige Bosch kan bogen op ruime ervaring op podia in bin nen- en buitenland. Ze was lid van het Nationaal Kinderkoor en mmmm ï- P H

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39