Rem op bouw woningen in Riekusweel Sopraan Martha Bosch 181 zeeland Cokedealer hoort 32 maanden eisen J-walk moet het zonder J doen NACHTMARKT BURGH-HAAMSTEDE Zaterdag 16 juli van 19.00 t/m 24.00 uur vrijdag 15 juli 2011 BRUINISSE Vluchthaven zit plan in de weg door Melita Lanting BRUINISSE - Een groot deel van het nieuwbouwproject Riekusweel IV in Bruinisse gaat voorlopig niet door. De gewenste uitbreiding van de activiteiten in de Vluchthaven staan woningbouw op die plek in de weg. Tot die conclusie is het col lege van B en W gekomen na in spraakreacties. De geplande hui zen komen binnen de geluid- en milieuzones te liggen. Ongeveer 30 van de 38 woningen kunnen vooralsnog niet gebouwd worden. Acht huizen aan de Rog gestraat vallen buiten de zone en worden zo snel mogelijk gereali seerd. Sinds 2009 wordt serieus ge werkt aan de uitvoering van de nieuwbouwwijk. In dezelfde perio de is ook begonnen met nadenken over de Vluchthaven in Bruinisse. Begin dit jaar werd het plan voor de Vluchthaven gepresenteerd en daaruit bleek al dat door de toena me van activiteiten de milieuzo nes zouden veranderen. Toch heeft het college van B en W zich pas tijdens de discussie over de Strategische Visie (waar de uitbrei ding Vluchthaven onderdeel van uit maakt) gerealiseerd dat die mi lieuzonering nieuwbouw in Rie kusweel in de weg staat. „Gaande weg het proces is het gaan borre len", zegt Ad Verseput, wethou der. „En toen zijn we er dieper over gaan nadenken." Onlangs trok het college het plan voor de Vluchthaven in en nu is ook de rem gezet op Riekusweel. De toe komst van beide plannen hangt af van de raadsvergadering in okto ber. Dan bespreekt de raad de Stra tegische Visie en wordt bekend of meer activiteiten in de Vluchtha ven wenselijk zijn. Is dat het geval, dan wordt zo snel mogelijk de vol gende fase van Riekusweel in ont wikkeling gebracht. Wil de raad geen uitbreiding, dan kan het oude plan gewoon doorgaan. door Piet Kleemans Ze zong met het door haar opgerichte ensem ble Quinta in de ver maarde Carnegie Hall in New York, reisde met het World Youth Choir naar Zuid-Afrika en China en in augustus komt ze naar Zierikzee. Sopraan Martha Bosch - Amster damse met Zierikzeese wortels - geeft zaterdag 13 augustus een een malig concert in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Bosch is de dochter van Maria en Gerrit Bosch en kleindochter van Janny bij de Vaate uit Zierikzee, de weduwe Van Zierikzeesche Nieuwsbo de-hoofdredacteur Tinus Bij de Vaate ofwel 'Eilandman'. De inmiddels 88-jarige lanny Bij de Vaate is apetrots op haar klein dochter die de passie voor zingen met vader, moeder én grootmoe der deelt. „Ik heb zelf altijd in het kerkkoor gezongen. Mijn stem is nog goed genoeg, maar ik vind het langzamerhand te vermoeiend MIDDELBURG - De 37-jarige man uit Zierikzee gebruikte zelf wel wat co caïne en haalde en dealde ook wel wat in Rotterdam, maar meer ook niet. Althans, dat wilde hij giste ren de rechters doen geloven. Offi cier van justitie R. Rammeloo acht te echter bewezen dat de man de afgelopen drie jaar en drie maan den ruimhartig had gedeald en eis te daarvoor dertig maanden cel plus twee maanden cel die hem van een eerder vonnis boven het hoofd hingen. De man zal ook nog worden 'geplukt' voor een be drag van 61.875 euro. Na een tip hield de politie hem op 1 april 2010 aan, waarbij 4 gram cocaïne en bijna 3000 euro werd aangetrof fen. „Dat laatste was verzekerings geld zo betoogde hij. Overigens vroeg een van de rechters zich af waarvan hij eigenlijk leefde. Een uitkering van 1100 euro waarvan hij maar 100 euro per maand over hield voor eten en het onderhoud van een BMW? De verdachte had er geen antwoord op. Maar ge deald had hij niet. Daar tegenover echter stonden ettelijke verklarin gen van al dan niet bekende Schouwse gebruikers. Zijn advoca te, I. Weski, zette zo haar vraagte kens bij de hele gang van zaken. Zo trok ze de verklaringen van zijn afnemers in twijfel en wees ze op hun uiteenlopende- en wisse lende verklaringen. Uitspraak 28 juli. Verkoop bij inschrijving Burg. Stemerding- laan 29 Te Oost Souburg 0118 - 460300 - InschrijvingsvoOrwaartlen: www.schinkeldeweerd.nl Schinkel de Weerd Makelaardij worden.' Bij de Vaate kijkt uit naar het Zierikzeese concert van haar kleindochter. „Het wordt vast héél bijzonder." Voor kleindochter Martha staat nu al vast dat het een bijzonder con cert wordt. Tijdens Sail in Amster dam maakte ze kennis met en zong ze voor de Zeeuwse commis saris van de koningin Karla Peijs, maar het wordt de eerste keer dat ze een concert in Zierikzee geeft. „Natuurlijk was het fantastisch om op mijn zestiende in Carnegie Hall te zingen, maar dit concert in RENESSE - „Ik denk dat iedereen dit jaar meer pijn in het hart dan aan de voeten voelt," zegt me de-organisator Nicolet de Ruiter van de J-walk, die vrijdag 16 sep tember voor de derde keer wordt gehouden. De liefdadigheidstocht voor het Koningin Wilhemina- fonds moet het voor het eerst zon der de onlangs aan kanker overle den naamgeefster Jolien Vis doen. Maar de wandelingen gaan door. Tweede goede doel is de Voedsel- bank Schouwen-Duiveland. Deel nemers kunnen intekenen voor 15 kilometer over strand en duin of 8 kilometer over verharde wegen. Kosten: 30 euro. Start en finish: Kprte Moermondsweg, Renesse. Mede-organisator Nicolet de Ruiter maakt promotie voor de jaarlijkse Opgave en info: www.j-walk.nl J-walk in Renesse. foto Ronald den Dekker a§É£

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38